999 rezultate për

lundrimi

Përkeqësimi i motit, pezullohet lundrimi për anijet në Vlorë Ditën e sotme është parashikuar një prishje e motit në Shqipëri ndërsa Metoalb pohon se do të ketë reshje intensive të s
Moti i keq, pezullohet lundrimi i anijeve në Vlorë Orët në vijim pritet të sjellin një përkeqësim të kushteve të motit, shoqëruar me reshje shiu e erë. Si pasojë, në Vl
Përkeqësimi i ndjeshëm i motit, pezullohet lundrimi i mjeteve në Vlorë Është pezulluar lundrimi për mjetet e vogla dhe të peshkimit në portin e Vloës, për 48 orët e ardhshme. Shkak për pe
Përkeqësimi i ndjeshëm i motit, pezullohet lundrimi i mjeteve të peshkimit në Vlorë Në bazë të parashikimit të kushteve hidrometeorologjike për 48 orët e ardhshme në portin e Vlorës dhe jashtë saj është p
Përkeqësimi i motit, pezullohet për tri ditë lundrimi në portin e Vlorës Lundrimi i mjeteve të vogla detare në Vlorë, është pezulluar përgjatë 72 orëve të ardhshme si pasojë e përkeqësimit të m
Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë Moti i keq në Vlorë ka pezulluar lundrimin e mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit. Sipas parshikimit të kushteve h
Përkeqësimi i motit, pezullohet lundrimi në Vlorë Pezullohet lundrimi për anijet e vogla dhe të peshkimit në Vlorë. Vendimi e kanë marrë institucionet shtetërore që i kër
Çmendet moti në Vlorë, pezullohet lundrimi i mjeteve detare Moti i keq në Vlorë ka bërë që lëvizja e mjeteve detare të pezullohet deri në një njoftim të dytë nga kapiteneria. S
Ngjarja e rëndë me dy të rinjtë në Velipojë, merret vendimi i rëndësishëm për lundrimin Pas ngjarjes tronditëse që ka ndodhur një ditë më parë, dhe misterit mbi rrethanat në të cilat ka ndodhur ku bilanci ish
Era e fortë dhe moti i keq pezullon lundrimet në Vlorë Kapiteneria e Portit të Vlorë për shkak të motit të keq të shoqëruar me erë të fortë ka vendosur pezullimin e lundrimit.
Moti i keq në Vlorë, nxirren mjetet e lundrimit nga deti Vijon që të ketë dallgë të mëdha përgjatë gjithë bregdetit të Vlorës. Në zonën e Radhimës, pronarët e mjeteve detare
Mot i keq, anullohet lundrimi i tragetit Bari-Durrës Moti i keq vijon edhe sot në të dyja brigjet e Adriatikut. Për shkak të kushteve aspak të favorshme detare, një nga t
Deti 8 ballë nga moti i keq, probleme në lundrimin e trageteve në Durrës Moti i keq që ka përfshirë gjirin e Durrësit ka shkaktuar probleme në aktivitetin portual dhe vonesa në lundrime, ndërs
Deti i trazuar paralizon lundrimi i trageteve në Durrës Dy tragetet e linjës Bari-Durrës do të mbërrijnë me disa orë vonesë për shkak të detit të trazuar dhe të erës së fortë.
Kushton 1 miliardë dollarë, gati për lundrim anija më e madhe në botë Përmban një park ujor dhe një fushë basketbolli bashkë me 2700 kabinat e saj. Po flasim për anijen më të madhe në bot
Rekord i ri për lundrimin më të shpejtë vetëm në botë Një marinar francez ka vendosur një rekord të ri botëror për lundrimin më të shpejtë solo në botë, duke mposhtur kohën e
Dallgë dhe erë e fortë, kapiteneria e Vlorës dhe Durrësit pezullon lundrimin Moti i keq ka sjellë erë të fortë dhe dallgë deti të cilët kanë penguar punën në portin e Durrësit. Që prej dites së
Firmosi patentat e Tahirit, zyrtari rrëfen si i shkoi ish-ministri në zyrë Personi i cili është përgjegjës i sektorit të mjeteve lundruese dhe atyre detare , Hamdi Domi, i cili ka firmosur edh
Akuzat e rënda, Berisha zbulon si i mori dy patentat e lundrimit Tahiri Kanë kaluar pak ditë që nga ndalimi i biznesmenit Orest Sota në Elbasan, ku në makinë iu gjetën 800 mijë euro dhe 2 pate
Profesori turpëron studentët, publikon historinë e lundrimit në internet Një profesor universitar i ka turpëruar publikisht studentët e tij duke ia publikuar klasës listën e plotë të historisë