999 rezultate për

lyon

Ligue 1, si do të vendosë Gjyktata për fillimin ose jo të kampionatit? “Është java e fundit e sezonit”. Kështu e kanë prezantuar disa media franceze përballjen gjyqësore që do të “luhet” p
Nuk ndalet presidenti i Lyon, i drejtohet qeverisë franceze duke i dërguar letër për rifillimin e Ligue One Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas ka vazhduar luftën e tij kundër vendimit për të përfunduar sezonin e Ligue 1 më h
Presidentit të Lyonit nuk i del inati: Pezullimi sezonit ishte një zgjedhje prej idiotësh Kampionati francez është një nga të paktët në Europë që ka vendosur për ndërprerjen përfundimtare të sezonit 2019-2020,
3 klube apeluan vendimin e Ligue One, gjykata merr vendimin Lyon, Toulouse dhe Amiens, tre klubet që apeluan vendimin për përfundimin e hershëm të Ligue 1, kanë parë apelin e tyre
Milani shfrytëzon krizën, transferon me çmim të lirë yllin holandez Milani po tenton të sjellë në Milano yllin holandez duke përfituar nga kriza për shkak të pandemisë. Sipas medieve në
Anulimi i sezonit/ Presidenti i Lyon: Juve do na masakrojë Zhan-Mishel Ola paralajmëron datën e parashikuar për ndeshjen e kthimit të 1/8-ave të Champions-it. “Ndeshja kundër
Lyoni jasht Europës, Depay drejt largimit Aventura e Memphis Depay te Lyon duket se po shkon drejt fundit. Arsyeja kryesore që mund të çojë në ndarjen e dy palëve
Milani tenton të përfitojë nga situata, hidhet në sulm për yllin e Lyon Sipas raportimeve të fundit Milani ka nisur sulmin për yllin e Lyon Memphis Depay. TMW, shkruan se përfundimi i sezon
I skadon kontrata, Milani në sulm për Depay Milani është duke u përgatitur që të transferojë Mephis Depayn nga Lyoni në afatin kalimtar të kësaj vere. Tuttomerca
Juventus-Lyon fillon në këtë datë, por ku do të luhet? UEFA thuhet se ka vendosur që Liga e Kampioneve përfundimisht të rikthehet, teksa përballja e dytë mes Juventusit dhe Ly
Për herë të parë pas 23 vitesh jasht Europës, Lyon çon në gjykatë ligën e parë franceze Për herë të parë pas 23 vitesh Olympique Lyon nuk do të marrë pjesë në kompeticionet europiane dhe për këtë arsye klubi
Ministres franceze s’i interesojnë pakënaqësitë e Lyonit: Le të ngrenë padi Ministrja e Sportit në qeverinë franceze, Roxana Maracineanu, thotë se klubet e Ligue 1 dhe Ligue 2 janë të lira të ngre
Plas në Francë: Për herë të parë pas 23 vitesh jashtë Europës, Lyon padit Federatën franceze të futbollit Vendimi për anulimin e Ligue 1 duket se nuk ju ka pëlqyer të gjitha skuadrave. Sot gjatë ditës, LFP vendosi që t’iu j
Për herë të parë pas 23 vitesh, Lyon mbetet jashtë Europës Prestigjozja franceze LL’Equipe, ka raportuar së fundmi se PSG do të shpallet kampione e Francëz për sezonin 2019-2020.
Anulimi i sezonit në Francë, presidenti i Lyon del kundër: Të vendoset me Play-off Sezoni 2019-2020 në Francë u anulua për shkak të pandemisë së koronavirusit, mirëpo jo të gjithë e kanë pranuar këtë ven
Depay shpreh objektivat e tij pas pensionimit në futboll, nuk do të befasoheni Tashmë anëtari i Olympique Lyon, Depay, ka filluar të prodhojë edhe muzikë. Këtë duket se synon ta bëjë edhe më vonë.
Benzema preferon rikthimin te Lyon Karim Benzema është një nga siguritë e Real Madrid. Sulmuesi, te madrilenët që në 2009-ën, ka shënuar 14 gola para ndërp
Shijoni disa nga perlat e Juninhos (VIDEO) Një pjesë e tifozëve të cilët veçanërisht pëlqejnë golat nga gjuajtjet e lira me siguri do të veçojnë Juninhon si më të
ZYRTARE/ UEFA merr vendimin për sfidat Juve-Lyon dhe Man City-Real Tashmë është zyrtare. Dy sfidat e rëndësishme në program për tu luajtur javën e ardhshme në Champions League, Juventus-L
E BUJSHME/ Juventus - Lyon mund të luhej në "Air Albania" E bujshme, sfida e kthimit të raundit të 1/8-ave të Champions League mes Juventus dhe Lyon mund të luhej në "Air Albania