999 rezultate për

lundrues

E rëndë në Korfuz, turisten e vret helika e mjetit lundrues teksa notonte në det Disa pushues në Korfuz u bënë dëshmitarë të një ngjarjeje të tmerrshme: helika e një mjeti lundrues vrau një britanike 6
E vodhën skafin në Greqi, policia kap dy persona në Vlorë Një skaf i vjedhur në Greqi është bllokuar në Vlorë. Për të janë arrestuar dy persona të cilët akuzohen se e kanë vje
Jahtet, kroçerat dhe motorët e ujit, çfarë ndryshimesh parashikon ligji i ri Qeveria ka vendosur të rregullojë me një ligj të veçantë atë që quhet turizëm detar duke përfshirë këtu të gjithë mjetet
Moti i keq në Vlorë, pezullohen lundrimet për mjetet lundruese Lundrimi për mjetet e vogla lundruese dhe anijet e peshkimit është pezulluar për tre ditë për shkak të kushteve hidromet
Ndjekje nga ajri dy gomoneve që erdhën nga Greqia, çfarë aksioni ndodhi në ujërat shqiptare Zbardhen të tjera detaje për mjetin lundrues i cili u gjet mëngjesin e sotëm i braktisur nga policia në zonën e plazhit
Biçikleta e lundrueshme, shndërrohet në shumë pak minuta (VIDEO) Ky djalë është duke bërë një biçikletë uji. Ky set biçikletash që njihet edhe me emrin Shuttle Bike Kit i lëjon njerëzit
Do e donit, njihuni me biçikletën e lundrueshme (VIDEO) Ky djalë është duke bërë një biçikletë uji. Ky set biçikletash që njihet edhe me emrin Shuttle Bike Kit i lëjon njerëzit
Rritja e nivelit të deteve, këto do të jenë shtëpitë lundruese të së ardhes (FOTO LAJM) Nëse nuk do të ketë ndryshim, rritja e nivelit të deteve, e shkaktuar si pasojë e ndryshimeve klimatike do të jetë një r
Centralet bërthamore lundruese, përcaktues të tregun global të energjisë Më 14 shtator, centrali bërthamor lundrues i energjisë Akademik Lomonosov arriti në qytetin port Pevek në lindjen e larg
Gomonia pëson defekt në afërsi të Karaburunit, shpëtohen 5 personat në bord Një gomone me 5 persona në bord është shpëtuar nga autoritetet portuale në Vlorë. Rreth orës 14:00 kapiteneria e Vlorës
Rrezikuan jetën me gomone, detaje të reja nga shpëtimi i 4 turistëve në Karaburun Mbrëmjen e djeshme, 4 turistë në Vlorë kanë rrezikuar jetën teksa mjeti i tyre lundrues ishte ccarë. Katër të rinjtë
VLORE/ Iu ça gomonia, shpëtohen nga mbytja 4 persona Mbrëmjen e sotme (1 shtator) rreth orës 21:00 në afërsi të shpellës së Haxhi Alisë një mjet lundrues me flamur shqiptar
Zhytet në fund të detit mjeti lundrues shqiptar, shpëtojnë për mrekulli 4 personat në bord Një mjet lundrues me flamur shqiptar ka dhënë alarmin SOS në orën 21.05, teksa ndodheshin në rrezik. Ata ishin përplasur
Veliera me 1 ton drogë, reagon policia Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me velierën e kapur nga policia greke ditën e sotme. Burime nga Policia e Shtetit
Furtuna pushton bregdetin shqiptar në këto data Dimri nuk është larguar ende nga Shqipëria. Këtë e pohojnë edhe vetë metorologët. Në datat 23 dhe 24 shkurt, vendi y
Kapet gomonia me 1 ton drogë në Fier Policia ka bllokuar një gomone me rreth 1 ton drogë që ishte nisur gjatë orëve të para të ditës së sotme për në Itali.
Alarm në det, fundoset një peshkarexhë në Seman Një anije peshkimi është fundosur në ujërat e bregdetit të Semanit mbrëmjen e së shtunës. Shkak mendohet të jetë bërë
Policia shpëton 3 pushues nga mbytja në Durrës Policia Kufitare Durrës shpëton 3 pushues nga mbytja. Pushuesit kanë qenë në det të hapur mbi një mjet lundrues pedal
Shpiken shtëpitë UFO, me to mund të jetoni në det (FOTO LAJM) Ideja e shtëpisë lundruese po i afrohet gjithmonë e më shumë realitetit. Disa kompani janë të interesuara në ndjekjen
Çernobili lundrues i Rusisë që po tmerron botën (FOTO LAJM) Është një reaktor bërthamor prej 70 megavatësh, por me një ndryshim thelbësor; lundron dhe lëviz. Bëhet fjalë për një an