999 rezultate për

makarona

I kemi gatuar gabim gjithë jetën, 4 hapa si të përgatisni makarona "të vërteta" Mendojmë se keni gatuar të paktën një herë në jetën tuaj makarona, sepse pas vezës së skuqur është ushqimi më i thjeshtë
''Qeverinë e ka mbuluar m*ti'', Manjani: Perëndimi u panikua për letër higjenike, ne për bukë e makarona Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar deklarimet që bëhen kur krahasohet menaxhimi i situatës së koronav
E paskemi ditur gjithmonë gabim! A është e dëmshme apo jo të konsumosh makarona në darkë? Pavarësisht gojëdhënave të shumta, që flasin për rëndim të stomakut apo probleme me tretjen, të konsumosh makarona në va
I kemi gatuar gabim gjithë jetën, 4 hapa si të përgatisni makarona "të vërteta" Mendojmë se keni gatuar të paktën një herë në jetën tuaj makarona, sepse pas vezës së skuqur është ushqimi më i thjeshtë
COVID-19/ Amerikanët u çmenden pas letrës higjenike, gjermanët në krizë për makarona COVID-19 ka prekur edhe Gjermaninë, pavarësisht se është një ndër vendet që po e përballon më mirë këtë pandemi. Gjer
Makarona të shijshme? Ekspertët e kuzhinës tregojnë sekretin e gatimit Ne e dimë që detajet e vogla bëjnë ndryshimin. Sidomos në kuzhinë ku vëmendja ndaj detajeve siguron që në tryezë të merr
Një mënyrë për të reduktuar plastikën, gjejeni për çfarë i përdorin makaronat italianët (FOTO LAJM) E dini se çfarë kanë të përbashkët baleti, xhinset dhe syzet? Që të gjitha janë shpikur në Itali. Tani, një tjetër simbo
Sekreti i italianëve për të humbur peshë Italianët njihen si popull që konsumojnë ushqim të bollshëm por jo të shëndetshëm. Makaronat janë pjata e tyre e preferu
430 euro për dy pjata makarona, japonezëve iu “ikën truri” Iu ka “rënë rëndë” dy turisteve japoneze ngrënia e një dreke në një lokal në qendrën historike Romës. Kur kamerieri iu s
Të gjithë i duam pastat italiane, por si dhe ku e kanë zanafillën Në Gragnano, një qytet me 29,000 banorë që ndodhet 30 km në jug-lindje të Napolit në rajonin e Campania të Italisë, era
Duhen të konsumohen makaronat në darkë? Pavarësisht gojëdhënave të shumta, që flasin për rëndim të stomakut apo probleme me tretjen, të konsumosh makarona në va
Të preferuarat e të gjithëve, këto makarona janë të rrezikshme për shëndetin Një eksperiment në ‘Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetsit’ nga Dr. B. Kuo ka nxjerrë një rezultat shumë të frikshëm
Lajm i mirë: Mund të hani makarona pa shtuar peshë Janë kthyer në ankthin e të gjithëve pikërisht pse, specialistë të ndryshëm, thonë se makaronat të shëndoshin. Janë demo
Futbollisti i Barcelonës feston Krishtlindjet me një pjatë makarona (FOTO LAJM) Të gjithë futbollistë në llogaritë e tyre në rrjetet sociale kanë uruar fansat për ditën e Krishtlindjeve. Por lojta
Sos peshku për makarona Përbërësit vaj vegjetal 1 gotë Krem 1 kozerev peshku ton 1 miser i konzervuar ose i ngire i zier kripë
Mizore, makaronat e skaduara greke po i hanë fëmijët në Shqipëri Kamera e fshehtë e emisionit ‘Stop’ nisi sezonin e ri duke shfaqur sesi tregtohen në mënyrë ilegale produkte të skaduara
Nuk hani makarona për të mos u shëndoshur? Bëni gabim Janë kthyer në ankthin e të gjithëve pikërisht pse, specialistë të ndryshëm, thonë se makaronat të shëndoshin. Janë demo
Minatorët thirrje Ramës: Nuk po kërkojmë makina, por një pjatë makarona Ditën e sotme para kryeministrisë po zhvillohet një tjetër protestë e minatorëve për statusin e minatorit. Ato kanë p
Qofte me makarona Përbërësit 400 gr mish i bluar viçi 100 gr pershute e tymosur 1 vezë 2 rriska bukë 1,5 decilitra qumësht
Çomlek me makarona Përbërësit 700 gr mish viçi 1 kokë qepë 1 spec i gjelber 1 spec i kuq 3 karrota 4 thelpinj hudhre 3 lugë pure dom