E FUNDIT/ Shkarkohet Besnik Muçi, rihapet "loja" te Kushtetuesja
999 rezultate për

macron

"Të thuash se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë gati për BE është ekzagjerim i madh" I dërguari i gjatë rus në Bashkimin Evropian Vladimir Chizov tha në një intervistë për Financial Times se të thuash që e
Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet për Macron-in Sali Berisha ka treguar biseda me një person me funksione të larta lidhur me pritshmëritë për çeljen e negociatave.
Tensione në Paris, Vuçiq u përplas me Thaçin në prani të Macronit? Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka ndarë detaje nga takimi që ka pasur në Paris me presidentin e Republikës së K
Vuçiç: Franca dëshiron zgjidhjen e nyjës së Kosovës Është e qartë se Franca dëshiron të zgjidhë nyjën e Kosovës dhe se dëshiron që Evropa, dhe vetë Franca, të luajnë një ro
Pas takimit me Macron dhe Vuçiç, Thaçi thotë se Kosova është e gatshme të vazhdojë dialogun me Serbinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macro
Presidentja e KE akuzon Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan "Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor." Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evrop
Macron futet në telashe: Bosnja është bombë me sahat... Presidenti i Francës, Emmanuel Macron theksoi se shqetësimi më i madh në Ballkan është “kthimi i xhihadistëve” në Bosnje
Merkel e zemëruar me Macron: Nuk duhet të fliste ashtu për NATO-n Angela Merkel ka deklaruar se nuk pajtohet aspak me fjalët e thëna një ditë më parë nga Macron përsa i përket NATO-s.
Macron jep premtimin e madh: Në këtë rast, jam i gatshëm të hap negociatat Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevoj
Macron: S’mund ta poshtëronim Shqipërinë duke hapur negociatat vetëm me Shkupin Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka deklaruar se gjysma e vendeve të BE-së ishin kundër hapjes së negociatave me Shq
Macron zemëron Bullgarinë dhe Ukrainën, çfarë plane ka presidenti Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zemëruar Bullgarinë dhe Ukrainën, me deklaratat e tij të fundit. Por a do të th
Zaev: Takimi Pendarovski-Macron do të jetë dobi të vendit Kryeministri Zoran Zaev e ka përshëndetur takimin e paralajmëruar të presidentit Stevo Pendarovski me kolegun e tij fran
Çfarë është "modeli norvegjez" për Ballkanin Perëndimor, a mund të ketë sukses Zgjerimi i BE ka vdekur me kohë, Macron vetëm e ka varrosur, thotë njëra palë. Politikë shkatërrimtare, thonë të tjerët.
Negociatat/ Macron tërhiqet nga vetoja, çfarë po përgatit presidenti francez? Pasi u gjend para shumë kritikave nga vendet e BE, kryeministri francez Macron po tërhiqet me elegancë nga 'vetoja' për
McAllister bën deklaratën e fortë: Macron është përgjegjës për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAllister ka thënë sot se Evropa nuk mund ta f
I tha "JO" për negociatat, Macron do vizitojë Shqipërinë? Presidenti francez Emmanuel Macron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin
Macron së shpejti vizitë në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhs
Dade i kujton Ramës aferën e madhe korruptive: Vëri gishtin kokës, s’ka faj Macron Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, deklaroi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, se Shqipëria n
EURONEWS: Macron "dogji" edhe Maqedoninë prej Shqipërisë Euronws, i cili ka burime të dorës së parë nga mbledhje e djeshme për krerëve të BE-së ku edhe u vendos që të mos hapesh
Zaev: I kërkova takim katër muaj rresht Macronit, nuk pranoi Kryeministri Zoran Zaev deklaroi sot mes të tjerash para gazetarëve se i kishte kërkuar takim presidentit Macron prej di