999 rezultate për

magnitudĂ

Tjetër lëkundje tërmeti në Shqipëri: Epiqendra dhe magnituda Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në vendin tonë. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, bëhet me dij
Lëkundje tërmeti në vend, sa ishte magnituda Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë pak më parë në kryeqytet. Nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, mësohet se lëkundje
Katër tërmete lëkundin gjatë natës Vlorën, sa ishte magnituda (FOTO LAJM) Vlora është lëkundur katër herë gjatë natës së mbrëndhme, ku epiqendra e tërmetit ka qenë në gadishullin e Karaburunit.
TĂ«rmeti godet sĂ«rish TurqinĂ«, sa ishte magnituda NjĂ« tĂ«rmet me magnitutĂ« 5.2 ka goditur provincĂ«n jugperĂ«ndimore tĂ« Muğla-s tĂ« dielĂ«n. Lajmin e konfirmoi Autoriteti
Tërmeti godet Greqinë, sa ishte magnituda Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës rihter ka shkundur sot Greqinë. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 05:
Tërmeti lëkund Shqipërinë, sa ishte magnituda Një lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë pak minuta më parë në Korçë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti ka
Tërmeti godet Kretën, sa ishte magnituda Një tërmet ka goditur Kretën mbrëmjen e sotme. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 ballë Righter dhe ka rënë 116 kilomet
Një tjetër tërmet godet Thumanën, sa ishte magnituda Një tërmet me magnitudë 3 është regjistruar sot në vend rreth orës 10:18. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Thumanë, me th
Tërmet i fuqishëm në SHBA, sa ishte magnituda Një tërmet i fuqishëm ka goditur SHBA-të ditën e sotme. Tërmeti mësohet se ka qenë me magnitutë 6.4 të shkallës Rihte
Tërmeti lëkund Korçën, sa ishte magnituda Një tërmet me magnitudë 3.7 të shkallës righter është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë. Epiqendra e tërme
Tërmeti lëkund Shqipërinë, sa ishte magnituda Duket se tërmetet akoma nuk e kanë harruar Shqipërinë. Vetëm pak minuta më parë një tërmet me magnitudë 3.3 i shkallë
Tërmeti lëkund Tiranën dhe Durrësin, sa ishte magnituda U duk se ishin harruar, por pak minuta më parë një tërmet ka lëkundur Tiranën dhe Durrësin këtë pasdite. Lëkundja me
Dy lëkundje tërmeti në mëngjes, ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda Mëngjesi i sotëm është nisur me lëkundje. Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton se ka regjist
Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë, sa ishte magnituda Një tërmet i fuqishëm ka goditur ditën e sotme Greqinë. Tërmeti ka qenë magnitudë 5.9 në shkallën Rihter dhe ka rënë
Greqia zgjohet me lëkundje të forta, sa ishte magnituda e tërmeteve Në Greqi janë regjistruar një sërë lëkundjesh të njëpasnjëshme. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje e
Një lëkundje tërmeti zgjon shqiptarët, sa ishte magnituda Një tjetër lëkundje e fortë tërmeti iu ka bërë zgjimin shqiptarëve, mëngjesin e kësaj të hëne 9 dhjetori. Bëhet fjalë
Tjetër lëkundje tërmeti në vend, sa ishte magnituda Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, vijojnë pasgoditjet. Edhe këtë mëngjes është regjistruar një tjetër lëkundje.
Tjetër lëkundje tërmeti në Tiranë, sa ishte magnituda Një tjetër lëkundje ka goditur vendin tonë pak minuta më parë. Forca e lëkundjeve ka qenë 3.5 e shkallës rihter, ndër
Shqipëria nuk gjen qetësi edhe gjatë natës, sa ishte magnituda e goditjeve të tërmetit Mbrëmja e djeshme edhe pse nuk ka pasur lëkundje shumë të forta, sërish nuk ka qenë e qetë. Instituti i Gjeoshkencave
Një tjetër tërmet shkund vendin, sa ishte magnituda Një tjetër lëkundje e forte ka shkundur vendin. Sipas të dhënave paraprake mësohet se lëkundja ka qënë e fortë me mag