999 rezultate për

malmstrom

“Shuplakë” nga Komisionerja Cecilia Malmstrom Komisionerja Cecilia Malmstrom i ka dërguar një përgjigje eurodeputeteve Ulrike Lunacek dhe Tanja Fajon në lidhje me kër
Bashkimi Evropian heq vizat për shtetasit e Moldavisë Parlamenti Evropian ka miratuar vendimin për lëvizjen e lirë të qytetarëve të Mojdavisë drejt vendeve të Bashkimit Evrop
Statusi, miratimi i ligjeve kërkon kontributin e gjithë forcave politike Kryeministri Berisha priti sot në një takim, Komisioneren Europiane për Çështjet e Brendshme, zonjën Cecilia Malmstrom.
Problem of asylum seekers, Malmstrom today in Tirana The Commissioner for Justice and Home Affairs in the European Union, Sesilia Malmstrom, arrives today in Tirana in a two
Rritja e azilkërkuesve, Malmstrom sot në Tiranë Në Tiranë zhvillohet sot takimi i ministrave të Brendshëm dhe të Drejtësisë të vendeve të Ballkanit me Bashkimin Evropia
Ballkanit mund ti rikthehen vizat Presidenca e BE-së dhe Komisioni kërkojnë që vendet e Ballkanit të marrin masa afatshkurta për të ulur abuzimet me regji
Kosova merr udhërrëfyesin për liberalizimin e vizave (FOTO-LAJM) Update- Delegacioni i Kosovës mori sot në Bruksel udhërrëfyesin për liberalizimin e vizave. Dokumenti iu dorëzua ministr
BE miraton Udhërrëfyesin për Liberalizimin e Vizave Bashkimi Europian ka miratuar Udhërrëfyesin për Liberalizimin e Vizave i cili përmban një sërë kushtesh që institucionet
BE masa të reja për sekuestrimin e pasurive kriminale Bashkimi Evropian kërkon masa të tjera për konfiskuar pasuritë e drejtuesve të organizatave kriminale. Komisionerja për
Malmstrom kicked off in Prishtine on Thursday the dialogue on visa liberalisation with Kosova European Union Commissioner for Home Affairs Cecilia Malmstrom kicked off in Prishtine on Thursday the dialogue on visa
Cecilia Malmstrom në Kosovë pa udhërrëfyes Kosova po rrezikon edhe një herë që të vonohet me procesin e liberalizimit të vizave pasi dokumenti kryesor i këtij proc
Dialogu për vizat me Kosovën nuk do fillojë këtë vit Zyrtarët e Komisionit Evropian kanë paralajmëruar se dialogu për vizat me Kosovën nuk do fillojë këtë vit. Mikele Che
We will not leave Kosovo isolated, says Malmstrom The European Commissioner for the Interior Matters, Cecilia Malmstrom, declared that EU will not leave Kosovo isolated.
Malmstrom: Kosovo is progressing with visas Kosovo has made progress in negotiations with Brussels on visa liberalization. This thing was confirmed byCecilia Malmst
Malmstrom: Kosova po përparon me vizat Kosova ka përparuar në negociatat me Brukselin për liberalizimin e vizave. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe eurokom
Malmstrom: We may stop the visa liberalization for Macedonia Cecilia Malmstrom, the EU Commissioner for security, at a press conference in Brussels said that the EC can restore visa
Malmstrom: Nëse ka shkelje, kthehen vizat Sesilia Malmstrom, komisionerja e Bashkimit Europian për sigurinë, në një konferencë për shtyp në Bruksel tha se KE mund
Malmstrom përsërit: S'kërkohen para e karta krediti në kufi Komisionerja për Çështjet e Brendshme në Bashkimin Europian, Cecilia Malmstrom, ka përsëritur edhe njëherë se qytetarët
Malmstrom: Në kufi, tregoni vetëm pasaportën e biletën e kthimit Komisionerja Europiane për Çështjet e Brendshme, Cecilia Malmstrom ka “ndërhyrë” në paqartësitë e krijuara lidhur me kus
Malmstrom: Mos abuzoni me liberalizimin Komisionerja evropiane Sesilja Malmstrom ndodhet në Tiranë, disa ditë pas vendimit të Bashkimit Evropian për të liberali