999 rezultate për

malala

Vizita emocionale e Malalas në vendlindje Fituesja e çmimit Nobel për Paqe, Malala Yousafzai, është nisur për në Britani pas përfundimit të vizitës së saj katërdi
10 burgime të përjetshme në Pakistan për aktivisten 15 vjeçare 10 burgime të përjetshme janë dhënë në Pakistan, sa i takon atentatit ndaj jetës së aktivistes Malala Yousafzai. Në kohë
Ja kush është femra më e admiruar në botë Sipas një sondazhi të fundit realizuar mbi femrën më të admiruar në botë, Angelina Jolie është ajo që ka triumfuar, duke
Ndahen çmimi Nobel 2014 Malala Yousafzai nga Pakistanit dhe Kailash Satyarthi kanë marrë çmimin Nobel për vitin 2014, për shkak se kanë luftuar
Malala: Dua të bëhem kryeministre e Pakistanit Pakistanezja 17-vjeçare Malala Yousafzai, fituese e çmimit Nobel për Paqe npër vitin 2014 nuk e ka fshehur dëshirën që t
Malala dhuron paratë e Nobelit për Gazën Laureatja e çmimit Nobel për Paqe Malala Yousafzai do ti dhurojë 50.000 dollarët që ka fituar nga çmimi për rindërtimin
Nobeli për Malalan, ku janë Thaçi dhe Daçiç? Nobeli për Paqen për këtë vit u fitua nga aktivistja pakistaneze Malala Yousafzai, dhe doktori kongolez Kailash Satyarth
Vajza që u sulmua nga talebanët, Malala fiton Nobelin për Paqen (FOTO LAJM) Aktivistja pakistaneze që është kujdesur të edukojë fëmijët dhe sidomos vajzat në shtetin e saj, Malala Yousufzai ka fit
Malala takon Obamën në Shtëpinë e Bardhë (FOTO-LAJM) Malala Yousafzai, 16-vjeçarja pakistaneze që më 9 tetor 2012 i mbijetoi një tentative vrasjeje nga talebanët, është taku
Malala fiton çmimin Sakrahov Malala Yousafzai, vajza e vogël që lufton për të drejtat e vajzave ka fituar Çmimin Sakharov të Parlamentit Evropian për
Snowden, pretendent për çmimin Sakharov Edward Snowden, ish-punonjësi i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë në SHBA, që zbuloi skandalin e përgjimeve, është në list