999 rezultate për

mafioz

Basha reagon për përgjimet e "Bild": Zëri i pushtetit mafioz të Edi Ramës Përgjimet nga BLID ragon Basha "Blid" ka publikuar sot përgjimet mes Vangjush Dakos dhe Avdylajt. Këto përgjime, të p
Dënohet banda shqiptaro-italiane, fotografitë e 12 mafiozëve (FOTO LAJM) 19 dënime janë dhënë në gjyqin ndaj 25 të pandehurve të përfshirë në trfikun e drogës, të cilët u arrestuan në kuadër të
Droga shqiptare shkakton luftë në mafien italiane, vrasjet e bujshme Bosi i drogës në Itali, Girolamo Perna vdiq në spital mbrëmjen e djeshme, pas disa plagëve të shumta të marrë në një pri
Kush janë dy të arrestuarit për vrasjen mafioze të Bilalëve (FOTO LAJM) Policia arrestoi gjatë mëngjesit të sotëm sy persona të akuzuar për ekzekutimin e vëllezërve Bilali më datë 30 mars.
Europol tregon grupet mafioze që kërcënojnë BE-në Grupet më të dhunshme të krimit të organizuar përbëjnë kërcënimin më të madh për sigurinë evropiane, duke tejkaluar terr
Njihuni me Sam Giancana, mafiozi që ndihmoi në zgjedhjen e Kenedit president …dhe që mund të ketë qenë përgjegjës për vrasjen e tij më vonë. Seria: Njëzet vrasjet më të bujshme, në mesin e mafia
Analisti kosovar: Shteti në Shqipëri është mafioz Analisti kosovar, Berat Buzhala deklaroi në emisionin Open me Eni Vasilin se në Shqipëri kemi të bëjmë me një shtet mafi
Po vrasin njeri-tjetrin: Të pathënat e eleminimit mafioz të shqiptarëve në burgun grek Arbër Bako, Olti Duçe dhe Klodian Lekocaj ishte treshja e shumë përfolur e shqiptarëve, të cilët sëbashku me dy shqiptar
Kush është ministri kosovar që shëtiti mafiozin italiane me charter privat? Intestigimi i publikuar pak ditë më parë nga televizioni italian RAI mbi mafiozin e Ndraghetas Antonino Vadala, ka trond
E BUJSHME/ Mafiozi i Ndragheta-s fluturoi me avionin e ministrit shqiptar (VIDEO) Televizioni publik italian RAI ka publikuar një histori investigative rreth mafiozit italian Antonino Vadala, pjesë e në
Vrasja që ndezi flakë Shkodrën, e gjithë seria e ekzekutimeve mafioze në qytetin verior (FOTO LAJM) 11 të vrarë dhe dy të zhdukur brenda 8 muajve. Ky është bilanci tragjik i luftës mes grupeve kriminale në Shkodër. V
I bënë atentat mafioz, pse u vra shqiptari në Spanjë Një shqiptar është vrarë me armë zjarri brenda një automjeti. Ngjarja ka ndodhur në rajonin Totana të Spanjës, ndërs
Pas 20 vitesh rrëfehet mafiozi italian, pse e ka vrarë një shqiptar Giovanni Cascarino i lidhur më herët me klanin e Camorras ka rrëfyer para drejtësisë italiane vrasjen e Halim Margiekait
Ekzekutimi i mafioz i Gurrës, avokatët e Korçës bojkotojnë gjyqet Vrasja e Ravik Gurrës në Elbasan po shoqërohet me reagimin e fortë të avokatëve, të cilët tashmë ndjehen të kërcënuar në
Ekzekutimi mafioz, zbulohet arrestimi në Itali i Nardit të Bujtinave (FOTO LAJM) Rreth 24 orë pas vrasjes së 35-vjeçarit Ferdinand Polia policia e Shkodrës “nge supet” për një pistë të mundshme hetimi.
PD nxjerr fotot: Këta ishin mafiozët e Edi Ramës në protestë (FOTO LAJM) Pas çdo protestë, demokratët janë ankuar për përfshirjen e policëve civilë nga strukturat shtëtërore, të cilët sipas tyr
"Mafioze" siciliane, kjo është Carmela që urdhëroi vrasjen e shqiptarit (FOTO LAJM) Motivi pasional e ekzekutim makabër me ndihmë të klanit mafioz besnik të bosit të Cosa Nostras Toto Riina, janë disa nga
"Ngjarje mafioze në shkollën e Vlorës, fshihet krimi" Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një prindi sipas të cilit, në palestrën e shkollës “Lef Sallat
"Duhej ta vrisje në qeli...", dalin përgjimet e mafiozëve shqiptarë në Koridalo Shtypi grek ka publikuar disa përgjime të mafias shqiptaro-greke që vepronte brenda burgut të Koridhalos. Autoritete
Tahiraj rrëfen Kroacinë: Ne shqiptarëve na quajnë mafiozë, pres ftesën e Panuccit I lindur në Torino dhe i formuar në akademinë e Juventusit, tani ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë. Françesko T