E FUNDIT/ Rriten sërish rastet e reja, 4 humbje jete në 24 orët e fundit
999 rezultate për

madrilene

Kosovare Asllani shkruan hsitorinë, golashënuesja e parë e "madrilenëve" Emri i Kosovare Asllanit është gdhendur në historinë e klubit të femrave të Real Madrid. Asllani është bërë golashënu
Manchester United vazhdon interesimin për Bale, madrilenët gati ta japin me "dy duar" Manchester United vazhdon të kërkojë një sulmues të ri. Nuk është vetëm Jadon Sancho në radarin e Manchester United.
ZYRTARE/ Atletico Madridin nënshkruan me Carrascon Yannick Carrasco do të vazhdojë ta veshë fanellën e Atlético Madridit edhe për katër sezonet e ardhshme, pasi drejtuesit
Ramos "heroi" i Realit, madrilenët mposhtin në transfertë Bilbaon (VIDEO) Real Madrid ka shënuar një tjetër fitore minimale, duke mposhtur Athletic Bilbaon me rezultatin 0:1. Goli i vetëm në
Jovic te Milani, madrilenët i presin me krahë hapur Milani vazhdon të këmbëngulë për sulmuesin e Real Madridit, Luka Jovic. Ekipi italian do të marrë në “San Siro” sulmuesi
Kroos bisedon me Guardiolën, "çmenden" madrilenët (VIDEO) Një moment bisede mes Kroos dhe Guardiolas pas ndeshjes në "Santiago Bernabeu" ka "çmendur" madrilenët. Kamerat në fa
Piatek refuzon ofertat nga Premierliga, skuadra madrilene në sulm Krzysztof Piatek ka refuzuar ofertat e Crystal Palace dhe Genoa pasi që dëshiron të transferohet te nëj skuadër më të ma
Shpërthen "Bernabeu" Reali përmbys rezultatin ndaj Sociedat (VIDEO) Sapo ka nisur pjesa e dytë dhe vendasit e nisën aty ku e mbyllën pjesën e parë. Madrilenët arritën të shënonin në min
Reali kërkon Lautaron, po Interi kë synon t'i rrëmbejë madrilenëve Sytë e Interit mbi Marko Asension. Sytë e Realit mbi Lautaro Martinezin. Në aksin Milano-Madrid po nisin diskutimet e pa
Real Madridi-Club Brugge, formacionet zyrtare: Madrilenët synojnë fitoren e parë në Champions Real Madridi dëshiron ta sigurojë fitoren e parë në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve sonte në "Santiago Bernabeu",
"Shpërthen" 'Parc des Princes', PSG shënon golin e dytë (VIDEO) Edhe pse mungesat janë të shumta, kjo nuk po ndjehet të vendasit e PSG që kanë arritur të shënojnë edhe golin e dytë për
Lumë golash mes Realit dhe Fenerbahce, madrilenët zënë vendin e tretë në "Audi Cup" (VIDEO) Real Madridi është duke e mposhtur 5:3 Fenerbahçen, në duelin për vend të tretë, i cili është duke u zhvilluar momentali
Çfarë po ndodh me Realin e Madridit? Madrilenët i mund dhe Tottenhami (VIDEO) Në Gjermani po zhvillohet turneu dy ditor "Audi Cup". Klubet që marrin pjesë në këtë turne janë Tottenham, Real Madri
Dështoi te Reali, Ajax ofron 20 milion euro për ta bërë të tijin Pas zërave ka ardhur oferta. Ajax-i i ka propozuar 20 milionë euro Real Madridi-t për të Martin Odegaard. Norvegjezi
Barcelona i jep dorën e fundit luftës për titull, i mjaftojnë 2 minuta përballë Atleticos (VIDEO) Atletico Madrid ka rezistuar 85 minuta dhe më pas është dorëzuar para dyshes Suarez-Messi. I pari ka zhbllokuar takimin
Revolucion te madrilenët, këta 3 lojtar do largohen në merkaton e verës Real Madrid do të bëjë revolucion të madh në përfundim të këtij sezoni. Sipas "El Chiringuito", madrilenët do të lar
Gazeta madrilene: Messi nuk i ka shënuar 400 gola në La Liga Lionel Messi u bë lojtari i parë në histori të La Ligës që ka arritur t’i shënojë plot 400 gola. Këtë rekord ai e arriti
Magjia madrilene, përmbyset rezultati ndaj Villarreal (VIDEO) Real Madrid ka përmbysur rezultatin ndaj Villarreal në "Estadio de la Ceramica". Ai që ka shënuar është mbrojtësi fr
Eibar shtangu Real-in, kriza e madrilenëve ku ka fund (VIDEO) Eibar ka kaluar në avantazh përballë Real Madrid me anë të një goli të shënuar nga Escalante në minutën e 17. Fillimi
Reali pranë firmës afatgjate me trajnerin argjentinas Drejtuesit e skuadrës së Real Madrid janë të kënaqur me punën që po bën trajneri Solari. Në katër takime me madrilenët a