999 rezultate për

manastirit

Universiteti i Tetovës shënoi 109 vjetorin e Kongresit të Manastirit Në një akademi solemne, sot në Universitetin e Tetovës u shënua 109 vjetori i Kongresit të Manastirit, e njohur ndër shq
Shpresë e zbehtë te shqiptarët e Manastirit Problemet janë të shumta dhe të ndryshme, kështu që është vështirë të thuhet se nga t’ia fillojmë. Fshatrat e banuar
Aksident i frikshëm në Manastir, një i vdekur dhe katër të plagosur rëndë Një person ka mbetur i vdekur dhe 4 tw tjerw janw plagosur rwndw si pasojë e në një aksidenti rrugor që ndodhi në orët e
Mediat greke provokojnë Shqipërinë: Po na kolonizojnë manastiret e Vorio Epirit (FOTO LAJM) Mediat greke kanë filluar t'a ashpërsojnë gjuhën ndaj Shqipërisë duke përdorur shpesh edhe terma që shprehin pretendime
Zjarri vazhdon të rrezikojë manastirin “Treskavec” në Prilep Zjarri i cili para dy ditëve shpërtheu në afërsi të manastirit “Treskavec” në Prilep akoma është aktiv dhe ekziston rrez
Aksident në Manastir, vdes motoçiklisti Një motoçiklist 40 vjeçar nga Manastiri ka humbur jetën në një aksident që ka ndodhur mbrëmë në Strelishtë të Manastirit
Plas birra në rrugët e Manastirit, ja çfarë ka ndodhur Një kamion i ngarkuar me birra pësoi aksident dhe për pasojë nga rimorkioja u derdhën dhe u thyen një sasi e madhe e shi
Janeva fillon hetimin për tenderët e klinikës së Manastirit Prokurorët e Speciales në Maqedoni kanë hyrë në Spitalin klinik në Manastir, për të mbledhur më shumë informacione mbi p
PSP ngre akuzë ndaj kreut të Manastirit, Vlladimir Taleskit Burime për "META", kanë bërë të ditur se Prokuroria Speciale Publike ka ngritur aktakuzë për çështjen "Transportuesi" ku
Sulmi ndaj Muzeut të Manastirit, kallëzim penal ndaj 4 të dyshuarve Sektori për Punë të Brendshme në Manastir ka ngritur kallëzim penal ndaj katër personave të dyshuar për sulmin ndaj Muze
Grupi i Kumanovës shoqërohet me helikopter dhe masa të forta policore Sami Ukshini dhe të burgosurit e tjerë të grupit të Kumanovës nga burgu i Manastirit dhe burgu i Prilepit, janë shoqërua
Ja pse plasi sherri me këshilltarët komunalë në Manastir (VIDEO) Në Këshillin Komunal në Manastir, është zhvilluar një debat për shkak të zhvillimit të qytetit të Manastirit për periudh
Ambasadat e Shqipërisë dhe Kosovës notë proteste Shkupit: Sqaroni incidentin në Manastir dhe zbuloni autorët! Ambasada e Republikës së Shqipërisë dhe ajo e Kosovës në Shkup, nëpërmjet një reagimi, notë proteste drejtuar Ministrisë
Thirrja e dëshpëruar e shqiptares së Manastirit: Shqipëria dhe Kosova të kthejnë sytë nga ne! Sibela Alimovska shkruan publikisht duke kërkuar që qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës të kujdesen dhe për shqiptarë
Sela: Orientimi perëndimor i shqiptarëve u vulos në Kongresin e Manastirit Kryetari i LR-PDSH-së, dhe njëherësh edhe kryetar i Komunës së Strugës, Ziadin Sela përmes një postimi në Facebook ka ur
"Vdekje për shqiptarët" edhe në ditën e përvjetorit të 108 të Alfabetit shqip në Manastir Shtëpia e Kongresit të Manastirit në Manastir është dëmtuar nga shtetas maqedonas edhe në ditën e përvjetorit të 108 të
Në Universitetin e Tetovës u shënua 108 vjetori i Kongresit të Manastirit Universiteti i Tetovës e shënoi 108 vjetorin e Ditës së Alfabetit – Kongresit të Manastirit, që konsiderohet si një ndër
10 vite burg për tre banorë të Manastirit, rrahën dhe vodhën refugjatët sirian E.A.,V.A. dhe S.U. të gjithë nga Manastiri janë dënuar me dhjetë vite burg, pasi që vitin e kaluar kanë rrahur dhe vjedh
Taleski rikthehet në vendin e punës Kryetari i Komunës së Manastirit, Vlladimir Taleski, i cili ishte i dyshuar për rastin “Transportuesi” nga prokuroria sp
PSP përfundon rastin “Transportuesi”, pritet të zbulohen të akuzuarit Prokuroria Speciale Publike ka përfunduar hetimin për rastin “Transportuesi” dhe së shpejti priten akuzat. Raportimi