999 rezultate për

malisheve

U zhduk 27 vjet më parë në Bosnje, eshtrat e shqiptarit kthehen në vendlindje Rifat Berisha (1945), nga fshati Gurbardh i Komunës së Malishevës 27 vite më parë ishte zhdukur diku në Bosnje, gjatë rr
Aksident i frikshëm me makinën të bërë copë, vdes 28 vjeçari (VIDEO) Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Malishevë – Rahovec. Nga ky aksident një 28 vjeça
Kapen armë sa për një front në Malishevë, 7 të arrestuar Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, përkatësisht Stacioni Policor në Malishevë, në kuadër të angazhimeve të vazhdu
Arrestime dhe kontrolle të befasishme në Malishevë Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona në Malishevë, për një rast që kishte ndodhur më 26 maj të këtij viti. Sip
Limaj kërkon të dënohen kriminelët serbë Në Burim të Malishevës, në njëzet vjetorin e masakrës së Burimit, është mbajtur një tubim përkujtimor, në shenjë kujtimi
Gjykata dënon Sami Lushtakun dhe dy ministra Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ish-kryetari i Skenderaj
Aksident i rëndë në Malisheve, një i vdekur dhe një i plagosur rëndë Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në Malishevë, ku për pasojë një grua ka humbur jetën, ndërsa një tjetër gjend
Tronditet Banja e Malishevës Një punëtor i një kompanie private që ishte kontraktuar nga KEDS-i për t’i ndërruar shtyllat elektrike, ka mbetur i vdek
Aksident në Malishevë, pesë të plagosur Policia raporton se mbrëmë në fshatin Dragobil të Malishevës ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime. Si pasojë e
Kujdes, mos hani peshk nga lumi i Mirushës Për shkak të ngordhjes së pazakontë të peshqve në lumin Mirusha, apelohet tek të gjithë peshkatarët dhe banorët që jetoj
Në Lumin e Mirushës po ngordhin peshqit, urgjent të merren masa Komuna e Malishevës, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se sot në mëngjes, është vërejtur një dukuri e pazakontë në nj
Shiu vërshon shtëpitë në Malishevë (FOTO LAJM) Shiu i rrëmbyeshëm që ka kapluar territorin e Komunës së Malishevës, është përcjell edhe me dëme, pasi uji ka depërtuar
Kjo është gjendja shëndetsore e të zhdukurit nga Malisheva Gjendja shëndetësore e Muharrem Berishes nga komuna e Malishevës, që u gjet dje pas gjashtë ditësh qëndrimi në mal është
Gjendet pas pesë ditësh burri i zhdukur në Malishevë Muharrem Berisha nga Gurbardhi i Malishevës i cili ishte raportuar si i zhdukur që nga data 24 qershor, sot është gjetur
FSK në aksion për të gjetur personin e zhdukur në Malishevë Ekipet e kërkim- shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës dje filluan operacionin e kërkimit të një personi me inicial
Ngjarje e rëndë, vdes zv.komandanti i policisë në Malishevë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malishevë. Istref Bytyqi zv.komandant i stacionit policor në Malishevë ka ndërruar jet
Ministri Hasani uron Komunën e Malishevës Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e Zonës Ekonomike në Malishevë, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, B
Apeli liron nga akuzat Ragip Begajn Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Prokurorisë Speciale aktvendimit të Gjykatës Themelore në Gjakovë, të datës 3 p
Dallavere në tenderin e insekteve në Malishevë Përfaqësues të organizatave joqeveritare, që janë duke monitoruar tenderin gati njëmilionësh të Ministrisë së Bujqësisë
Bie aktakuza ndaj kryetarit të Malishevës, s'ka fakte për korrupsion Edhe një aktakuzë e profilit të lartë nuk ka arritur që të kalojë “pragun fillestar” në gjykatë. Këto ditë Gjykata T