999 rezultate për

mandate

"Më ka humbur interesi për Monikën", Meta: Do tregoj mesazhin që i dërgova kur më gënjeu Presidenti Ilir Meta ka deklaruar sot se i ka humbur interesi për LSI-në dhe kryetaren e saj Monika Kryemadhi. Taksa
Sa deputetë do t’i marrë BDI-ja në këto zgjedhje? Përgjigjet Ahmeti Kulmin e suksesit në zgjedhje, BDI e ka pasur në vitin 2014, ku siguroi 19 mandate në zgjedhje, dhe një deputete që iu b
Korab Lita sulmon Rudina Hajdarin nga foltorja: Ka bërë pazare për Reformën Zgjedhore Deputeti Korab Lita -ka reaguar ditën e sotme në Kuvend në lidhje me refromën zgjedhore. Teksa ka theksuar ligjvënësi
Dogjën mandatet, PD-LSI do të marrin 600 milionë lek nga buxheti i shtetit Edhe pse janë jashtë parlamentit, PD dhe LSI do të marrin këtë vit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rreth 600 milionë
Dogji mandatin e doli në rrugë një vit më parë, si e shikon sot këtë vendim Kryemadhi Djegia e mandateve ishte mënyra më e mirë për të denoncuar pushtetin autoritar të Edi Ramës. Kështu është shprehur kryet
Habit Murrizi: Djegia e mandateve, edhe PS do të braktiste mandatin por si lejuan "Unë nuk shoh që zgjedhjet e parakohshme janë vetëm në dorë të shqiptarëve, në bindjen time me aq informacione sa kam, d
Deputetja që bëri gafë pas gafe në Kuvend, tenton të sqarohet por na bëri sërish lëmsh Majlinda Halilaj, deputetja e cila zëvendësoi Lulzim Bashën pas djegies së mandateve nga opozita. Në fjalimin e saj të p
Meta tha se e kishte gënjyer për djegien e mandatëve, reagon hapur Kryemadhi Mbrëmjen e kaluar, Presidenti Ilir Meta gjatë një interviste tha se bashkëshortja e tij, kryetarja e LSI e kishte gënjye
Kryemadhi tregon 'hallet' me Metën: Çdo mëngjes më thotë pse dogje mandatet... Situata politike në vend vazhdon të jetë e trazuar prej shumë muajsh. Për të folur në lidhje me zhvillimet politike,
"Nuk është Basha", Spiropali zbulon ideatorin e djegies së mandateve Ministrja për Marrdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali gjatw emisionit "Real Story" wshtw ndalur tek djegia e mandat
Kryebashkiaku i Vorës merr zyrtarisht mandatin nga Gjykata Gjykata e Shkallës së parë në Tiranë i ka konfirmuar mandatin Agim Kajmakut, kryetarit të Bashkisë së Vorës. Kërkesën pë
Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për bashkiakët e rinj Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë
Gjykata s’u dha mandatet, reagon Maliqi: Triumfoi drejtësia Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi ka reaguar pasi gjykata e Tiranës dhe ajo Durrësit nuk certifikuan mandatet e k
PS kërkon shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë për 4 bashki Partia Socialiste kërkon nga Kolegji Zgjedhor shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë në 4 bashki. PS i ka k
Partia e Tom Doshit, e dyta pas PS-së në votimet e javës së shkuar Partia Socialiste ka arritur të fitojë 70 % të mandateve të këshillave bashkiak, veç drejtimit të 60 bashkive të vendit.
Ambasadorja gjermane thirrje Shqipërisë: Nuk duhet humbur kohë Ndërkohë që pas pak orësh pritet të fillojë protesta Ambasadorja gjermane në Tiranë, Susanne Schütz e quan atë legjitime
Jozefina Topalli: Një demokrat nuk djeg as mandate as shkolla Pas diehjes së shkollës në Shkodër ku ishin ccuar paraprakisht materiale të cilat do të shërbenin në datën e zgjedhjeve
Ahmetaj: Meta i hodhi benzinë zjarrit, tani është koha të reflektojë Kreu i komisionit të Ekonomisë Arben Ahmetja, gjatë fjalës së tij në seancën plenare të ditës së sotme, ka theksuar se z
Tjetër ''rrjedhje'' nga LSI, kandidati i Tiranës kërkon mandatin e deputetit Një tjetër kandidat nga listat e LSI ka kërkuar të marrë mandatin e deputetit në KQZ. Ramazan Gjuzit nga lista e Tira
Jo vetëm opozita e sotme, studiusi: 100 vite më parë në Shqipëri ka ndodhur dorëzimi i mandateve në bllok Djegia e mandateve nga opozita pak muaj më parë u cilësia si një rast i paprecendtë. Studiusi Erald Kapri ka bërë me