999 rezultate për

mafien

Hetoi lidhjet e politikës me mafien, rrëfehet autori që eliminoi gazetarin bashkë me të fejuarën Rreth dy vjet pas vrasjes së gazetarit investigativ sllovak Jan Kuciak dhe së fejuarës së tij Martina Kusnirova dorasi i
Qëllohet për vdekje kapo-ultrasi i Lacios, dyshohet hakmarrje me mafien shqiptare Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në kryeqytetin e Italisë. Kapo-ultrasi i Lacios, Fabricio Pishiteli, i
Këto janë makinat që kanë çmendur mafien ruse (FOTO LAJM) Mafia ruse sot mund të jetë bërë më e rafinuar e të ketë arritur nivele të larta, por vitet 90 kanë qenë kulmi i dhunës
Kanë kapur vetëm punëtorët, nëna rrëfen për rolin e djalit të saj në mafien e jugut Në shtëpinë e Kujtim Zmajlit, i arrestuar pak muaj më parë si një nga korrierët që është rekrutuar nga trafikantët e dro
Droga shqiptare shkakton luftë në mafien italiane, vrasjet e bujshme Bosi i drogës në Itali, Girolamo Perna vdiq në spital mbrëmjen e djeshme, pas disa plagëve të shumta të marrë në një pri
Besa, Kanuni, kokaina: Pallavrat e zakonshme që mbajnë në këmbë titujt për “mafien shqiptare” Gazeta e njohur britanike “The Guardian” i është shtuar listës së pafundme të mediave që shkruajnë për të ashtuquajturën
Media britanike vazhdon të merret me mafien shqiptare Ata janë të sofistikuar, të zgjuar dhe gjithmonë ia dalin ta shpërndajnë drogën. Nga portet e Evropës e deri në Londër,
Si shqiptarët e Shqipërisë u bënë kosovarë në Angli dhe pushtuan mafien Mafia shqiptare ka marrë nën kontroll tregun e kokainës në Mbretërinë e Bashkuar duke përdorur “modelin Amazon”, sipas e
Alarmojnë për mafien shqiptare por pse nuk po e shkatërrojnë? Sipas raporteve të shumta ndërkombëtare, organizatat kriminale shqiptare janë shumë aktive në trafikun e drogës. Përveç
Akuzohen për lidhje me mafien dhe trafik droge, por Rama dhe Balla konfirmojnë Sejdinin dhe Dakon Kryeministri Edi Rama rikonfirmoi kandidimin e Qazim Sejdinit dhe Vangjush Dakos për bashkitë e Elbasanit dhe Durrësit n
Shkatërrohet banda e rrezikshme e shqiptarëve, në pranga 31 persona Një operacion shumë i rëndësishëm në Belgjikë ka përfunduar me shkatërrimin e një bande dhe arrestimin e 31 përsonave.
Doktori dhe miku i Ivanoviçit flet për mafien në veri të Mitrovicës E përditshmja irlandeze, The Irish Times, ka shkruar një artikull për vrasjen e Oliver Ivanoviç dhe kontrollin që mafia
Aleatët e Bashës “pushtojnë” Kavajën 3 ditë para zgjedhjeve Edhe pse na ndajnë vetëm 3 ditë nga zgjedhjet në Kavajë, Aleanca Kuqezi ka nisur një tubim me simpatizantët e saj në Kav
Basha: SHBA i di lidhjet e Ramës me mafien… Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme në ditën e 37 të protestës para kryeministrisë ka vijuar aku
Denoncoi mafien, shqiptari merr katër plumba Kallashnikovi (VIDEO) Një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë, pas një atentati me kallashnikov ndaj tij të ndodhur ditën e shtunë në mesnatë
Refugjatët, "kurban" për mafien e klandestinëve dhe trafikut të organeve Arben LLALLA - Refugjatët sirian dhe irakian që janë të bllokuar prej disa kohësh në Greqi janë në pritje për të nisur r
Raporti i OSBE identifikon deputetët biznesmenë "të lidhur" me mafien e krimin Batutat që përcillen në Kuvend e më pas të cilat pasojnë me ofendime, me akuza e kundërakuza, nuk kanë rënë në vesh të s
E dashura e Xhemailit, lidhje me mafien italiane? (FOTO LAJM) Momente të vështira për Blerim Xhemailin. Sipas asaj që raportojnë mediat turke, emri i të dashurës së tij, Erjona Sulej
Topalli: Mafia do bëjë drejtësi, ata nuk ndalen nëse nuk i ndalim Jozefina Topalli, me anë të postimit të radhës i është referuar sistemit të drejtësisë, teksa akuzon palën kundërshtare
Basha: Me mafien në krah, Rama rreziku më i madh në Shqipëri Kryetari i PD-së Lulzim Basha reagoi sot lidhur me lënien e mandatit të deputetit nga ana e deputeteve socialiste. Gjatë