999 rezultate për

lushtaku

"Njeriu i Odave", Lushtaku shfaqet te Haziri duke ngrënë dhe pirë Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pasur mysafir disa miq të cilët janë të njohur për publikun. Në këtë darkë Hazi
Lushtaku shpallet i pafajshëm nga gjykimi për kërcënim Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur të pafajshëm Shaban Lushtakun e Naim Sallahun. Lushtaku dhe Sallahu ishin
Gjykata dënon Sami Lushtakun dhe dy ministra Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ish-kryetari i Skenderaj
Sot mbahet seanca ndaj Lushtakut dhe dy ministrave Sot në Gjykatën Themelore të Gjakovës-dega në Malishevë, mbahet seanca fillestare ndaj ministrave Dardan Gashi dhe Endri
Lushtaku ka një mesazh për të gjithë ata që e mbështetën Ish-komandanti i UÇK-së në zonën e Drenicës, Sami Lushtaku ka falënderuar secilin për mbështetjen që i kanë dhënë gjatë
Zbardhet takimi i Thaçit me Lushtakun I pari i shtetit, Hashim Thaçi, është takuar me Sami Lushtakun pas kthimit të tij nga Haga. Këtë e ka bërë të ditur p
Pas këthimit nga Haga, Lushtaku u rikthehet purove dhe odave Ish-komandanti i UÇK-së, për Zonën Operative të Drenicës, Sami Lushtaku, mbrëmë bashku me Rifat Jasharin, kanë qëndruar
Mërgimi tregon si u intervista Lushtaku në Hagë Deputeti i PDK-së, i biri i ish-komandantit Sami Lushtaku, Mergim Lushtaku, ka shprehur zhgënjimin lidhur me funksionali
Lajm i keq për komandantët, gjykata nis punën Ftesa për pjesëmarrje në seancën e rastit "Veteranët e rrejshëm" tashmë u ka shkuar të dyshuarve të këtij rasti. Në f
Veseli flet për Sami Lushtakun dhe Remin Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas nisjes për në Hagë të Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës, ka deklaruar
Milaim Zeka jep detaje nga intervistimi i Sami Lushtakut Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Nismas Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka thënë se Prokuroria Speciale deri t
Përfundoi intervistimi i Sami Lushtakut Ish-komandanti i UÇK-së në zonën operative të Drenicës, Sami Lushtaku, ka përfunduar intervistimin disaorësh nga Zyra e
Thaçi: Padrejtësi për Lushtaku në Hagë, serbët sot lëvizin lirisht Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka reaguar ashpwr mbi intervistimin e Sami Lushtakut nga Prokurori i Specializuar
Lushtaku mbërrin në Hagë ​Ish-komandanti i UCK-së për Drenicë, Sami Lushtaku ka arrit në Holandë. Ai nesër intervistohet për krime lufte ng
Avokati i Lushtakut do paguhet 2 mijë euro dita, paratë dalin nga xhepat e qytetarëve Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushta
Lushtaku jep deklarimin e fundit para nisjes në Hagë Nga nesër, disa ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të dëshmojnë në Hagë para një Prokurorie Speciale për
Para nisjes në Hagë, Haradinaj viziton Lushtakun dhe Remin (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot ka zhvilluar një vizitë tek dy ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rru
Policia përcjell Remin dhe Lushtakun për në Hagë Zyrtarë të policisë së Kosovës tashmë gjenden në Aeroportin ‘Adem Jashari’, nga i cili pritet që së shpejti të nisen dre
Lushtaku dhe Remi nisen drejt Hagës Sot do të udhëtojnë drejtë Hagës dy komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa.
Dënohet 6 muaj burg Lushtaku Gjykata Themelore e Mitrovicës, e ka dënuar Sabit Lushtaku për sulm fizik ndaj avokatit Mahmut Halimi. Gjykata e shpa