999 rezultate për

madridi

Zidane zgjedh futbollistin më të mirë në histori Në konferencën për shtyp para ndeshjes me Sevillan në “Santiago Bernabeu” trajneri i Realit të Madridit, Zinedine Zidane
Perez nuk heziton ta ftojë dhe publikisht Neymarin tel Reali Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez nuk ka hezituar të flasë dhe publikisht për blerjen e Neymarit. Pas ndar
Real Madridi i dërgon mesazh inkurajues lojtarit të Sunderlandit Real Madridi vazhdon të tregojë madhështinë e tyre të madhe edhe nëpërmjet veprimeve tjera që nuk kanë të bëjë me lojën
Kupa e Mbretit, Barca dhe Real njihen me rivalët e ardhshëm Përcaktohen çiftet e fazës së 1/8-ave të Kupës së Mbretit në Spanjë, me goglat e shortit që i rezervuan një short të vës
Icardi sërish i mbyll dyert Realit të Madridit Mauro Icardi po kalon një formë të shkëlqyer, teksa ka shënuar 16 gola në 15 ndeshjet e luajtura të Serisë A dhe po tërh
Suarez: Për momentin unë nuk e shoh atë duke luajtur për Real Madridin Sulmuesi i Barcelonës Luis Suarez ka folur për kalimin e ish-shokut të tij, Neymar Jr në Real Madrid. Javët e fundit
Chelsea nuk ka ndërmend ta shesë Courtuan, më mirë pranon ta japë falas Thibaut Courtois nuk dëshiron të rinovojë kontratën me Chelsea-n, por as klubi londinez nuk dëshiron të futet më bisedim
I githë Madridi po përgatitet për ardhjen e Icardit, Marca zbulon planin Një fashikull në plotë kuptimin e fjalës, jo për Ikardin si lojtar, por për njeriun-Ikardi. Këtë, sipas “Marca”-s, k
Mediat spanjolle zbardhin planet e Perezit për merkaton Raportet e fundit nga Spanja tashmë e kanë zyrtarizuar marrëveshjen ndërmjet Real Madridit dhe Athletic Bilbaos për port
Babai i Neymarit del hapur: Nuk ia mbyllim derën kalimit tek Reali i Madridit Në fillim të këtij muaji, mediat spanjolle kanë nisur të flasin për një pakt mes presidentit të Realit, Florentino Perez
Rakitiç shpreson që Neymar mos i bashkohet kurrë Realit të Madridit Mesfushori kroat i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka thënë në një intervistë për Mundo Deportivo se shpreson se nuk do ta sho
Zbulohen rivalët e Realit për "Kupën e Botës" për klube Me suksesin e Gremios në Copa Libertadores është mësuar edhe kuadri i plotë i skuadrave që do të marrin pjesë në Botëror
Modric është ilaçi i Realit të Madridit, ja si ndryshoi loja kundër Malagas me futjen e tij në fushë (VIDEO) Real Madridi arriti që të mposhtë Malagan me mjaft vështirësi sot në Bernabeu me rezultat 3-2. Tekniku Zidane vendosi
Icardi pas fitores i mbyll derën Realit të Madridit Kapiteni i Interit së bashku me drejtuesit e Interit dhe trajneri Luciano Spalletti shpresojnë që ai të qëndrojë gjithmo
Pse tifozët e Realit mbanin karton të kuq nëpër duar,gjatë ndeshjes me Malagan Real Madridi arriti të mposht Malagan me rezultat 3-2. Para se të niste kjo ndeshje ishin tifozet Madrilen ata të cilen
Marcelo thyen një rekord të jashtëzakonshën me Real Madridin Pas fitores së Real Madridit kundër Malagës në “Santiago Bernabeu” të shtunën pasdite, Marcelo është futur në histori të
Finalet e Champions League fillojnë që në 1/16, kush nga vendet e para do e peshkojë Realin? Real Madridi fitoi ndeshjen e fundit ndaj Apoelit në Champions dhe tani gjendet në vendin e dytë të grupit H pasi Totten
Xabi Alonso i sigurtë: Koha që Barcelona të lëshojë pikë ka ardhur, ja se ku Koke dhe Xabi Alonso ishin protagonistët e prezentimit të rikthimit të takave Predator të Adidas. Ish mesfushori Madrile
Vetëm një nga lojtarët e Realit e kërkoi Audin me ngjyrë të kuqe, arsyeja meriton respekt (FOTO LAJM) Skuadra e parë e Real Madridit gjatë ditës së sotme ka pranuar veturat e tyre për vitin 2017 nga kompania e njohur botër
Milan rrezikon ta humbasë Bonuccin që në janar, gjigandi spanjoll i vihet pas Real Madridi po mendon për një lëvizje sensacionale për Leonardo Bonucci, gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas med