999 rezultate për

madhe

Kryeministri i Holandës: Shqipëria, "JO" e madhe "Për Shqipërinë është një 'JO' e qartë." Kryeministri i Holandës, Mark Rutte deklaron se do të votojë kundër hapjes
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020" Ueb faqja e njohur italiane Calciomercato ka publikuar një shkrim për Kosovën në rubrikën e tyre të veçantë “Momente gëz
Tifozët nga Tuzi i dhanë mbrëmë Kosovës mbështetje të madhe ndaj Malit të Zi Kosova mori mbrëmë një përkrahje të madhe në ndeshjen me Malin e Zi. Përveç Dardanëve që ishin të pranishëm në stadiu
"Thonë që një dashuri e madhe vazhdon djeg akoma", çfarë po i ndodh Rike Roçit? (FOTO LAJM) Modelja shqiptare Rike Roçi na ka befasur së fundmi, teksa ka ndarë një foto gjysmë e zhveshur nga shtrati me ndjekësitt
Prapaskenat e ndarjes: Kundërshtarja më e madhe e martesës së Miley-t dhe Liam-it ishte vjehrra! Pas 10 vitesh lidhje dhe 8 muaj martesë, çifti i njohur Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth i dhanë fund marrëdhënies së tyre
Bleu fustanet për 1.6 milion euro, modeli shqiptar bën gjestin madhështor (FOTO LAJM) Modeli shqiptar Rolando Lekaj ka qenë shpesh në vëmendje për fotot me VIP-a me famë ndërkombëtare duke u shfaqur krah Ir
Po ju e mbani mend si shkruhet "H" e madhe e dorës? Ju a mëson Bieta Sulo (VIDEO) Dje, të ftuarit e Bieta Sulos në “Ftesë në pesë” u hasën me një detyrë të vështirë: shkronjat e dorës! I mbani mend d
Shkelje gjatë procesit zgjedhor në Kosovë, kjo është partia që ka marrë gjobën më të madhe Ditën e diel në Kosovë janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme, ku Lëvizja Vetëvendosja është shpallur fituese dhe Albin
Messit mund t’i ndalohet hyrja në Britaninë e Madhe Lionel Messi mund të mos ketë shansin më që të luajë në Angli në kuadër të Ligës së Kampioneve, shkaku i akuzave për eva
Daçiç plas "bombën": E dija për Kurtin, Palmer më tha se amerikanët duan të flasin për "Shqipërinë e Madhe" Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç ka thënë se ishte njoftuar se kush pritet t’i fitojë zgjedhjet parlamentare në Ko
Dilema e madhe "Luanën apo Marinën?", cilën zgjedh kushurira e tyre Evi Reçi (FOTO LAJM) Dihet tashmë që këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi është kushërirë me motrat Vjollca, Marinën dhe Luanën. Vajzat shihen
Me fjalët më të ëmbla, e dashura e Olsit është mbështetja më e madhe e aktorit (FOTO LAJM) Disa muaj më parë u bë publike lidhja e aktorit të humorit, Olsi Bylyku, me bukuroshen Egli Tako. Ata u shfaqën për d
Thethi në këmbë pasi dy turiste janë bllokuar nga mjegulla e madhe Dy motra nga Izraeli që kishin ardhur për turizëm në Shqipëri janë bllokuar në Theth. Njoftimi për bllokimin e tyre k
Shqiptarët pushtojnë Brazilin, kapet sasi e madhe 'malli' me logon e 'FK Elbasani' Një ngarkesë prej 617 kg kokainë, pakot e të cilave kishin logon e Sport klub Elbasanit është sekuestruar nga policia e
Vdes i biri, brenda pak ditësh edhe babai: Familja shqiptare në dhimbje të madhe Dy tragjedi të rënda kanë goditur ditë më parë familjen Neziraj nga Dobidoli i Rahovecit të Kosovës, azilkërkues në Zvic
Në përfundim të librit, por ndihmën më të madhe Arbanës ia jep dashuria e saj (FOTO LAJM) Moderatorja mjaft e dashur për publikun Arbana Osmani prej kohësh na ka zbuluar pasionin e saj për gatimin. Madje ajo ës
"Nanë, s'ka shpëtue asnji për be, pushkatuan edhe vëllain", rrëfimi rrëqethës pas masakrës në Buzëmadhe Masakra në Buzëmadhe, e kryer nga Shefqet Peçi, më 26 shtator 1944. Rrëfimi i Halim Sali Lalës: “Gjithato katundarë t’Bu
Dilema e madhe: Cili organ është më i rëndësishëm, truri apo zemra? Shpesh kjo pyetje diskutohet kur kardiologët dhe neurologët bëhen bashkë, por edhe ne njerëzit e thjeshtë e gjejmë veten
Tenderi për Unazën e Madhe: Komisioni i Prokurimit rrëzon ARRSH, kualifikon firmat e ndërtimit Komisioni i Prokurimit Publik ka rrëzuar një tjetër vendim të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave të Autoritetit Rrugor
Aty ku ka edhe fëmijë, çfarë ndodh brenda bordellos më të madhe të licencuar në botë (VIDEO) Një hetim shumë i kujdesshëm i BBC-së ka zbuluar një fenomen të tmerrshëm që ndodh aktualisht në Bangladesh. Edhe ps