999 rezultate për

madrilen

Revolucion te madrilenët, këta 3 lojtar do largohen në merkaton e verës Real Madrid do të bëjë revolucion të madh në përfundim të këtij sezoni. Sipas "El Chiringuito", madrilenët do të lar
Gazeta madrilene: Messi nuk i ka shënuar 400 gola në La Liga Lionel Messi u bë lojtari i parë në histori të La Ligës që ka arritur t’i shënojë plot 400 gola. Këtë rekord ai e arriti
Magjia madrilene, përmbyset rezultati ndaj Villarreal (VIDEO) Real Madrid ka përmbysur rezultatin ndaj Villarreal në "Estadio de la Ceramica". Ai që ka shënuar është mbrojtësi fr
"Më paso një dreq topi, ti kroat m*ti!”, lojtari madrilen shpërthen kundër Modriç Real Madrid u shpall kampion i Kupës së Botës për Klubet, duke fituar kështu të tretin trofe radhazi. MArca shkruan s
Eibar shtangu Real-in, kriza e madrilenëve ku ka fund (VIDEO) Eibar ka kaluar në avantazh përballë Real Madrid me anë të një goli të shënuar nga Escalante në minutën e 17. Fillimi
Reali pranë firmës afatgjate me trajnerin argjentinas Drejtuesit e skuadrës së Real Madrid janë të kënaqur me punën që po bën trajneri Solari. Në katër takime me madrilenët a
Reali humbet gjyqin me La Ligan Skuadra e Real Madrid po zhvillon një prej sezoneve më të dobëta në vitet e fundit. Së fundmi madrilenët kanë humbur gjy
Perez poshtërohet nga “idhulli” i Realit Largimi i trajnerit Zinedine Zidane dhe Cristiano Ronalos nga Real Madrid ka ndikuar jashtëzakonisht shumë në rezultatet
Reali "ndez" motorët, kërkon fitoren e tretë radhazi Skuadra e Real Madrid do të luajë sonte në mbrëmje përballë Viktoria Plzen në sfidën e vlefshme për Champions Leaguen. M
Reali kërkon kthesën ndaj Valladolid Skuadra e Real Madrid do të rikthehet të luajë në La Liga ndaj skuadrës së Real Valladolid. Kjo do të jetë ndeshja e par
Juve dhe Real pranë shkëmbimit bombastik Skuadra e Juventusit dhe Reali i Madridit janë të gatshme për të kryer një shkëmbim bombastic. Bëhet fjalë për dy mbrojt
Reali habit me trajnerin e ri Pas largimit të trajnerit Julen Lopetegui, skuadra e Real Madrid është shumë pranë zyrtarizimit të ish-futbollistit madr
Ky është trajneri i preferuar i Perezit Sipas asaj që bëjnë me dije mediat spanjolle trajneri italian, Antonio Conte nuk do të jetë trajneri i ri i Realit të Ma
U turpëruan nga Barcelona, çfarë u tha Lopetegui lojtarëve të Realit Barcelona mposhti me rezultatin 5-1 Real Madridin ditën e sotme, duke zhytur edhe më shumë në krizë madrilenët. Pas h
Lopetegui me dhimbje koke, Marcelo dëmtohet sërish Real Madridi me dhimbje koke. Mbrojtësi i majtë Marcelo u detyrua të lërë lojën nga fundi për shkak të një lëndimi në fi
Përfundon takimi Perez-Lopetegui, merret vendimi Humbja ndaj Levantes me shifrat 2-1 duket se ka lënë një shije të hidhur në radhët e madrilenëve. Menjëherë pas disfatës
Reali sfidë delikate ndaj Levantes Skuadra e Real Madrid do të luajë sot përballë Levanjtes duke filluar nga ora 13:00. Një sfidë e lehtë në letër për skua
Krizë te Reali, këta janë faktorët që madrilenët kanë arritur në këtë gjendje Julen Lopetegui nuk po e gjen dot skuadrën titullare te Reali i Madridit. Në 11 ndeshjet e para zyrtare me ekipin madril
Conte shihet si pasuesi i Lopeteguit te Reali Trajneri italian, Antonio Conte, po planifikon që rikthimin e tij ta bëjë në vitin 2019. Conte, së fundmi kishte nën dre
Efekti Ronaldo, shikoni sa minuta ka Reali që nuk shënon një gol Real Madrid pësoi një humbje shokuese sot në transfertë ndaj Alaves, ndeshje e vlefshme për javën e 8 të La Ligas. P