999 rezultate për

mainz

Dortmundi e nis me ‘poker’ ndaj Leipzigut, Mainzi fiton me Stuttgartin Borussia e Dortmundit i bën nisjen e duhur sezonit në Bundesligë. Verdhezinjtë fituan 4-1 në “Signal Iduna Park” ndaj Le
Ndodh çudia në Gjermani, arbitri mbyll pjesën e parë, por kthenë lojtarët në fushë për të akorduar penalltinë (VIDEO) Ndeshja mes Mainz dhe Freibug do të mbahen në mend gjatë për tifozët gjerman të futbollit. Dy skuadrat që po luftojnë
Bayern Munich mposht lehtësisht Mainzin dhe vazhdon drejt titullit kampion (VIDEO) Bayern Munich ka marrë një fitore të lehtë sot në transfertë ndaj Mainzit, duke e larguar në 18 pikë epërsinë ndaj vendi
Bayern Munich 4-0 Mainz, notat e lojtarëve Bayern Munich ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Mainzit në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Bundesligas.
Alcantara shpëton "nderin" e Bayernit ndaj Mainzit (VIDEO) Bayerni i Mynihut po kalon një ndër momentet më të vështira të këtij sezoni. Pas eliminimit nga Championsi, të dëmtimit
Bayerni i tronditur nga Championsi, po mundet nga Mainz (VIDEO) Bayerni nuk e ka marrë veten ende nga eliminimi në Ligën e Kampionëve. Bavarezët e kanë mbyllur pjesën e parë në disavan
Vdes një tifoz në ndeshjen Dortmund - Mainz (VIDEO) Në ndeshjen Dortmund - Mainz një tifoz ka pësuar sulm në zemër. Gjatë ndeshjes tifozët qëndruan të qetë për pjesën e
Mainz shokon Bayernin (VIDEO) Bayern Munich ka pësuar humbje me rezultatin 1:2 përballë Mainzit në "Alianz Arena". Kjo është edhe humbja e parë e B
Besar Halimi drejt transferimit në Bundesligë Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Besar Halimi duket se do të kalojë në Bundesligë pas performancës së shkëlqyer gj
Mainz mund Schalken dhe i afrohet Europës (VIDEO) Mainz 05 mund Schalke 04 në një përballje direkte dhe i afrohet zonës europiane. Në "Coface Arena" skuadra e Schimdt mor
Borussia zyrtarizon trajnerin e ri Pas lajmit për largimin e trajnerit Jurgen Klopp Borussia Dortmund u vu në kërkim të trajnerit të ri. Dhe tashmë verdhez
Tekniku i Mainz u tregon të pasmet lojtarëve dhe... (FOTO LAJM) Fotoja nudo e tranjerit të Mainzit po bën gjiron në mediat gjermane dhe rrjetet sociale. Martin Schmidt ka realizuar 10
Dortmund mposht Mainzin (VIDEO) Borusia Dortmund ka arritur të mposhtë Mainzin me rezultatin e përgjithshëm 4-2. Pjesa e parë ka përfunduar me rezult
Mainz 1-2 Bayern, Guardiola falenderon Robben (VIDEO) Vuan por fiton Bayern Munchen. Kjo ështlë fitorja e rradhës për djemtë e Pep Guardiolës, që falenderon të njëjtin Arjen
Mainz mposht Dortmundin, Immobile humb penallti (VIDEO) Dortmund është mposhtur me rezultatin 2-0 nga Mainz. Të dy golat e vendasve u shënuan në pjesën e dytë në një ndeshje që
Zyrtare: Hofman tek Mainz Talenti 22-vjeçar, Jonas Hofman, është transferuar nga Borussia për tek skuadra tjetër gjerman Mainz. Pas afrimit të
Kampionët tolerojnë, Augsburg mposht Bayernin (VIDEO) Me titullin kampion në xhep dhe me mendje në çerekfinalen e kthimit në Champions League ndaj Manchester United Bayern Mu
Guardiola: Titulli? 2 ose 3 ndeshje larg Prej muajsh titulli i Bundesligës mbahet i shtrënguar nga duart e forta të Bayern Munchen dhe Pep Guardiola nuk preferon
Bundesliga, Mainz triumfon përballë Hannoverit (VIDEO) Java e 21-të në kampionatin gjerman ka nisur me triumfin e pastër 2-0 të Mainz 05 në shtëpi kundër Hannover 96, një suks
Bayern i "çmendur", Borussia vuan por fiton (VIDEO) Bayern Munchen rikthehet me fitore në Bundesligë pas pushimeve për shkak të ndeshjeve eleminatore të Kombëtareve. Kampio