madridit

Inter i përgjigjet padisë së Real Madridit Ditën e sotme është mësuar se Real Madrid ka paditur të FIFA Interin, për çështjen e Modric. Sipas Real Madrid përfa
"Neymar me fanellën e Real Madridit në të ardhmen" Ish- bashkëlojtari i Neymar, Yuri Berchiche, ka deklaruar se e sheh brazilianin me fanellën e Real Madridit në të ardhme
Sherri për Modric, Reali denoncon Interin në UEFA Luka Modric duket të jetë “mollë sherri” mes Real Madridit e Interit. Interesimi i vazhdueshëm i skuadrës italiane për y
Nuk ka fitues, Reali dhe Atletico do të luajnë edhe 30 minuta për të fituar Superkupën Real Madridit dhe Atletico Madridit nuk i kanë mjaftuar 90 minuta për ta fituar finalen e Superkupës së Evropës. Në p
Spektakël dhe gola në derbin e Madridit, mbyllet në barazim pjesa e parë (VIDEO) Është mbyllur pjesa e parë në Tallinn. I pari që kaloi në avantazh është skuadra e Atletikos që në minutën e parë me një
Vjen rekordi i parë në Superkupën e Evropës Diego Costa ka shënuar në fillim të ndeshjes një supergol që në minutën e parë të ndeshjes kundër Real Madridit. Sipa
Zhbllokohet ndeshja, Atletico kalon në avantazh ndaj Real Madridit (VIDEO) Atletico Madrid ka kaluar në avantazh ndaj Real Madridit në " Le Coq Arena". Ai që ka shënuar është sulmuesi spanjol
Ateltico Madrid parakalon Realin si klubi më i shtrenjtë (FOTO LAJM) Sot në mbrëmje do të zhvillohet finalja e Superkupës së Europës midis dy skuadrave të Madridit, Atelticos dhe Realit të
Kjo është aryseja se pse Courtois nuk debuton sonte me Real Madridin Portieri i ri i Real Madridit, Thibaut Courtois, do të duhet të pres ende për të bërë debutimin me skuadrën e tij të re
Ylli i Atletico Madridit kërkon fitore ndaj Realit Real Madrid dhe Atletico Madrid do të përballen mbrmjen e sotme për Superkupën e Europës që do të mbahet në Estoni.
Trajneri i Real Madridit gjen zëvendësuesin e Ronaldos Trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui, duket se po përshtatet shumë mirë në ekipin e Real Madrid. Ai po u jep mu
Zidane, pas Real Madridit kalon te gjigantët e Premier Leagues Zinedine Zidane pati një largim të befasishëm nga skuadra e Real Madridit dhe kjo erdhi në një moment ku karriera e tij
Inter fiton me rezultatin minimal ndaj Atletico Madridit (VIDEO) Interi ka fituar ndaj Atletico Madridi me rezultat minimal 1-0 në kuadër të ndeshjeve të International Champions Cup.
Mauro Icardi përshendet Madridin (FOTO LAJM) Real Madridi është përfolur për një largim të mesfushorit kroat Luka Modric drejt Interit, por mesa duke po ndodh diçka
Luka Modric takon drejtuesit e Real Madridit, nesër mbahet takimi me Perezin Siç përflitej prej ditësh se Luka Modric dhe presidenti i Real Madridit do të mbahej takimi për të vendosur të ardhmen e
Toni Kroos shpallet futbollisti më i mirë i vitit në Gjermani Për herë të parë në karrierën e tij, mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, është zgjedhur si futbollisti më i mirë i v
Juventus nuk ndalet, kërkon mbrojtësin e Atletico Madridit Juventusi ka arritur të rikthejë në Torino, Bonuccin por duket se klubi bardhezi ende mendon se ka probleme në mbrojtje.
Ylli i Chelsea i thotë "Po" Real Madridit Real Madrid prej kohësh i është vënë pas skuadrës së Chelseas për të marrë shërbimet e dy objektivave të tyre, portierin
Iker Casillas zbulon se ku do e mbyll karrierën Portieri spanjoll, Iker Casillas po përgatitet për sezonin e ri me Porton, që do të jetë i katërti në Portugali. Ai do t
Milani kërkon mesfushorin kroat të Real Madridit Drejtuesit e Milanit duket se po kërkojnë të ndërtojnë përsëri atë Milanin e dikurshëm i cili e ka vendin e tij në Europ