999 rezultate për

mĂson

Del lista e Iluminatit, kush janĂ« masonĂ«t shqiptarĂ« Disa thonĂ« se mund tĂ« kenĂ« tĂ« drejtĂ«, duke ditur se disa ‘vĂ«llazĂ«ri’ nĂ« universitetet mĂ« tĂ« mira nĂ« botĂ« kanĂ« arritur tĂ«
Mos u mashtroni nga buzëqeshja, burri i saj miliarder e pëson për 21 vite (FOTO LAJM) Të jetosh për 21 vite me një grua që të ka mashtruar, duhet të jetë e tmerrshme. E tillë është historia e miliarderit Ri
FA fajëson Chelsean për mos kontrollimin e lojtarëve të tyre ndaj arbitrit Lee Mason Chelsea është akuzuar nga Shoqata e Futbollit pasi lojtarët dhe trajneri rrethuan arbitrin Lee Mason në përfundim të pje
U dëmtua kundër Chelseat, 26-vjeçari mbyll përfundimisht karrierën (FOTO & VIDEO) Mesfushori i Hull Cityt, Ryan Mason, pësoi një frakturë në kafkë në vitin 2017 kundër Chelseat gjatë një dueli me Gary C
MasonĂ«t tregojnĂ« nĂ«se Tito ishte njĂ«ri prej tyre ShumĂ« teoricientĂ« kanĂ« shkruar se Josip Broz –Tito ishte anĂ«tar i masonerisĂ«. Madje, disa prej tyre kanĂ« thĂ«nĂ« se ai ish
Masoneria dhe “Dora e Fshehur”, sekreti i liderĂ«ve qĂ« sunduan botĂ«n VĂ«rtet rrjedha e historisĂ« Ă«shtĂ« drejtuar nga njĂ« grup i vogĂ«l njerĂ«zish me interesa tĂ« pĂ«rbashkĂ«ta? Pikturat dhe fot
Nga "fundi i botës" tek masonët, simbolet e fshehura në pikturat më të famshme (FOTO LAJM) Arti nuk është vetëm një burim frymëzimi, por gjithashtu një mister i madh. Artistët shpesh shtojnë detaje të vogla
Zbardhen fakte tronditĂ«se, ky shqiptar i njohur ishte mason?! (FOTO LAJM) Kemi dĂ«gjuar shumĂ« hipoteza mbi masonĂ«t, por asnjĂ« s’ështĂ« vĂ«rtetuar duke hedhur hije dyshimi mbi çdo person qĂ« pretendo
Kush janë masonët e Kosovës? (VIDEO) Në TV Dukagjini flet Neshad Asllani, njëri prej rotarianëve të parë të Kosovës. Ai tregon në detaje se si është e org
SKANDALI / Inxhinieri bërthamor dhe motra përgjuan mbi 18 000 njerëz, pjesë e masonerisë (FOTO LAJM) Policia italiane ka zbuluar një grup që spiunonte policinë, institucione të ndryshme, administratën publike, sipërmarrës
Ja cili është sekreti që femrat të jetojnë më gjatë Një studim ku janë testuar minjtë laboratorikë të cilëve i janë ndërruar vezoret e vjetra me ato tjera mund të largojnë
Faktet më të çuditshme rreth masonëve Fshehtësia e kësaj vëllazërie e quajtur Masonëria ka shkaktuar diskutime të gjera dhe teori të shumta konspiracioni.
Përqafimi i binjakëve ka bërë xhiron e internetit, ja pse Fotografia prekëse es hkrepur në Florida që tregonte përqafimin e binjakëve Hawk dhe Mason Buchmeye, është parë më shumë
Ideja brilante e një pronari të një picerie të vogël por me zemër të madhe Mason Wartman është pronari i një picerie të vogël në Filadelfia të SHBA-ve. Por po ashtu ai është pronari i një zemre t
Ja 19-vjeçari amerikan që i ka shpëtuar 3 sulmeve terroriste (FOTO LAJM) Ky është 19-vjeçari nga SHBA, Mason Wells, konsiderohet njeriu më me fat në botë pasi i mbijetoi për të tretën herë sulm
"Bomba" e Kastriot Myftarajt: Të hetohet vetëvrasja e Ardian Klosit. Ishte një rit masonik Gazetari Kastriot Mystaraj bëri një deklaratë të çuditshme, por edhe të guximshme gjatë emisionit të mbrëmshëm "Zonë e L
Berberi që preku rrjetet sociale (FOTO LAJM) Rrjetet sociale gumëzhijnë nga fotot prekëse të një berberi, i cili me mjaft sportivitet u ul pranë djalit që vuan nga a
Gazeta "Dnevno": Kjo është qendra botërore e masonërisë, e ndërtoi Behgjet Pacolli I njohur më parë si Akmolinsk, Tselinograd dhe Akmola, dhe në fund në vitin 1998 Astana. Ky është kryeqyteti i Kazakista
Arbitri i shtrin në tokë të gjithë (VIDEO) Arbitri Lee Mason i "vjedh" skenën futbollistëve në ndeshjen mes Manchester United dhe Sunderland. Drejtuesi i ndeshjes,
Ish-burri më i shëndoshë në botë humbet 300 kg (FOTO-LAJM) Paul Mason, ish-burri më i shëndoshë në botë brenda tre vitesh ka arritur të humbasë 300 kg nga pesha e tij por ende nuk