999 rezultate për

lvv-se

VV i "dogji" urat me të gjithë, tani i duhet LDK për koalicion Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje Fatmire Kollçaku ka deklaruar se partia e saj përjashton çfarëdo mundësie të lidhje
LVV-së dhe LDK-së ua ka qejfi koalicionin por asnjëra nuk e lëshon kryeministrin Ende pa u caktuar ndonjë datë për zgjedhjet e reja partitë politike në Kosovë kanë nisur t’i shpërfaqin preferencat e ty
Si nisën përçarjet brenda VV-së? Lëvizja Vetëvendosje ka mbërritur të bëhet partia më e madhe në vend, duke u prezantuar si alternativë e vetme që mund t
Thaçi: Kurti të mos tërhiqet nga gara në Vetëvendosje Për analistin e ish-drejtorin e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Jusuf Thaçi, dorëheqjet e njëpasnjëshme nga pozitat e l
Dorëheqjet në VV kanë për qëllim ta detyrojnë Kurtin të tërhiqet nga gara për kryetar Analisti politik, Jusuf Thaçi, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se dorëheqjet e zyrtarëve të lartë të Vetëvendo
Pse nuk i pranon dorëheqjet Kryesia e Vetëvendosjes? Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), pas një mbledhjeje, që ka zgjatur rreth pesë orë ka dalë me një qëndrim për dorëh
PDK-ja nis 'luftën' me LVV-në Akuzat e zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), dega në Prishtinë, ndaj “Vetëvendosjes” se ka punësuar milit
Takohen zyrtarë të LVV-së e LDK-së, ja tema e diskutimit Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundë
Prokuroria nis intervistimin e aktivistëve të LVV-së Kanë kaluar më shumë se dy muaj nga arrestimi i 6 aktivistëve të Lëvizjes "Vetëvendosje", të dyshuar për sulmin terroris
VV kundër politikanëve të Luginës: Po legjitimoni Zajednicën e Vuçiçit Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të sotëm Këshilltarëve komunalë të tri komunave Preshevë, Bujanoc dhe Medv
Qeveria nuk do të kursejë forcën kundër “Vetëvendosjes” Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se nuk do të kursejë forcën që ka në dispozicion kundër aktivistëve të lëvizjes “Vet