999 rezultate për

lutjet

Mami mos vdis, mami..! Tmerr në Turqi, burri ther gruan në sytë e vajzës lutjet e saj të këpusin shpirtin (VIDEO) Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur dy ditë më parë në Turqi duke tronditur të gjithë opinionin publik. Burri theri is
Festa e Bajramit, Basha uron besimtarët: Zoti e pranoftë sakrificën dhe lutjet tuaja Kreu i Opozitës Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit dhe mbylljes së muajit të sh
Në Jeruzalem muslimat falen për herë të parë këtë Ramazan Turma të shumta janë mbledhur në Jeruzalem për herë të parë në vendin e shenjtë të myslimanëve për lutjet e së premtes.
Shembull për botën, seanca e Kuvendit të Zelandës hapet me leximin e Kuranit Kurani është lexuar gjatë seancës së Parlamentit të Zelandës së Re, që ishte e para që prej sulmit terrorist në dy xhami
Pompeo nuk ia përmend heqjen e taksës Hashim Thaçit Presidenti Hashim Thaçi është takuar me Sekretarin amerikan, Mike Pompeo. Ai tha se në bisedë me sekretarin amerikan iu
Thaçi përfiton nga kërkesa që Kosova t'i bindet Serbisë, shkon në SHBA Pak pas takimit që pati me kryeministrin e Kosovës, i pari i vendit, Hashim Thaçi është nisur për në Shtetet e Bashkuara
Kurban Bajrami, Basha uron besimtarët myslimanë Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Në një mesazh shpërndarë në rrjetet s
Prifti le mënjanë lutjet, bën thirrje për luftë në Maqedoni (VIDEO) Prifti Stevan Zdravevski ka deklaruar se do të luftojë me gjitha format për të ruajtur emrin Maqedoni në protestën e mbr
Edhe Haradinaj shkon në Tiranë për Lutjet e Mëngjesit Lutjet e Mëngjesit sot mbahen në kryeqytetin shqiptar, ku të ftuar janë edhe kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovë
Veseli shkon në Shqipëri për Lutjet e Mëngjesit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot do të udhëtojë për në Shqipëri, i ftuar në Lutjet e Mëngjesit, të cila
Gëzohet familja, pas 86 vitesh dhe 5 brezash lind një djalë (FOTO LAJM) Një familje britanike po komentohet shumë së fundmi në rrjetet sociale pasi para pak kohësh festuan lindjen e djalit të
Deputeti i AAK-së ia nis lutjet që sot Deputeti i Aleancës për Ardhmërisë së Kosovës, Gani Dreshaj ka thënë se është momenti më i mirë që çështja e votimit të
Lutjet s'u dëgjuan, Teatri Kombëtar në zi Ka ndërruar jetë punonjësi i Teatrit Kombëtar, Ermal Laze. Ermal Laze ishte punonjes i Teatrit Kombëtar dhe pësoi një
Imami nga Drenica tallet me Haradinajn dhe Thaçin Osman Musliu, një hoxhë nga komuna e Drenasit ka komentuar poashtu vizitën e Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit
Çfarë janë Lutjet e Mëngjesit ku do të marrin pjesë liderët kosovarë Lutjet e Mëngjesit, mbahen çdo të enjte të parë të muajit shkurt, për secilin vit me rradhë në Uashington. Viti 2018,
Këta janë dy deputetët që po përfaqësojnë Kosovën në Lutjet e Mëngjesit Kanë filluar takimet e delegacioneve nga mbare Bota te cilët po marrin pjesë në “Lutjet e Mëngjesit” ne Washington. K
Thaçi udhëton për ``Lutjet e Mëngjesit`` në Uashington Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të marrë
SHBA njeh Bilall Kasamin si kryetar të Lëvizjes BESA Lideri i Lëvizjes BESA Bilall Kasami ka marrë ftesë personale nga autoritetet shtetërore amerikane, që të marrë pjesë në
Veseli ka vizë dhe ftesë por nuk dihet nëse do të udhëtojë në SHBA për Lutjet e Mëngjesit Kryeparlamentari dhe kryetari i Partisë Demokratike, Kadri Veseli, ndryshe nga kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka prob
Amerika i kthen shpinën Ramush Haradinajt, i refuzon vizën Raportet e tendosura me Ambasadën Amerikan që lidhen me tentimin për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, si dhe këmbëngulja