999 rezultate për

made

Vajza e Prokurores së Kosovës e quan "kriminele lufte" Madeline Albright (FOTO) Kjo është vajza e Prokurores së Kosovës, Sevdije Morina dhe mbesa e komunistit famëkeq të Kosovës, bashkëpunëtorit të ng
Hahn: Kosovo must work to meet the 8 criteria for visas Commissioner for Enlargement of the European Union, Johannes Hahn, said that Kosovo has made progress and has met the cr
The SP-DP agreement over elections that scares SMI SMI worries over a possible deal between the SP and the DP, based on the proposal of Lulzim Basha for the adoption of an
Bli Shqip Nga: Gëzim Hoxha Të blesh Shqip apo jo. Kjo është shndërruar në një dilemë Hamletiane për konsumatorin shqiptar, të
Meta wants changes in the government The Parliament's Speaker Ilir Meta has given a statement in which he said that some changes in the government are needed
Rama meets Meta, no comments made After returning from the US, prime minister Edi Rama met with the Parliament's Speaker, Ilir Meta at the last one's offi
COMMENT / Niko came, made a joke and brought nothing new There are two main issues discussed in the visits of Greek officials in Tirana: The Cham issue and the law of war. They
Hashim Thaci: "Greater Albania", a concept made up by Serbia Deputy Prime Minister and Foreign Minister Hashim Thaci said that Rama never mentioned the concept of Greater Albania, b
Kur PDSH e Thaçit reagon ndaj PDSH-së së Selës Deputeti i PDSH-së Orhan Ibrahimi ka reaguar për Kongresin që ditë më parë mbajti iniciatori i Lëvizjes për Reforma të P
Tom Doshi declares war to Rama Socialist MP, Tom Doshi, has declared open war to Prime Minister, Edi Rama, because according to him, Rama has failed to
Madeleine Albright: Rusia po provokon SPIEGEL ONLINE: Madam Sekretare, sa pranë jemi një lufte të re në mes të Evropës? Albright: Unë shpresoj se kj
Ronaldo është sponsor, "CR7 Museum" në fanella (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo është personi më i famshëm dhe më i dashur në Portugali. Aq sa javët e fundit në vendlindjen e tij në
Tadic: Rama made a mistake when he mentioned Kosovo in Belgrade Former Serbian President Boris Tadic said that Albanians and Serbs must engage together to find a common solution for Ko
Zbulohet statuja e Ronaldos në Madeira (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo inauguroi këtë të dielë statujën e tij në qytetin e tij të lindjes, Madeira. Ylli i Real Madrid u shfa
Balla urges the opposition to end boycott Socialist MP Taulant Balla spoke about decriminalization of politics and asked the opposition to submit proposals within
Human rights, Meta: We have made positive steps Speaker of Parliament, Ilir Meta attended the conference "Fundamental Rights, Non-Discrimination and Protection of vulne
Inter, merkato "Made in Italy" (FOTO LAJM) Ka kaluar shumë kohë nga Interi i Massimo Morattit që kërkonte më shumë futbollistë të huaj. Ka patur shumë raste kur sk
Rama në Kinë me flamur “Made in China” (FOTO-LAJM) Në vitin 2012, Partia Socialiste denoncoi faktin e përdorimit të flamujve shqiptarë të deformuar në shumicën e instituci
"Made in Kosova" në Evropë Pavarësisht faktit se Kosova është një shtet i ri dhe kompanitë kuptohet se kanë probleme edhe për këtë shkak, sërish ka
“Made in Albania”, seriali që promovon arsimin profesional në Shqipëri (VIDEO-FOTO) Me ide të MMSR-së, Televizioni “Top Channel” pritet të sjellë për publikun shqiptar një serial ku protagonisti kryesor,