999 rezultate për

mallra

Kontrabanduan ilaçe dhe veshje: Procedohet doganieri në Kapshticë, ndalohet 1 tjetër 1 shtetas është arrestuar dhe dy të tjerë po procedohen penalisht, fill pas aksionit policor në aksin Kapshticë-Korçë, k
Kontrabandë mallrash e dhunë në familje, 3 persona vihen në pranga në Durrës 3 persona janë arrestuar në Durrës, të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Strukturat e Drejtorisë Vendore të Polic
Digjen kamionë dhe mallra, panik në anijen me 538 pasagjerë Një anije me 538 pasagjerë është përfshirë nga flakët ditën e sotme në Igoumenitsa, Greqi. Sipas mediave greke, anija "O
Futën mallra kondrabandë nga Greqia, arrestohen 2 persona në Devoll Dy persona janë arrestuar dhe një është shpallur në kërkim, pasi akuzohen se kanë futur rroba kontrabandë, duke iu shman
Eksperimenti social me imazhin e sheikut, rezultati qaj e qesh Një eksperiment social i kryer në një nga dyqanet më luksoze të Hamburgut na bën me dije fuqinë e parasë, dhe gjërat me
Tregtonte pije kontrabandë, arrestohet pronari i lokalit në Korçë Policia e Korcës ka arrestuar një 64 vjeçar i cili tregtonte mallra kontrabandë brenda lokalit të tij. Arrestimi i ti
Ulet numri i pasagjerëve që udhëtojnë me tren rritet transporti i mallrave Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka përgatitur publikimin e radhës “Statistikat e Transportit dhe Telekomunikim
Theu masën e sigurisë duke dhe tregëtonte mallra kontrabandë, arrestohet tironsi Një 47 vjeccar nga Tirana me masën e sigurisë "Arrest shtëpie" ka rënë sërish në pranga pasi tregëtonte mallra kondraban
Meta refuzon dekretimin e ligjit për "Rezervat shtetërore" Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar ditën e sotme dekretimin e ligjit për ‘Rezervat shtetërore’. Sipas tij
"Serbia po fut mallra në Kosovë", reagojnë autoritetet kosovare: Deklarata politike të Vuçiq Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq në një konferencë për media sot ka thënë se Serbia është duke futur mallra në Kos
Zbulohet dokumenti ku kërkohet nga serbët të mos blejnë ushqime nga shqiptarët (FOTO LAJM) Tashmë që plani i Serbisë për një “katastrofë humanitare” në veri të Kosovës u zbulua ditë më parë, kunëpër dyqanet e ve
Super operacioni ndërkombëtar: Falsifikonin mallra dhe pije, arrestohen 9 persona në kërkim një tjetër Policia e Shtetit në bashkëpunim me INTERPOL dhe EUROPOL ka kontrolluar në total rreth 244 subjekte tregtare, persona f
Kondrabandë e mallrave me akcizë, arrestohet në Durrës shoferi nga Gostivari Policia ka arritur të sekuestrojë 309 steka me paketa cigare të cilat po qarkullonin kondrabandë në autobusin e linjës M
Nga shofer mallrash në deputet, njihuni me socialistin që doli në përgjimet e Abdylajt Ilir Ndraxhi, deputeti i Partisë Socialiste, emri i të cilit është përmendur në përgjimet e Astrit Avdylajt, kreut të ba
Një furgon mallrash përfundon në lumin Shkumbin, drejtuesi mbetet i bllokuar (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë orëve të pasdites në Kthesën e Murrashit në Librazhd. Një furgon mallrash ka da
Rama e pranon para serbve: Po, isha për heqjen e përkohshme të taksës Deklarata e Kryeministrit Ramush Haradinaj se Edi Rama ishte personi që po i bënte më shumë presion për heqjen e taksës
Taksa "pastron" marketet nga mallrat serbe Zbatimi i taksës 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina ka filluar të zbrazë vitrinat e dyqaneve n
Zbulohen mallra kontrabandë, arrestohen 2 persona një tjetër shpallet në kërkim (VIDEO) Dy persona jane vene ne pranga dhe nje tjeter eshte shpallur ne kerkim ne finalizim te operacionit koduar “Kamuflimi”, p
Thaçi: E mbështeta “taksën e Veselit dhe Hoxhajt” ndaj mallrave serbe Derisa kryeministri Ramush Haradinaj në T7 tha se Presidentin Thaçi bashkë me Edi Ramën i kanë bërë presion në Berlin, p
Mallrat serbe po zhduken dhe po zëvendësohen me mallra gjermane Taksa 100% e qeverisë së Kosovës mbi artikujt nga Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, ka ndryshuar situatën e tregut kosovar