999 rezultate për

majtĂ

Majtas apo djathtas? Murrizi zbulon hapur me kë do të bashkohet pas zgjedhjeve Për deputetin Myslim Murrizi, garimi i ish-nënkryetarëve të PD-së në parti më vete nuk ishte lëvizje e mirë. Ai dekla
"Majtas, djathtas dhe në qendër", Marash Kumbulla: Mjafton që të luaj, për Romën nuk hezitova fare Marash Kumbulla e nis në perfeksion aventurën e re tek Roma duke debutuar si një nga lojtarët më të mirë të skuadrës së
Grubi: Nuk do jemi pjesë e asnjë koalicioni ku është e Majta e Apasievit Ish deputeti i BDI-së dhe një herit krahu i djathtë i Ali Ahmetit, Artan Grubi në një intervistë për gazetën Shqip të Sh
Koalicionet e mundshme për formimin e Qeverisë Në zgjedhjet e djeshme parlamentare sipas rezultateve të para të Komisionit Shtetëror Zgjedhor kanë votuar diku 923.000
Pothuajse 100% të numëruara, këto janë votat dhe mandatet e fituara në Maqedoni (FOTO LAJM) Në faqen zyrtare të Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në Maqedoninë e Veriut janë publikuar të dhënat me rezultatet e
Ndëshkohet Berisha, Andorra barazon rezultatin (VIDEO) Andorra ka barazuar rezultanin përballë Shqipërisë. Pas një harkimi nga e majta, futbollisti i Andorrës, Martinez, nu
"Burg nëse dërgojmë domatet në Mal të Zi", Al Jazeera: Shkodra e sulmuar nga e majta në pushtet John Psaropoulos, gazetari i Al Xhazirës i rikthehet reportazheve nga Shqipëria. Rrjeti gjigand ka paralajmëruar një dit
Alimadhi: Për Shqipërinë është fatkeqësi të drejtohet nga e majta, fajin e ka PD Deputeti Adriatik Alimadhi ka reaguar lidhur me vendimin për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Alimadhi është shpr
Laert Vasili debat të ashpër me gazetarin: Mos më ndëprit se do të kthehem keq Aktori Laert Vasili, ka debatuar ashpër me gazetarin Gentian Gaba, ndërsa e ka paralajmëruar se nëse e ndërpret do t’i k
Plas majtas, Gjylameti thumbon Daden pasi tha se Rama duhet të ikë "Rama duhet të largohet, jo që të vi PD, por që PS të ketë një ekip vërtet përfaqësues. Vendi po shkon si mos më keq.
Ministri i Ramës falenderon studentët: Ndryshimi nuk shkruhet por ndodh Ministri i Disaporës në Qeverinë "Rama", Pandeli Majko ka dalë kundër rrymës dhe ka bërë një urim "pro" studentëve që p
Padi ndaj Zaevit, rrezikon pesë vite burg Partia “E Majta” do të ngrit padi penale ndaj kryeministrit Zoran Zaev. Ata njoftojnë se në orën 11:00 do të mbajnë konf
E Djathta prezente në veri, Lëvizja 5 yjet në Jug, e Majta vetëm në Firence Në zgjedhjet e italisë lëvizaj 5 Yjet rezulton të jetë forcë e parë politike në jug të vendit, Napoli, Bari dhe Palermo.
Italia voton sot për parlamentin e ri, kandidojnë 4 shqiptarë Sot afër 50 milionë italianë me të drejtë vote zgjedhin parlamentin e ri. Sondazhet parashohin fitore të partive popu
Rama me timon në dorë: Nga t'a çoj, majtas apo djathtas? Kryeministri Edi Rama sot ka udhëtuar drejt portit të Peshkimit në Durrës. Gjatë fjalës së tij në prani të peshkatar
Kryemadhi sulmon Ramën, bashkëpunim me partitë e majta dhe të djathta Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, sot, në mbledhjen e Komitetit Drejtues të partisë, ka folur për një qasje krejt të
Ky vit, viti i zi për partitë e majta Edhe zotat (e vetëshpallur) rrëzohen. Nuk flasim vetëm për udhëheqës politikë, por edhe për partitë e tyre. Progresis
Protesta e opozitës, këshilltari i Metës zbulon qëllimin e vërtetë të Bashës Analisti Lorenc Vangjeli i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka komentuar fatin e zgjedhjeve të qershorit dhe krizën poli
DW: Ilir Meta, nga e majta ka kaluar në qendër Në një shkrim ku analizohet situata politike në Shqipëri, “Deutsche Welle” ka arritur në konkluzionin se tashmë kreu i L
"PS i fitoi zgjedhjet me Blushin e jo me Idrizin", ja si i përgjigjet Idrizi-Manjanit (VIDEO) Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionit “Top Story” ka folur për koalicionin parazgjedh