999 rezultate për

malit

Rita Ora do t'ju prek të gjithëve me këtë postim: Më mungon shumë ajo kohë (FOTO LAJM) Shtimi i rasteve me koronavirus ka sjellë edhe shtrëngimin e masave në botë. Tashmë të gjithë kanë filluar ta ndjejnë mu
Presidenti i Sampdorias sërish protagonist: Koronavirusi nuk vret, koha t’i rikthehemi normalitetit Presidenti i Sampdorias Massimo Ferrero është bërë shpesh protagonist me mënyrën e të festuarit në shkallët e stadiumit
FMN ul parashikimin për 2020-tën, Shqipërina e treta më negativja pas Kroacisë dhe Malit të Zi Fondi Monetar Ndërkombëtar, në “Pasqyrën Ekonomike Globale” të tetorit ka publikuar parashikimin zyrtar për ecurinë ekon
Do bëjnë namin, zbulohen detaje rreth duetit të Fifit dhe Ermalit (FOTO LAJM) Artistët e njohur Ermal Fejzullahu dhe Filloreta Raçi-Fifi, kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Kënga
Rama ndërhyn në punët e brendshme të Malit të Zi, shkatërrohet koalicioni anti-Gjukanoviç Kryeministri Rama ishte në një vizitë private një ditë më parë në Tuz. Në këtë vizitë, Rama takoi edhe kreun e Komun
Tërmetet nuk ndalen, lëkundet toka në Greqi Mbrëmjen e sotme në Greqi ka rënë një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter. Epiqendra ka qenë në det pranë Halki
OBSH jep përgjigjen e shumëpritur: Kur do të kthehemi në normalitet pas COVID-19? COVID-19 ka përmbysur mënyrën tonë të jetesës, punën dhe aktivitetet e zakonshme shoqërore. Pas shumë muajsh, karanti
"Fati i Malit të Zi në duart e tij?", Dritan Abazoviç u përgjigjet akuzave Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit URA dhe lider i koalicionit „E Zeza mbi të Bardhë“ thotë për DW se nuk do të ketë nd
Futbolli po i kthehet normalitetit, Juve gati të hapë dyert e stadiumit që javën e parë Shifrat e pandemisë Covid-19 vijojnë të jenë shqetësuese, por bota po fillon të bashkëjetojë me koronavirusin dhe nga di
Daçiç sulmon Ramën: Ishte ai që ndërhyri në zgjedhjet e Malit të Zi Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka deklaruar se as Serbia dhe as presidenti i saj Aleksandar Vuçiç nuk kanë ndërhyr
Shqiptari dhe Šiptar, si ndryshon termi sipas nevojave të nacionalizmit serb Nga Enver Robelli Para zgjedhjeve në Mal të Zi gazeta ultranacionaliste dhe kriminale e Beogradit “Informer
Shqiptari i "Ura" rrëzon Gjukanoviç dhe bashkon votat me pro-serbët! 4 pikat e marrëveshjes për qeverinë e re malazeze Mali i Zi nuk ka pritur gjatë. Ende pa dalë rezultati zyrtar i zgjedhjeve parlamentare, shqiptari Dritan Abazoviç, i cil
Shqiptari që ka në dorë fatin e Qeverisë në Malin e Zi Rezultati i zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi tregon se as partia pro-perëndimore në pushtet dhe as aleanca rivale pr
Mali i Zi vendos! Sa përqind e qytetarëve kanë votuar deri tani Mali i Zi po vijon procesin e votimit ndërsa deri më tani raportohet se pjesëmarrja është 54.1%, shifër kjo shumë e lart
​Kina po i rikthehet normalitetit, Wuhan hap shkollat Kina duket se po i rikthehet normalitetit, pasi qyteti kinez i Wuhanit, më i godituri nga pandemia ka vendosur të rihapë
Mali i Zi shkon në zgjedhje, PDIU: Shqiptarët për shqiptarët, për Gjukanoviçin kujdeset Rama PDIU i bën thirrje shqiptarëve shtetas të Malit të Zi të votojnë masivisht përfaqësuesit e tyre shqiptarë në zgjedhjet e
Ali Ahmeti thirrje shqiptarëve të Malit të Zi: Votoni, shprehni vullnetin demokratik Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti i ka bërë thirrje shqiptarëve të Malit të Zi që të bëhen pjesë e zgjedhjeve që do të mbahe
Grusht shteti në Afrikë, ushtarët e rebeluar arrestojnë presidentin dhe kryeminstrin e Malit (VIDEO) Presidenti i Malit, Ibrahim Boubacar Keita, është shtangur pas një grushti të papritur shteti ku forcat ushtarake e arre
Jo më Ura Vajgurore, qyteti merr emrin e vendbanimit antik Bashkia Ura Vajgurore së shpejti do të quhet Dimal. Propozimi për ndryshimin e emrit që erdhi nga disa intelektualë të z
Shtimi i rasteve me COVID-19, Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë si shkak i përhapjes së rasteve të reja me koronavirus. Njoftimi i Ministri