999 rezultate për

mafies

Policia bastis shtëpinë e shqiptarit, befasohen kur iu del "bos i mafies" Një i ri shqiptar dhe një italian përfunduan në prangat e policisë nën akuzën e shitjes së lëndëve narkotike. Operaci
"Bum, bum i qëllojmë në qafë", si e porositi mafia shqiptare vrasjen e dëshmitarëve në gjyq Përgjimet e autoriteteve greke kanë zbardhur të gjithë aktivitetin kriminal të mafies së burgut të Koridhalos në Greqi,
"Ta vrisje në qeli...", zbardhen përgjimet e mafies shqiptar-greke në burgje Shtypi grek ka publikuar disa përgjime të mafias shqiptaro-greke që vepronte brenda burgut të Koridhalos. Autoritetet ki
Kapet natën e Krishtlindjeve shefi i mafies në Itali Ai u kishte ikur hetuesve disa javë më parë. Arratisja e Giovanni Gentile, 34 vjeç, më në fund ka përfunduer në prag të
Dokumentari që do të tronditë Shqipërinë, si shqiptarët janë shërbëtorë të mafies italiane Gazetari David Beriain nis këtë javë udhëtimin e tij nga ‘çizmja’ e Italisë drejt brigjeve shqiptare, një enklavë ku kam
Prapaskenat, Rama shiti Xhafajn për të shpëtuar Gjushin? Pas dorëheqjes së ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj, ka reaguar edhe ish-kryeministri, Sali Berisha. Berisha shk
Nga macet te ekzekutimi i 300 personave, kush është killeri më i madh në historinë e mafies Riçard Kuklinski, ishte një nga killerat më të mëdhenj që kanë punuar për mafian. Duke mos qenë italian, ai nuk ishte as
Djali ujk rrëfen taktikat e tmerrshme të mafies (VIDEO) Një ish-vrasës i një karteli meksikan të drogës i njohur si “Djali Ujk” ka zbuluar se si i torturonte armiqtë e tij duke
Franca e dobët në luftimin e krimit, bosi i mafies i arratiset sërish me helikopter (VIDEO) Një gangster i njohur në Francë është arratisur me helikopter nga një burg në rajonin e Parisit, thonë autoritetet franc
Kapet 1 ton kokainë të mafies shqiptare (VIDEO) Policia spanjolle në bashkëpunim me DEA-n amerikane kanë goditur një bandë që drejtohej nga shqiptarët duke sekuestruar
Nuk kanë të ndalur hetimet ndaj mafies shqiptare, radha erdhi në Francë Hetuesit e Grenoble të policisë gjyqësore arrestuan të hënën natën dy shtetas shqiptarë të dyshuar se janë pjesë e një r
Rrëfimi i të penduarit: Si shqiptarët nga Maqedonia eliminuan bosin e mafies kalabreze Një klan mafioz kalabrez në Vibo Valentia ka përdorur vrasës shqiptarë për të eliminuar 1 figurë të rëndësishme të një k
Toto Riina, në grahmat e fundit të jetës Një nga figurat më famëkeqe të mafies italiane dhe botërore Totò Riina është në grahmat e fundit të jetës. Lajmin e
Një letër mafies shtetërore nga djali i gazetares së vrarë Kjo letër e rëndë dhe akuzuese është shkruar nga Matthew Caruana Galizia, djali i gazetares dhe blogeres malteze, Daphne
Kush po i ngre “kullat e mafies” në Fier? Berisha nxjerr emrat Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka akuzuar kryeministrin Rama se po ndërton “kullat e ma
Komisioni Hetimor për IMSI Catcher/ Çipa: Dëshmova në Prokurori. Noka: Kodi i heshtjes është ai i mafies Në Komisionin Hetimor për IMSI Catcher, ka dëshmuar sot Ardian Çipa. Ai ka deklaruar se për çështjen ka dëshmuar në Prok
Ekstradohet bosi i mafies ruse që mbante 60 vrasje mbi shpatulla Një gjykatë austriake ka aprovuar së fundmi ekstradimin e një bosi të mafies ruse, grupi i të cilit është përgjegjës për
Arrestohet bosi i mafies, fshihej mbi dollap (VIDEO) Bosi i mafies kalabreze është arerstuar nga policia italiane në një dhomë sekrete në shtëpinë e tij, 5 vjet pasi u arrat
Apeli i Berishës: Bojkotoni shtetin e mafies! Berisha u ka bërë një thirrje qytetarëve, që të bojkotojnë marrëdhënien me këtë qeveri, deri në rrëzimin e saj. Sipa
Berisha sulmon gruan e Veliaj: Bashkëpunëtore në larjen e parave të bosit të mafies Akuzat e PD në lidhje me bashkëshorten e Erion Veliaj nuk kanë të ndalur, ndërsa ish kryeministri Berisha ka kërkuar nga