999 rezultate për

malor

Bie nga një lartësi 10 metra duke ngjitur Olimpin, humb jetën alpinisti shqiptar Ka ndërruar jetë ditën e djeshme, një alpinist shqiptar. Mefail Guri po ngjiste malin e Olimpit, ku u rrëzua në një l
Parashikimi i motit, e hënë 9 Shtator 2019 Parashikimi për ditën e nesërme sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (E hënë, dt.09)
Reshje shiu në të gjithë vendin (E shtunë, dt.07) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, ndërsa në qarkun Shkodër ato do të jenë deri lokalisht me
Ulje temperaturash dhe reshje, si pritet të jetë moti nesër E premte, 6 shtator 2019 RESHJET Nesër (e premte, dt.06) priten reshje të dobëta qarqet: Shkodër, Kukës, Dibër, Le
MOTI/ Rikthehen ditët me shi dhe temperaturat nën 30 gradë Dita e nesërme pritet të jetë njëjtë si sot me reshje shiu. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, temperaturat maksimale do
Bëni çadrat gati, shiu i vjeshtës vjen në këto qytete Ashtu siç ishte parashikuar nga meteorologët, shtatori do të nisë më shi. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, duke fillua
Mos iu gëzoni diellit, pasdite ka rrebeshe shiu në këto zona Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
Temperatura të larta, por pasdite në këto zona fillojnë rrebeshet Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Ditën e sotme nuk priten reshje shiu si dhe tempreraturat do të vijojnë të jenë të larta. TEMPERATURAT Temperatura
10 vendet malore më të bukura në Europë (FOTO LAJM) Gjatë stinës të verës, shumica e njerzve i drejtohen detit për të pushuar. Por një opsion i mirë gjithashtu do të jetë d
Plane për fundjavën, mësoni si do të jetë moti sot dhe në vazhdim Në vend po ushtron ndikimin vala e të nxehtit që do të arrijë kulmin e saj gjatë së dielës dhe deri ditën e martë. Në or
Diell dhe vranësira kalimtare, si do të jetë moti sot Moti do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtës
Moti surprizon sërish, mësoni si do të jetë dita nesër Instituti i Gjeoshkencës ka bërë me dije se gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshjet të dobëta shiu. Temperatura
Paraditja e nxehtë por pasdite merrni masat, si do të jetë moti sot Dita e Mërkurë do të nisë me mot të kthjellët në të gjithë territorin. Vranësirat do të bëhen prezente në orët e mesd
Ulen temperaturat, kështu do të jetë moti sot Parashikimi i motit, e premte 26 korrik 2019, sipas Insitutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisi Nuk priten r
Dita e nxehtë, surprizon moti gjatë pasdites Edhe sot, vendi ynë mbetet në ndikimin e masave ajrore të nxehta me origjinë afrikane duke diktuar mot të kthjellët dhe
Rritje temperaturash, mësoni si do të jetë moti sot Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe vranësira në relievet malore ku do të pasohen nga resh
Ngrihen temperaturat, si do të jetë moti për sot Moti do të jetë me diell dhe kalime të vranësirave në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Perëndim (Ë) me shpejt
"Çmendet" moti, mos e çoni ndërmend plazhin edhe për sot Dita e sotme do të shënojë rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas IGJEUM, temperaturat do të zbresin deri në 14 gradë
Plane për fundjavë në plazh, mësoni si do të jetë moti Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në