999 rezultate për

mĂdha

Është gjallë! Momenti kur vajza e vogël u shpëtua nga gërmadhat në Restelicë (VIDEO) Dita e sotme është shumë e dhimbshme për Kosovën pasi bëhen tetë vjet nga tragjedia e Restelicës ku si pasojë e rënies s
INTERVISTA/ Zaev do të përdorë një parti shqiptare për të ruajtur postin e kryeministrit Kreu i Rilindjes Demokratike Kombëtare, RDK-së në Maqedoninë e Veriut, Vesel Memedi, thotë se partia shqiptare Alternati
12 orë nën rrënoja, historia e gruas shtatzënë e cila doli e gjallë nga gërmadhat Një mrekulli ka ndodhur nën rrënoja, mes fatkeqësisë së madhe që goditi Turqinë. Pas 12 orësh nën rrënoja, është nxj
Rrezikoi jetën e tij nën gërmadha, nderohet me medaljen e artë Luan Kapaj (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama i ka dhënë medaljen e artë të vlerësimit profesional zjarrëfikësit Luan Kapaj. Ka
Poshtë gërmadhave për të shpëtuar jetë, mjeku shpallet hero (FOTO LAJM) Kreu i shtetit Ilir Meta ka shprehur mirënjohjen për mjekun Grei Malo i cili dha ndihmën e tij për të shpëtuar banorët e
Banorët në Thumanë po kërkojnë nën gërmadha sende e dokumente me vlerë (VIDEO) Kur kanë kaluar disa ditë nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili në Thumanë mori jetët e 24 personave dhe shkatërroi një numë
25 vjeçari që humbi jetën nën gërmadha priste rrogën, do të festonte ditëlindjen e mamasë Orët e para të 26 nëntorit, Shqipëria përjetoi një fatkeqësitë më të mëdha natyrore të dekadave të fundit, ku një tërmet
Vetëm gërmadha, çfarë ka mbetur në Thumanën ku u shuan familje të tëra (VIDEO) Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi tre pallatet që u shkatërruan nga tërmeti i 26 nëntorit duke lënë
19 orë nën rrënoja, Klajdi Qato rrëfen tmerrin nën gërmadha Pas më shumë se 19 orësh nën rrënoja, Klajdi Qato është nxjerrë nga rrënojat e pallatit. 24 vjeçari Klajdi Qato një n
Shpëtuan 45 jetë! Këta janë qentë heronj që nxorrën shqiptarët nga gërmadhat e tërmetit Tanda, Inu, Dharma, Farhana dhe labradori Gizmo janë 5 prej heronjve me katër putra që gjetën shumë fatkeqë nën rrënoja.
Përfundon kërkimi në rrënojat e “Mira Mare”, mbi gërmadha valvitet vetëm flamuri Kuq e Zi 42 persona të vdekur, 750 të plagosur dhe 47 të shpëtuar! Ky është bilanci tragjik i tërmetit të së martës i cili e ka z
TRAGJIKE/ Erdhi nga Anglia për fejesën e vëllait, i riu ndërron jetë nën gërmadha Erdhi në Shqipëri për të festuar fejesën e vëllait por gjeti vdekjen nga tërmeti. Një prej viktimave të tërmetit ësh
Sa kohë mund të mbijetohet nën gërmadha? Një vajzë gjashtë muajshe u shpëtua katër ditë pasi ndërtesa në të cilën ndodhej, u rrëzua në kryeqytetin Kenyan, Nairob
Gëzimi ju kthye në tragjedi, erdhën nga Anglia se do fejonin vëllain por përfundojnë nën gërmadha Nëna, babai, dhe dy djemtë e familjes Çupi këtë javë do të mblidheshin në shtëpi në Thumanë, në njërin nga pallatet e sh
Publikohet fotoja: Luan Kapaj refuzoi maskën e oksigjenit dhe u rikthye tek gërmadhat Rama ka reaguar sërish pak minuta më parë teksa ka pulikuar foton e një zjarrëfikësi nga Vlora të quajtur Luan Kapaj.
Habit reperi shqiptar, mbi gërmadha duke shpëtuar njerëzit në Durrës (VIDEO) Ditën e sotme shqiptarët janë tronditur nga tërmeti me epiqëndër në Durrës i cili deri në këto momente ka marrë 21 jetë
Dalin fotot, kjo është balerina që u gjet pa jetë nën gërmadhat e hotelit në Durrës (FOTO LAJM) 22 shtetas janë nxjerrë pa jetë nga gërmadhat e banesave e hotelevë në Durrës, ndërkohë pritet që bilanci të rëndohet.
Gruaja shpërthen në lot para Ramës: Më nxirrni vëllain nga gërmadhat! Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak minuta më parë në Thumanë, Durrës aty ku tërmeti ka shkaktuar dëmet më të mëdha n
Pamje rrëqethëse, nxirret një tjetër viktimë nga gërmadhat (VIDEO) Një trup i pajetë është nxjerrë pak minuta më parë nga rrënojat e një godine në qytetin bregdetar të Durrësit që është s
9 vjeçari rrëqeth nga gërmadhat e Astirit: Nuk kam më libra, s'po shkoj as në shkollë Ditën e djeshme mund të themi se në zonën e Astirit ndodhi një "luftë". 33 banesa u shembën e mbi të gjitha dhjetra b