999 rezultate për

major

Kur pritet të mbërrijë trupi i pajetë i major Tanushit (FOTO LAJM) Ditën e mërkurë, në Aeroportin “Nënë Tereza”, pritet të mbërrije me avion ushtarak trupi i pajetë i major Klodian Tanush
Dalin pamjet, si u përcoll Klodian Tanushi për në Letoni (FOTO LAJM) Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka kujtuar majorin Klodian Tanushi, i cili ndërroi jetë mbrëmjen e së premtes,
Mesazhi i fundit publik i Major Klodian Tanushit nga Letonia para se të humbiste jetën (VIDEO) Majori Klodian Tanushi nuk i mbijetoi dot plagëve të marra disa ditë më parë pas shpërthimit të një predhe gjatë misioni
NATO reagon për vdekjen e Major Klodian Tanushit NATO ka reaguar përmes një mesazhi pasi ndërroi jetë edhe Major Klodian Tanushi nga incidenti i disa ditëve më parë në L
Vdekja e majorit Klodian Tanushi, ulet në gjysmë shtizë flamuri shqiptar në NATO Pas vdekjes edhe të majorit Klodian Tanushi, flamuri shqiptar në bazën e NATO-s në Camp Arena në Heart Afganistan është
Vdekja e major Klodian Tanushit, Majko: Fjalët janë pak për të përshkruar dhimbjen Ish kryeministri dhe ministri aktual i Diasporës, Pandeli Majko ka reaguas pas lajmit për vdekjen e majorit Klodian Tanu
Nuk i mbijetoi dot plagëve të rënda, kush ishte major Klodian Tanushi, babai i tre femijeve Major Klodian Tanushi, humbi jetën gjatë ditës së sotme në Letoni, katër ditë pas ngjarjes së rëndë pas shpërthimit të l
Ministrja tregon si është gjendja e majorit Tanushi Pasditen e sotme ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka vizitoi major Klodian Tanushin, i cili ndodhet i shtruar në RIGA EAS
EMRAT/ Kush është efektivja e vdekur dhe dy të plagosurit nga shpërthimi i minës Shefi i Shtabit të Përgjithshëm ka dhënë detaje në lidhje me vdekjen e një efektiveje të repartit të xhenios në Ushtrinë
Ish-velina e "Fiks Fare" lë pa fjalë turqit (FOTO LAJM) Ish- velina e programit investigativ “Fiks Fare” në “Top Channel”, Anisa Mukaj, prej disa kohësh është larguar nga Shqi
Si është jeta e grave shqiptare në ushtri (VIDEO) Prej vitesh tashmë si pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë është përfshirë edhe gjysma tjetër e popullsisë, ajo e
MAKABRE/ Komunistët ia prenë kokën xhaxhait dhe ia hodhën në greminë (FOTO LAJM) Rrëfimi i ish-ndimës-mjekut Kel Vata, për historinë tragjike të xhaxhit të tij, Gjergj Vata, ish-Qarkomandant i Shkodrës
E FUNDIT / Wayne Rooney arrestohet në SHBA Wayne Rooney është arrestuar në aeroportin e Washington D.C në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për arsye të dehjes dhe s
Majori flet për vrasjen e Tahir Zemajt Më 4 janar të vitin të ardhshëm bëhen 15 vjet nga vrasja ish-zyrtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-komandan
Këta janë dy gjeneralët e rinj të ushtrisë shqiptare (FOTO LAJM) Në mjediset e Shtabit të Përgjithshëm të FA, u zhvillua ceremonia e gradimit të gjeneral brigade Albert Mullai dhe gjene
Majorin e famshëm e shkarkojnë por nuk e lenë pa punë E shkarkuan pse u përfshi në një sherr por nuk e lenë pa punë policin Nezir Sahiti. Ai ia nis një detyre të re. Polic
Përmbytjet në Europë, 12 viktima në Majorka Emergjenca e motit të keq në Sardenjë të Italisë vazhdon. Reshje të dendura shiu dhe erëra të forta u përplasën sidomos
E pabesueshme, Nadal pastron rrugët e Majorcas (VIDEO) Tenisti me famë botërore Rafael Nadal është solidarizuar me banorët e Majorcas pas përmbytjeve të ditës së djeshme. Sipa
Përmbytje në Majorka, të paktën 8 të vdekur (FOTO LAJM) Të paktën tetë persona humbën jetën dhe disa rezultojnë të zhdukur pas përmbytjeve të menjëhershme në ishullin spanjoll
40 vite pritje, një peshkaqen i bardhë në ujërat e Majorkës Për herë të parë në më shumë se 40 vjet, një peshkaqen i bardhë i përmasave të mëdha është parë të notojë në ujërat përr