999 rezultate për

malet

Vjeshta vjen e ftohtë, malet e Kukësit zbardhen nga dëbora Përkeqësimi i kushteve të motit në të gjithë vendin ka sjellë borën e hershme në malet e Kukësit. Bora e parë zbardhi
Qindra forca policie zbarkojnë në malet e Krujës, dyshimet për 350 parcela Prej disa ditësh forca të shumta policie janë duke zhvilluar një operacion në zonat e malësisë së Krujës. Forcat oper
Gjendet thesari në malet e Rocky-t, i fshehur një dekadë më parë Një kuti bronzi e mbushur me ar, bizhuteri dhe gjëra të tjera me vlerë më shumë se 1 milion dollarë amerikanë, dhe e fsh
10 shtëpitë e ëndrrave, nga malet suedeze e deri në shkretëtirën e Kalifornisë (FOTO LAJM) Shtëpia është një vend i shenjtë, vend ku ndiheni të sigurt, aty ku mund të gjesh qetësinë dhe të krijosh kujtimet më të
Bora e parë zbardh malet e Kosovës Përderisa në kryeqytet po mbrtërojnë temperatura të nxehta, ka vende në Kosovë ku ka filluar të bie borë. Në një foto
3 muaj në mal, gjendet në gjendje të rëndë në malet e Kamenicës 70-vjeçari 70 vjeçari, Aziz Avdiu kishte humbur prej rreth 3 muajsh dhe mendohet se ka jetuar në pyll. Ai është banor i Sojacës në
Shqiptarët 'gjelbërojnë' malet e Spanjës me lëndë narkotike, aksion i bujshëm me helikopter Një operacion i koduar “Sorbe” i policisë spanjolle ka çuar në pranga katër persona si autorë të dyshuar të kultivimit t
Ndërron jetë Agim Mujo, roli në film që luajti me të motrën (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme nga një atak kardiak, Agim Mujo, vëllai i aktores Yllka Mujo. Ai u shua në moshë
Greqia si Shqipëria: Malet e Kozanit plot me kanabis, arrestohen 1 grek dhe 3 shqiptarë 1249 rrënjë kanabis u sekuestruan gjatë një operacioni policor në zonën e Kozanit në veriun e Greqisë. Sipas njoftimit p
Të vdekur nga vetëtimat, nisen 4 helikopterë shpëtimi në malet e Polonisë Dhjetëra persona është raportuar të jenë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga disa vetëtima që janë shkrepur bashk
Meta bëhet ekspert kosi në malet e Kosovës Krahas ngjitjeve në maja dhe notit në liqenet akullnajore, Presidenti Ilir Meta na ka shfaqur edhe një anë tjetër të tij
Riaktivizohet zjarri në malet e Gjirokastrës, tymi zbret në qytet (VIDEO) Ditën e djeshme flakët pushtuan malin e Gjerë në qytetin e Gjirokastrës. Ndërkohë ditën e sotme mesa duket është riakti
FRYMEZUESE/ Ai nuk shikon ajo nuk ecën, së bashku ngjisin malet Melania dhe Trevor janë nga Kolorado dhe të përbashkët kanë pasionin për aktivitetet në ajër të pastër. U takuan rast
10 vendet më të mira për t’u vizituar në Itali (FOTO LAJM) Italia është një nga vendet më të vizituara në botë. Çdo turist që vjen në Itali mahnitet me plazhet, gërmadhat, malet d
Haradinaj kënaqet me verë dhe birrë në malet e Dukagjinit (FOTO LAJM) Ende nuk është vendosur asnjë gur në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Madje, kjo çështje, sipas kryeministrit Ramush Hara
Nuk shuhen vatrat e zjarrit në Kosovë, digjen edhe malet e Llaushës Pavarësisht reagimeve nga të gjitha instancat në vend, zjarret nuk kanë të ndalur në çdo anë të Kosovës. Para pak min
Digjet i gjallë një i moshuar në malet e Skenderajt Të dielën në stacionin e policisë në Skenderaj është raportuar se një 85-vjeçar ka mbetur pa shenja jete, ndërkaq dyshoh
Malet e Prizrenit janë përfshirë nga flakët Zjarrvëniet e maleve por edhe e fushave në Kosovë është bërë e shpeshtë këto ditë. Edhe sonte, disa male në fshatin N
Pse cigaret elektronike janë po aq të dëmshme sa ato normalet Cigaret elektronike risin rrezikun për të shkaktuar sulm në zemër, goditje në tru ose sëmundje të tjera të zemrës, zbulo
Fotografi shqiptar fikson në foto rrëqebullin në malet e Kosovës Fotografi Fatos Lokaj, ka publikuar një fotografi të një kafshe që rrallë shihet në malet e Kosovës. Rrëqebulli shihe