999 rezultate për

malazezet

Buna mbushet me pula me salmonelë, malazezët japin alarmin Bregu i lumit Buna për rreth tre kilometra nga grykëderdhja e deri në fshatin Reç në pjesën e Malit të Zi është i mbushu
Tayana me bikini tërbon malazezët (FOTO LAJM) Një nga këngëtaret më të komentuara dhe më të suksesshme momentalisht është edhe Tayna. Sensacioni i vitit 2018, duke
Malazezët padisin Gjeloshajn pse u festua me simbole kombëtare Alternativa e Malit të Zi ka paraqitur fletëparaqitje penale ndaj deputetit Nik Gjeloshaj për “ terrorizëm në përpjekje
Malazezët çmenden nga bashkimi i shqiptarëve në Tuz Në Tuz po zhvillohen zgjedhjet komunale, ku partitë shqiptare janë të bashkuara. Tuzi është komunë me shumicë shqiptare
Thaçi paralajmëron ndryshimin e kushtetutës, u fal edhe dy deputetë komuniteteve Presidenti Hashim Thaçi ka vazhduar të japë premtime për dy pakicat në Kosovë që nuk kanë përfaqësues në Parlament. Ka t
Shfrytëzimi i Bunës, Mesi negocion me malazezët Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Mal të Zi, ku ë
Malazezët nga " Dembelë të Ballkanit bëhen "Dembelë të Botës" (VIDEO) Katër malazezë treguan vendosmëri, këmbëngulje të madhe dhe plogështi maksimale, deri në atë pikë sa të shpalleshin fitu
Malazezët mbështesin Vuçiçin për marrëveshjen Partia serbe e Malit të Zi njoftoi sot se mbështet politikat dhe aktivitetet e presidentit serb Aleksandar Vuçiç, në një
Malazezët tentojnë të vjedhin heroin e shqiptarëve Lajmërimi se një monument kushtuar heroit historik shqiptar Skëndërbeu do të ndërtohet në Mal të Zi ka hapur përsëri një
Trump: Malazezët mund të nisin luftën botërore, pse djali im duhet të luftojë aty? Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se malazezët janë të fuqishëm, dhe njerëz “shumë agresivë” duke treguar frikë
Malazezët e Kosovës kërkojnë të shtohet edhe një ditë pushim zyrtar Komuniteti malazez që jeton në Kosovë kërkon që 21 maji, dita kur u shpall pavarësia e Malit të Zi të futet në kalendari
Malazezët reagojnë ashpër ndaj kërcënimeve të Erdoganit Shoqata e Malazezëzve të Kosovës ka reaguar lidhur me deklaratat e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan ndaj kryeminis
Malazezët kërkojnë që rruga Deçan – Plavë të marrë emrin Radovan Zogoviq Shoqata e malazezëve të Kosovës ua ka dërguar një kërkesë institucioneve të Kosovës dhe të Malit të Zi që rruga Plavë –
Malazezët i kërkojnë ndihmë Ramush Haradinajt Shoqata e Malazezëve të Kosovës i ka bërë thirrje kryeministrit Ramush Haradinaj që në përputhje me premtimet dhe detyri
Ku u tret “premtimi” që malazezët i dhanë Veselit? Vendimi i Bashkimit Europian për t’ia mbivendosur Kosovës si kusht kryesor për liberalizimin e vizave ratifikimin e marr
Malazezët e Kosovës janë pro themelimit të ushtrisë Malazezët e Kosovës janë pro krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Këtë e kanë konfirmuar nga shoqata e malzezëve të Kosovës
Malin e Zi e prezantojnë me flamurin shqiptar, gafa tërbon serbët dhe malazezët (FOTO) Në shortin për Kampionatin Botëror në vaterpolo, i cili u hodh në Budapest të Hungarisë, ndodhi një gabim i madh nga org
Hashim Thaçi premton vende për malazezët në Kuvendin e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot një delegacion të përfaqësuesve të komunitetit malazez në Kosovë, ndër
Mitropoliti Radoviç provokon shqiptarët: Serbët dhe malazezët ranë dëshmor për mbrojtjen e Shkodrës Metropoliti i Malit të Zi Amfilohije Radoviç rrethimin e Shkodrës dhe pushtimin e saj nga malazezët në 1912 kur Shqipëri
Maqedonasit dhe malazezët këndonin serbisht në traget, sherr me kosovarin Gjashtë persona, mes tyre edhe një femër, kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sherri që ka ndodhur në tragetin e lin