999 rezultate për

malisheves

U zhduk 27 vjet më parë në Bosnje, eshtrat e shqiptarit kthehen në vendlindje Rifat Berisha (1945), nga fshati Gurbardh i Komunës së Malishevës 27 vite më parë ishte zhdukur diku në Bosnje, gjatë rr
Limaj kërkon të dënohen kriminelët serbë Në Burim të Malishevës, në njëzet vjetorin e masakrës së Burimit, është mbajtur një tubim përkujtimor, në shenjë kujtimi
Tronditet Banja e Malishevës Një punëtor i një kompanie private që ishte kontraktuar nga KEDS-i për t’i ndërruar shtyllat elektrike, ka mbetur i vdek
Në Lumin e Mirushës po ngordhin peshqit, urgjent të merren masa Komuna e Malishevës, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se sot në mëngjes, është vërejtur një dukuri e pazakontë në nj
Shiu vërshon shtëpitë në Malishevë (FOTO LAJM) Shiu i rrëmbyeshëm që ka kapluar territorin e Komunës së Malishevës, është përcjell edhe me dëme, pasi uji ka depërtuar
Kjo është gjendja shëndetsore e të zhdukurit nga Malisheva Gjendja shëndetësore e Muharrem Berishes nga komuna e Malishevës, që u gjet dje pas gjashtë ditësh qëndrimi në mal është
Gjendet pas pesë ditësh burri i zhdukur në Malishevë Muharrem Berisha nga Gurbardhi i Malishevës i cili ishte raportuar si i zhdukur që nga data 24 qershor, sot është gjetur
FSK në aksion për të gjetur personin e zhdukur në Malishevë Ekipet e kërkim- shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës dje filluan operacionin e kërkimit të një personi me inicial
Ngjarje e rëndë, vdes zv.komandanti i policisë në Malishevë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malishevë. Istref Bytyqi zv.komandant i stacionit policor në Malishevë ka ndërruar jet
Ministri Hasani uron Komunën e Malishevës Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e Zonës Ekonomike në Malishevë, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, B
Apeli liron nga akuzat Ragip Begajn Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Prokurorisë Speciale aktvendimit të Gjykatës Themelore në Gjakovë, të datës 3 p
Bie aktakuza ndaj kryetarit të Malishevës, s'ka fakte për korrupsion Edhe një aktakuzë e profilit të lartë nuk ka arritur që të kalojë “pragun fillestar” në gjykatë. Këto ditë Gjykata T
Shuhet zjarri në Malishevë Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin në malet mes Gurbardhit dhe Turjakës në Komunën e Malishevës, i cili kishte përfshirë di
Nuk do ta besoni për çfarë po mësohet në shkollat e Malishevës Sot në shkollat e Komunës së Malishevës, ka filluar fushata e mbajtjes së ligjëratave për vetëdijesimin e nxënësve, për
Të dyshuarve për vrasjen e vëllezërve Maloku u caktohet masa e ndalimit 48 orë Me urdhër të prokurorit të shtetit dy të dyshuarve për vrasjen e dy vëllezërve Maloku nga fshati Plloqicë i Komunës së M
Për vrasjen e vëllezërve reagon edhe Hashim Thaçi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas vrasjes së dy vëllezërve Maloku në Plloqicë të Malishevës. Thaçi ka
Vriten dy vëllezër në Malishevë Në fshatin Plloqicë të Malishevës, rreth orës 1 pas mesnatës, kanë ndodhur disa të shtëna me armë, nga të cilat dy perso
Rrugët e Malishevës, vështirë të kalueshme Reshjet e pandërprera të borës, që kanë filluar në mëngjes dhe kanë vazhduar gjatë gjithë ditës së sotme, kanë sjellë vë
Dështon zgjedhja e kryesuesit në Kuvendin e Malishevës Grupet politike në Kuvendin Komunal të Malishevës nuk kanë arritur marrëveshje për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit të
Plagos një person në Malishevë por nuk mbahet në burg Të mërkurën në mesditë, një person kishte shtënë nëntë herë me armë zjarri në një aheng në një fshatë të Malishevës. Një