999 rezultate për

lunacek

Adriatik Kelmendi akuzon Jeta Xharrën se gënjeu, e quan joprofesionale Gazetari Adriatik Kelmendi përmes një publikimi në Facebook i ka reaguar gazetares Jeta Xharra. Thotë se ajo një situatë
Lunacek: I thashë Thaçit mos u anko se ti e nënshkrove demarkacionin Ish deputetja e Parlamentit Europian, Ulrike Lunaçek, ka thënë se Bashkimi Europian nuk njeh marrëveshje të re për demar
Lunacek përshëndetet me kosovarët, ky është raportuesi i ri (FOTO LAJM) Eurodeputetja Ulrike Lunaçek, po përfundon misionin e saj si një raportuese e posaçme për Kosovën në Parlamentin Europin
Sot, Thaçi pret një mysafir të veçantë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pret sot në një takim lamtumirës, anëtaren e Parlamentit Evropian njëherësh raportuese
Hoxha impresionohet nga veprimi i Lunacek (FOTO LAJM) Këshilltari Nacional për Krim të Organizuar dhe Terrorizëm pranë Misionit të OSBE-së në Kosovë, Naim Hoxha po qëndron në
E fundit/ Lunacek mesazh Haradinajt, ia përmend demarkacionin dhe Serbinë Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian,
Lunacek: Mos premtoni gjëra që nuk mund të realizohen Pavarësisht se kush fiton zgjedhjet në Kosovë, duhet të realizojë dy kushtet e domosdoshme për liberalizimin e vizave, t
Lajm i madh për Kosovën Parlamenti Evropian do të miratojë sot, në Strasbourg, raportin e raportueses për Kosovën, Ulrike Lunaçek, për përparimi
Lunaçek dënon veprimi e Serbisë ndaj Jahjagës Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ishte e ftuar për të promovuar librin "Unë dua të dëgjohem", kushtuar rreth 2
Vjen "shpulla" e BE-së për politikanët e Kosovës që premtojnë vizat Pavarësisht se kush fiton zgjedhjet në Kosovë, duhet të realizojë dy kushtet e domosdoshme për liberalizimin e vizave, t
Lunaçek kërkon hetim për sulmin ndaj Arbana Xharrës Politikania austriake që është edhe zëvendëspresidente e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, ka dënuar sulmin e dhunsh
Zgjedhjet në Kosovë, Lunacek apel politikanëve: Mos harroni integrimin evropian Raportuesja për Kosovën e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek, u bëri thirrje politikanëve kosovarë që shkojnë në zgjed
Lunaçek i bën thirrje Gruevskit të pranojë humbjen Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, duke komentuar ngjarjet e fundit në Kuvendin e Maqedonisë për "APA"
Lunaçek: Me mbështetjen e Gruevskit, Kurc po diskrediton Austrinë dhe BE-në Nënkryetarja e Parlamentit Evropian Ulrike Lunaçek, ka kritikuar ashpër sjelljen e shefit te diplomacisë Austriake Sebas
Lunaçek i bën thirrje Serbisë të tërheqë fletarrestet e vjetra Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek, përshëndeti vendimin e gjykatës në Colm
Lunaçek: Problemet nuk zgjidhen me retorika nacionaliste Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, ka deklaruar se nga BE-ja këshillojnë që duhet të shfrytëzohet sa m
Lunaçek: S’ka liberalizim të vizave pa demarkacion me Malin e Zi Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka befasuar në takimin me përfaqësuesit të vendeve të BE-së gjatë Kongresit të Parti
Lunacek ultimatum Serbisë: Tërhiqni padinë ndaj Haradinajt Zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek, me anë të një postimi në Twitter, i ka vendosur ultimatum Se
Lunaçek kundërshton rezolutën për ndërprerjen e dialogut me Serbinë Kuvendi i Kosovës kushtëzoi dialogun me Serbinë me lirimin e Ramush Haradinajt dje, por kjo duket se nuk u ka pëlqyer di
Raporti i Lunacek: Demarkacioni tregon se po luftohet korrupsioni Komiteti i Punëve të jashtme në Parlametin Europian, ka miratuar sot raportin e nënkryetares dhe raportueses për Kosovën