999 rezultate për

majit

Opozita e pavendosur për protestën e 25 majit Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvillua
Lirohet studentja Azizaj, e arrestuar për bojën ndaj ambasadorit Është liruar nga policia Ana Azizaj, studentja e cila u arrestua mbrëmjen e djeshme për protestën që u zhvillua të shtun
Stuhi e fuqishme dëbore godet Bosnjën në mes të majit (VIDEO) Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa
Kaos në Paris! Protestuesit përleshen dhunshëm me policinë, flaka dhe tymi pushton qytetin (VIDEO) Protestuesit në Francë kanë shkaktuar kaos në ditën e 1 majit. Ata janë përplasur me policinë duke hedhur gurë drejt
Si do të jetë fati për ju në ditën e 1 majit Dashi - Mund të ndiheni mirë me veten. Nuk është mister arsyja. Ju jeni duke kërkuar për më mirë dhe njerëzit po ju përg
Rama rrëfen "sekretin" e 17 Majit: I thash Lulit merr ç'të duash, por jo mua se jam i martuar Kreu i qeverisë Edi Rama nga Shkodra ka rrëfyer detaje nga takimi i tij para 2 viteve me kreun e PD Lulzim Basha në Krye
Kryemadhi e sigurt: Në fund të majit do kemi zgjedhje të parakohshme Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka pasur një takim me të rinjtë e LRI-së. Ajo ka deklaruar se është e bindur që
Gazetari: Shpëtoi, dosja e Tahirit mbyllet brenda majit! Dosja e Saimir Tahirit mbyllen brenda muajit maj! Kështu ka deklaruar gazetari Basir Çollaku padyshim që po i ftuar
Lajme të keqija, reshjet e shiu do të vazhdojnë deri në mes të Majit Prej disa ditësh në Shqipëri ka mbizotëruar një mot me reshje shiu, temperatura të ulëta e stuhi. Si duket moti i ke
Rusët protestojnë kundër ndalimit të Telegramit Mijëra njerëz dolën të martën në rrugët e Moskës dhe të Shën Petersburgut për të protestuar kundër përpjekjeve të qeveri
Maqedonasit protestojnë për llogaritë e bllokuara të mijëra qytetarëve Fillon lufta klasore dhe qytetarët e ngrenë zërin kundër përmbaruesve, u tha në protestën e 1 Majit, i cili fillojë përp
Thaçi edhe për ditën e 1 Majit flet, pretendon se ka bërë shumë për punëtorët Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka uruar sot kosovarët për 1 Majin, ditën e punëtorëve. Thotë se çdo punëtor në Koso
Kujdes, me rastin e 1 Majit janë bllokuar disa rrugë Komuna e Prishtinës ka publikuar urdhëresën ku bëhen të ditura emrat e rrugëve, të cilat sot do të jenë të mbyllura për
TRONDITËSE/ Agjenti që di gjithçka mbi "Kumanovën" ndodhet në Greqi Ish-shefi i njësisë antiterroriste të MPB-së në Maqedoni, Dejan Vuçkoviq i cili po vuan burg në Greqi, kërkon që të mos
Rama për marrëveshjen e 18 majit: I ofrova Bashës gjithë qeverinë I ftuar në Klan Kosova, kryeministri Edi Rama ka rrëfyer ndër të tjera një episod nga marrëveshja 18 majit. Rama ha
Opozita do të mbushë sheshet për t'a rrëzuar, ku do të jetë Rama më 27 janar? Ditën e shtunë më 27 janar, opozita do të çohet në protesta ku siç kanë paralajmëruar do të kërkojnë rrëzimin e qeverisë
Topalli sulmon keq Bashën dhe zbulon të vërtetën e marrëveshjes së 18 majit Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli ndonëse jashtë PD-së dhe Kuvendit, vazhdon të jetë një figurë e rëndësish
Balla: PS i qëndron paktit të 18 majit për Reformën Zgjedhore Kreu i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla duke folur pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve tha se PS i qën
Sot Gjykata Themelore jep vendimin për rastin e Kumanovës Gjykata Themelore Shkupi 1 sot ka caktuar seancën gjyqësore për rastin “Lagja e Trimave” e Kumanovës, ku të akuzuar janë
Rama ironizon marrëveshjen me PD: Uroj të mos kenë “vdekur” Gjatë fjalës së kryeministrit Edi Rama në Asamblesë së PS-së, ai ironizoi marrëveshjen me PD duke theksuar që shpreson q