999 rezultate për

mallrave

Rama e pranon para serbve: Po, isha për heqjen e përkohshme të taksës Deklarata e Kryeministrit Ramush Haradinaj se Edi Rama ishte personi që po i bënte më shumë presion për heqjen e taksës
Thaçi: E mbështeta “taksën e Veselit dhe Hoxhajt” ndaj mallrave serbe Derisa kryeministri Ramush Haradinaj në T7 tha se Presidentin Thaçi bashkë me Edi Ramën i kanë bërë presion në Berlin, p
Blindohen doganat në të gjithë territorin e Kosovës Në vazhdën e aktiviteteve për luftimin e kontrabandës, gjatë javës së kaluar zyrtarët doganorë kanë ndërmarrë një mori a
Efekti i taksës ndaj mallrave serbe shikohet në këtë foto Kanë kaluar më shumë se tre muaj që kur Qeveria e Kosovës ka vendosur taksë 100% ndaj Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës.
U përplas me furgonin e mallrave, gruaja në gjendje kritike për jetën Një grua ëhstë plagosur rëendë ditën e sotme pasi është përfshirë në një aksident me një furgon mallrash. Ajo drejton
Vuçiç i kërkon Trump-it heqjen e taksës ndaj mallrave serbe Dy ditë pas Hashim Thaçit, edhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ia ka kthyer letrën presidentit të Shteteve të B
Bie në mënyrë drastike importi i mallrave serbe pas taksës Kuvendi i Kosovës po vazhdon punimet në kuadër të seancës plenare të parë për sesionin pranveror. Duke u përgjigjur n
Bosnja kërkon heqjen e taksës, por këto janë dy kushtet e Kosovës Bosnjë dhe Hercegovina ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të heqë tarifën doganore 100 për qind për mallrat me origjinë
Qeveria merr vendimin e papritur ndaj mallrave serbe Qeveria e Kosovës ka miratuar sot vendimin me të cilin lirohen nga taksa mallrat me origjinë nga Serbia dhe BeH, të cila
Politikani serb e pranon, mallrat serbe do të zhduken në tregun e Kosovës Zëvendëskryeministri serb, Rasim Ljajiq, ka thënë se shitja e mallrave serbe në Kosovë është praktikisht e ndërprerë.
Mogherini mbështet Serbinë: Kosova të heqë taksën ndaj mallrave Shefja për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që ta revokojë taksës
Rriten çmimet e mallrave që vinë nga importi në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), bën të ditur se indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë u ngrit 0
Haradinaj, letër vendeve të BE-së: Pse vendosëm taksën ndaj mallrave serbe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ua ka nisur një letër të gjitha vendeve të Bashkimit Evropian, e
Arben Ahmetaj flet me gjuhën e Vuçiçit për taksat doganore të Kosovës ndaj mallrave serbe (VIDEO) Qeveria e Shqipërisë është deklaruar kundër biznesit vendës dhe Qeverisë së Kosovës lidhur me vendosjen e taksës në masë
Banorët e Luginës kanë një mesazh pas taksës 100% ndaj mallrave serbe Përfaqësuesit politik si dhe afaristët që shtrijnë biznesin e tyre në komunat në jug të Serbisë, Preshevë, Medvegjë e Bu
Nis aksioni kundër mallrave të shtetit që lufton Kosovën Komuna e Vushtrrisë ka filluar inspektimet pas urdhëresës së lëshuar nga Ministria Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala
VV padit nënkryetarin e LDK-së Lëvizja Vetëvendosje (VV) në Podujevë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës, Agim Veliu dhe
Fugoni i mallrave përdoret si ambulancë (FOTO LAJM) Çudirat në futbollin shqiptar duket se nuk kanë fund. Në ndeshjen e Kategorisë së Dytë, mes Naftëtarit dhe Maliqit të pë
Taksa është e ulët ndaj Serbisë, duhej 30% Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, po qëndron i palëkundur në vendimin e tij për vendosjen e masës
Dashuri e zjarrtë, kjo është arsyeja pse Thaçi nuk mbështeti taksën ndaj mallrave serbe Bashkimi Evropian ka konfirmuar se nesër do të takohen presidenti i Kosovës dhe ai i Serbisë në Bruksel me ndërmjetësim