999 rezultate për

malore

Moti sot në Maqedoni Meterologët parashikojnë që moti sot në Maqedoni të jetë kryesisht me vranësira dhe i thatë me erë mesatare juglindore.
Moti në Maqedoni do të vazhdoj të jetë me të reshje shiu Parashikimi i motit për ditët e ardhshme ne Maqedoni tregon se nuk do të ketë ndryshime të mëdha, pra do të ketë mot me
Bëni gati çadrat! Rinisin vrullshëm reshjet e shiut e dëborës Prej dy ditësh Shqipëria u pushtua nga një mot me diell dhe temperatura të larta. Instituti i Gjeoshkencave lajmëron
Mos iu gëzoni shumë diellit, nesër rikthehet shiu e dëbora Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se sot pasdite nuk priten reshje, ndërsa të dielën pritet që reshjet të rifillojnë
Normalizohet qarkullimi në rrugën Jegunovcë-Radushë Sot rreth orës 9, është normalizuar komunikacioni në rrugën nga fshati Jegunovcë drejt fshatit Radushë të Shkupit. Pë
Reshje në të gjithë vendin, nesër ndryshon moti Ditën e sotme priten reshje të dobëta, kryesisht në pjesën veriore të vendit ndërsa nesër priten reshje në të gjithë ter
Temperaturat e acarta pushtojnë vendin, ky është moti për nesër Sinoptikanat parashikojnë se moti i keq me temperatura të ulëta do të vazhdojë gjatë gjithë javës. Edhe pse me diell
Në këto zona priten sot rreshje bore në Shqipëri Gjatë ditës së sotme temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në bregdet: 4 °C / 10 °C, në vendet
Minus 12 gradë temperaturat, epoka e akullit mbërrin në Shqipëri Reshjet e shiut dhe dëborës janë rikthyer ndjeshëm këto dy ditët e fundit, por do të përfundojnë sot në mbrëmje. Por
Bëhuni gati për dimër të vërtetë! Ky është moti për ditën e sotme Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira dhe reshje të dobëta në zonat Qendrore dhe Veri të vendit ku priten edhe reshje
Paralajmërohen reshje intensive, shirat blindojnë Shqipërinë që nga nesër Parashikimeve të sinoptikanëve për uljen e temperaturave, reshjeve të shiut e borës i shtohet edhe parashikimi i Institu
Erë e fortë, shi e dëborë në të gjithë Shqipërinë Dita e sotme ka nisur me reshje shiu dhe dëbore në veri të Shqipërisë. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dh
Rikthehet dimri me shi e dëborë, ky është moti për sot Vijon ndikimi i vranësirave të shpeshta me kthjellime të shkurtra në të gjithë vendi deri pas mesditës kur vranësirat sh
Viti i Ri do të jetë i bardhë? Ja si parashikohet moti për nesër Ditën e sotme pritet që zonat malore të Shqipërisë të zbardhen nga dëbora. Por si do të jetë moti nesër, në ditën e fund
Del harta, këto qytete do të përfshihen nga reshje shiu e shtërngata të frikshme Dita e sotme ka nisur me reshje shiu dhe shtërngata në të gjithë vendin. Sipas institutit të Gjeoshkencave, Energjis
Meterologët japin alarmin: Këto zona sonte do të bllokohen nga dëbora Në këto ditë të fundit të vitit 2017 të gjithë presim borë. Parashikimet e fundit bëjnë me dije se dëbora do të zbardhë
Shi e reshje të dendura dëbore, moti i keq pushton sërish vendin Pavarësisht se jemi në periudhën më të bukur të vitit, moti ka lajme të këqija. Sipas parashikimit për pasditen e so
Mall për dëborë? Viti i Ri do të zbardhë edhe Tiranën Nëse ju ka marrë malli për dëborën në Tiranë, kemi një lajm të mirë. Pas reshjeve të dendura të shiut që pushtuan ve
Bëni gati çadrat dhe çizmet, shiu dhe bora rikthehen furishëm (FOTO LAJM) Reshjet pritet të rikthehen me intensitet të lartë në të gjithë territorin e vendit duke nisur nga mesdita e nesërme.
Vazhdon i acarti në Shqipëri, ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër Meterologët japin lajme të këqija në lidhje me motin. Dita e sotme dhe e nesërmja pritet të shoqërohet me reshje shiu, d