999 rezultate për

majen

Publikohet formacioni i vitit! Zbulohen 11 yjet më të mirë të 2020 (FOTO LAJM) Instituti i Statistikave Historike të Futbollit, (IFFHS), në pritje të ndarjes së çmimeve zyrtare nga ana e UEFA-s, ka v
"Jemi në majën e botës", 19-vjeçari Dejvis rrëfen emocionet e jashtëzakonshme: Nuk do ta kisha ëndërruar as si fëmijë Alfonso Dejvis është padyshim zbulimi i këtij sezonit në Champions. Edhe pse vetëm 19-vjeçar, kanadezi arriti të shn
Brataj parashikon një tjetër pik: Gushti do shënojë majën e kurbës Shefi i Urgjencës Kombëtare Skëndër Brataj ka parashikuar një kohë tjetër për pikun e COVID-19 në vend. Sipas tij, do
Koronavirusi: Maqedonia e Veriut në majën evropiane dhe botërore Numrat e të infektuarve rishtazi me Kovid-19 gjatë muajit qershor e vënë Maqedoninë e Veriut në rendin e vendeve më të g
"Shohim vetëm majën e ajsbergut", mjeku i njohur bën sërish apel Mjeku Pëllumb Pipero është shprehur se koronavirusi mund të kalojë pas 4 muajsh, por përsëri thotë ai është një hamendës
"Shohim vetëm majën e ajsbergut", mjeku shqiptar tregon sa mund të zgjasë koronavirusi Pandemia e koronavirusit numëron 33 te prekur dhe 1 viktimë deri më sot në Shqipëri. Në një intervistë në Euroneës, m
Milan - Udinese, formacionet zyrtare: Ibrahimovic në majën e sulmit (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Milanit dhe Udineses. Sot do të zhvillohen disa ndeshje në Serie A,
Nuk janë alpet e Zvicrës, por një copë nga mrekullia e Rugovës (FOTO LAJM) Bukuri të rralla dhe mahnitëse që tregojnë madhështinë e natyrës në stinen e dimrit në Rugovë. Dëbora në stinën e dimrit
Dëmtimi i Abraham, Lampard e ka një zgjidhje për majën e sulmit Dëmtimi i Tammy Abraham ka shqetësuar shumë Frank Lampard. 22-vjeçari po zhvillonte një sezon shumë të mirë dhe deri tan
Majeni trurin më të ri duke dëgjuar muzikë Nëse doni të mbani trupin tuaj në formë, shkoni në palestër. Ndërsa nëse doni të ushtroni trurin tuaj, dëgjoni muzikë. S
Brazili ndalet nga kombëtraja e Peter Olayinka-s (VIDEO) Miqësoret ndaj kombëtareve afrikane kthehen në tabu për Brazilin. Kombëtarja Selecao u ndal sërish në barazim 1-1, këtë
Të ngjitesh në majën e Everestit, rregulla dhe çmime të reja për alpinistët Alpinistët që duan t’i ngjiten malit “Everest”, tani përballen me rregulla të reja. Para së gjithash ata duhet të demons
Mrika dhe Arianit Nikqi ia dalin të prekin "Majën e Botës" 16-vjeçarja nga Peja, Mrika Nikqi, bashkë me babanë e saj Arianitin, kanë arritur të ngjiten në “Kulmin e botës”. Ata ka
Dy shqiptarë ngjiten në majë të Everestit, thyejnë rekordin botëror (FOTO LAJM) Mali i Everestit shënon pikën më të lartë të planetit tonë. Sfida për tu ngjitur në majë të tij, është kthyer në pikësyn
Vdesin 10 persona në majën e Everestit Një burrë britanik vdiq të shtunën pak minuta pas samitit të malit Everest, duke e çuar në 10 numrin e përgjithshëm të v
Nga deti në borë, sportet ekstreme të Haradinajt (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka sfiduar vetën, duke u larë në një liqen të ngrirë. Pasi fundjavën e ka k
Van Dijk, pjatalarësi që mposhti vdekjen dhe e arriti majën Historia e Virgil van Dijk është histori e një suksesi. Historia e një njeriu që ia ka dalë mbanë me forcat e veta dhe q
Alpinistja shqiptare ngjitet në majën më të lartë të Amerikës Alpinistja shqiptare, Jelena Peshkatari ka shënuar një tjetër rekord personal , pasi u ngjit në majën më të lartë të Ame
Alpinisti ngjit majën e Everestit por ka një suprizë të hidhur për Edi Ramën (FOTO LAJM) Alpinisti shqiptar Flori Haçkaj, i cili arriti të ngjisë edhe majën e Everestit, i ka thënë publikosht ‘JO’ ftesës së am
Në këtë ditë kthehen në Kosovë dy alpinistët e bllokuar në Antarktidë Janë bërë 10 ditë që kur 17-vjeçarja Mrika Nikqi bashkë me babanë e saj Arianitin po qëndrojnë në majën më të lartë të A