999 rezultate për

mandarina

Konsumoni sa më shumë manderina, do mahniteni nga vetitë e shumta ushqyese Sikurse të gjithë anëtarët e familjes së frutave citrike, mandarinat janë një burim i pasur me vitamina dhe minerale dhe
Farat e mandarinave, pse çmohen nga mjekësia popullore Mandarinat janë ndër agrumet më të preferuara në vendin tonë, madje edhe prodhimtaria është e lartë. Ato konsiderohen
Portokallet apo mandarinat, cilat janë më të mira kundër virozave? Përveç higjenës që ndihmon në parandalimin e shpërndarjes së virozave, njeriu mund të mbrohet edhe nëpërmjet ushqyerjes.
Konsumoni mandarina çdo ditë? Ja çfarë duhet të dini Mandarinat janë një frut i shkëlqyer sezonal, gjithashtu i bukur për tu parë, shumë shpesh ato janë shumë të ëmbla, dhe
Dieta magjike me mandarina: Humbni shumë peshë për 7 ditë Nëse jeni duke pyetur veten se si mund të humbisni peshë në 7 ditë, e dini se tashmë është e mundur?! Këtu është fruta j
Kujdes nga përdorimi i tepërt i mandarinës, i shkakton këto probleme Mandarina është ndër agrumet më të pëlqyera, sidomos në muajt e vjeshtës dhe të dimrit. Disa studime kanë dalë në për
Nëse hani shumë mandarina mund të përfundoni te mjeku! Mandarinat shpesh ngatërrohen me portokajtë edhe pse janë frute të ndryshme. Të dyja në fakt njihen si frute me shumë pa
Kujdes me mandarinat! Nëse hani shumë mund të përfundoni te mjeku Prej muajit nëntor nis një periudhë disa-mujore në të cilën konsumohen mandarinat. Por, çka i bën shëndetit tuaj ngrënia
Këto janë vlerat shëndetësore të mandarinave Mini-mandarinat ose siç quhen mandarinat “kumkuat” janë pjesë e familjes botanike “rutaceae”. Shija e tyre është e ng
Pse duhet konsumuar vazhdimisht manderina Mandarinat janë frutet më të përdorura për shkak të shijes së ëmbël që kanë. Ato korrën kryesisht gjatë sezonit të di
Milionat e kosovarëve shkojnë për mandarina e limona Për dy vite në Kosovë kanë hyrë 27 milionë kilogram mandarina dhe limonë, vlera e të cilave kap shifrën prej 10.9 milion
Mediat italiane tallen me tifozët e Skënderbeut: Fitoren le ta festojmë me mandarina (FOTO LAJM) Një arritje jo e vogël u arrit mbrëmë në "Elbasan Arena" ku Skëndërbeu shkëlqeu duke përmbysur disavantazhin 2-1 dhe duk
Përfitimet e mëdha që sjell mandarina në organizëm Mandarinat janë ndër frutat më të shijshëm, dhe veç kësaj janë edhe shumë të shëndetshëm. Tani, është periudha kur at
Rama e bëri zv.ministër Bujqësie, kush është agronomi që riktheu fshatin tek mandarinat dhe portokallet Një ndër 33 zëvendës ministrat e publikuar sot gjatë Asamblesë së PS-së është edhe ish-kreu i Komunës së Xarrës, Dhimo K
Mandarina, fruti që pastron gjakun dhe trupin nga toksinat Mandarinat përmbajnë sasi të madhe të vitaminës C, sasi të bollshme të vitaminës D dhe K. Të dy këto vitamina sigurojnë
Rama kujtohet për mandarina në prill, qytetari: Na e rrit edhe bananen (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të mandarinave, të cilat sipas tij po eksportohen jashtë vendit në saj edhe
Ja përfitimet që kemi nga lëngu magjik i manderinës Fruti manderinës është një ndër frutet më të shijshëm të stinës së vjeshtës dhe dimrit. Ai mund të konsumohet në form
Pse janë të rëndësishme manderinat Mandarina, është një frut me vlera të shumta ushqimore i cili ka një rëndësi të veccantë në shëndetin e organizmi tonë.
Ja çfarë kurojnë farat e mandarinave Mandarinat janë pjesë e familjes së agrumeve dhe kanë një rol të rëndësishëm në shëndetin e organizmi tonë. Përveç tulit
Efektet e shëndetshme të mandarinës Mandarina është një frut që ndihmon në përmirsimin dhe në shëndetin e lëkurës. Gjithashtu një rol të veçantë ajo ka dhe