999 rezultate për

magnetik

Sensi tremb Interin, rezonanca magnetike tregon nëse do jetë kundër Dortmund Inter ka dalë i mundur nga derbi i Italisë përballë Juventus, por ajo që shqetëson ende kampin zikaltër e mbi të gjithë
A ndikon dielli në psikikën tonë? Ekspertët japin përgjigjen që të gjithë duhet ta mësojnë Me gjithë këto aktivitete elektromagnetike që na vijnë nga dielli, fushat tona elektromagnetike mund të “përzihen” shumë
Stuhia gjeomagnetike do të godasë Tokën, sa larg jemi nga “fundi i botës”? Dritat e Polit të Veriut (Aurora Borealis) – fenomen spektakolare vizual që mund të shihet në Rrethin Arktik, mund të vë
Do të habiteni sa rëndësi ka kjo pjesë e kabllorit (FOTO LAJM) A e dini pse kablloja e laptopit ose e ndonjë pajisje tjetër e ka këtë pjesë në formë cilindrike në fund? Duket se po
Ndryshon poli i veriut, çfarë po ndodh dhjetra kilometra nëntokë (FOTO LAJM) Revista e njohur “Nature” raporton për një vëzhgim të ri që ka të bëjë me fushën magnetike të Tokës. Sipas revistës
5 vjeçari shqiptar me super fuqi (VIDEO) “Njihuni me 5-vjeçarin magnet,” kështu kanë shkruar mediat amerikane për djalin me origjinë shqiptare që mendohet të ket
Shkencëtarët japin alarmin, katastrofa në tokë po afron Ngjan si një skenar filmi: një forcë magnetike e padukshme që mbron jetën në tokë kundër rrezeve vrasëse të hapësirës do
Stuhia diellore do të godasë tokën, mund të mbetemi pa energji (VIDEO) Një stuhi e madhe diellore i është drejtuar Tokës dhe me shumë gjasa mund ta godasë që nesër. Ajo mund të shkatërrojë sa
Alarmante: Dobësohet fusha magnetike e Tokës, frikë për ndryshimin e poleve (VIDEO) Dramatike janë paralajmërimet e shkencëtarëve rreth fushës magnetike që rrethon Tokën. Është vënë re një zbutje që kr
Njihuni me 5-vjeçarin nga Kosova, ka një dhunti të pazakontë (FOTO LAJM) “Njihuni me 5-vjeçarin magnet,” kështu kanë shkruar mediat amerikane për djalin nga Kosova që mendohet të ketë veti magn
REZONANCA MAGNETIKE - fjala e fundit e Imazherisë së Avancuar në diagnostikimin e kancerit të gjirit Dr. Shk. Iris Allajbeu Shefe e Departamentit të Imazherisë së Avancuar Spitali Amerikan Çfarë është Rezonanca
Jemi të kërcënuar nga një stuhi e frikshme Diellore Brenda pak ditësh, një grup njollash diellore u krijuan papritur, dhe më pas shpërtheu një stuhi magnetike, e cila gjunj
Alarmojnë ekspretët: Koreja e Veriut mund të sulmojë SHBA-të me goditje elektromagnetike Koreja e Veriut mund të përgatisë një goditje elektromagnetike në SHBA me anë të dy satelitëve të saj që tashmë rrotullo
Dëmtimi i Abrashit, dalin rezultatet e rezonancës magnetike Lajme të mira vijnë nga Gjermania për Amir Abrashin nga Frieburgu. Rezonanca magnetike, të cilës i është nënshtruar mesf
Ja çfarë problemesh ju shkakton "Wi-Fi" Të gjithë e dinë se sa praktik është interneti “Wireless” (pa tela), duke qenë se mund të lidhen me internet disa pajis
Njihuni me 5 vjeçarin “magnetik” që befasoi doktorët (VIDEO) Ky është Ernab Delic, 5 vjeçari nga Bosnja dhe Herzegovina që mund të tërheqë metale në lëkurën e tij, si një magnet.
REZONANCA MAGNETIKE - fjala e fundit e Imazherisë së Avancuar në diagnostikimin e kancerit të gjirit Dr. Shk. Iris Allajbeu Shefe e Departamentit të Imazherisë së Avancuar Spitali Amerikan Çfarë ësht
Ashensorët e së ardhmes do të lëvizin falë forcës magnetike Kohët e fundit po punohet për të revolucionarizuar sistemin e ashensorëve. Teknologjia e menduar për këtë lloj ndrysh
Fuqia magnetike do të përkufizojë të ardhmen e transportit Fuqia magnetike mundëson lundrimin e trenit mbi shinat, pa i prekur ato. Magnetët e ngarkuar elektrikisht krijojnë
Rezonancë Magnetike edhe në Shkodër Për të bërë një rezonancë magnetike në shërbimin shëndetësor publik, një ekzaminim i detajuar i trupit apo i pjesëve të