999 rezultate për

lyeni

E kemi ditur gabim, nuk është kosi, disa metoda efikase për djegien nga dielli Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat
Si të zgjasim qerpikët në kushte shtëpie Edhe pse ka zgjedhje të shumta të prodhimeve për kurimin e qerpikëve, nuk duhet të harrojmë “mjeshtëritë” e mira e të vj
Si të kuroni diegien nga dielli në kushte shtëpie Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat
E kemi ditur gabim, nuk është kosi: Ja disa metoda efikase si të kuroni diegien nga dielli në kushte shtëpie Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat
HOROSKOPI/ Si duhet të lyeni shtëpinë sipas shenjës Shtëpia është strehëza juaj e shenjtë, aty ku duhet të ndiheni të lumtur, plot energji dhe në paqe. Kush më mirë se ngjy
Funksionon 100 përqind, mbani larg mushkonjat në këtë mënyrë Mushkonjat tërhiqen nga disa substanca në djersën tonë, por edhe nga frymëmarrja dhe lëkura. Këto insekte të bezdiss
Metoda si të shpëtojmë nga mushkonjat Nëse ka një insekt që është me të vërtetë i urryeshëm ajo është mushkonja. Të gjithë i kemi shumë bezdi sidomos kur afro
I ka lyer vetullat me sapun, kur të shihni pse edhe ju do t’i lyeni çdo ditë Tashmë një kohë në modë janë vetullat e trasha, gjë që kanë qenë të preferuara në vitet shtatëdhjetë të shekullit të kal
Përse duhet t’i lyeni dritaret me llak të thonjve, madje sa më shpejt? Tani kur temperaturat janë në rritje e sipër, është koha që dritaret t’i hapni tërësisht, mirëpo edhe të kujdeseni që in
Byrek me miell misër Përbërësit petë 100 gr margarinë 1 gotë ujë PËRMBI te kuq te vezes miell misri Hapat 1 Petët i pr
Femra kujdes! Nëse i lyeni flokët më shumë se 6 herë në vit rrezikoheni nga sëmundje Shumë njerëz i ngjyrosin flokët, por disa njerëz e bëjnë këtë shpesh. Megjithatë, nuk është e shëndetshme që këto kimika
Me çfarë duhet ta lyeni një plagë në mënyrë që të mos nxihet Goditjet nëpër cepat e mobiljeve, dëmtimet e venave të gjakut, mund të na lënë me shenja aspak të këndshme dhe ajo që as
Vazelina, një krem që bën mrekullira Vazelina është baza e shumë kremërave të shtrenjta, por a e keni ditur që vazelinën mund ta përdorni edhe për gjërat në
Gjithë rastet kur ju vjen në ndihmë vazelina Vazelina është një krem që bën mrekulli për ju. Por, për cfarë mund ta përdorni këtë produkt? Në fakt këtu qëndron e
Tavë e Thjeshtë Përbërësit: 500gr feta mish pule, 1 pavllakë për zierje, 2 qese supë instant kërpudhash. Përgatitja: Në një enë rez
Përdorimet që nuk i dinit për vaselinën Vazelina edhe pse ndoshta nuk e dini është një nga produktet që hyn në shumë fusha. Disa nga përdorimet e saj i gjen
Largoni herpesin me mjaltë Sesa i shwndetshwm wshtw mjalti tw gjithw e dinw por ama ai ka efekt edhe pwr probleme si herpesi. Nëse tashmë keni h
Shëroni herpesin me mjaltë, ja si ta aplikoni Nëse tashmë keni herpes (ethe) në buzë, mënyra natyrale më e mirë është duke përdorur mjaltë. Ju mund ta lyeni pjesën
E dini çfarë ndodh nëse lyeni gishtat me pastë dhëmbësh? (VIDEO) Sa herë që lodheni me pamjen e duarve tuaja, gjëja e parë që bëni është t’u jepni jetë duke i lyer me ngjyrat e preferua
3 maska natyrale që mbulojnë rrënjët e thinjura të flokëve pa qenë nevoja t'i lyeni Sa herë që lyeni flokët gjëja e parë që ju shkon ndër mend, përveç se të arrini rezultatin e dëshiruar, është që boja të