999 rezultate për

lumit

Pamje apokaliptike në Rusi, meteori gjigant ndryshon rrjedhën e lumit (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në rajonin e Khabarovskit në Rusi kur gjatë natës banorët e zonës kanë dëgjuar një zh
Po e merrte rryma e lumit, shpëtohet 51 vjeçarja në Fier Një grua 51 vjece është shpëtuar nga policia dhe qytetarët ditën e sotme. Sipas informacioneve, ajo po merrej nga rrj
Ish-deputeti i reagon Hoxhajt: O debil, o llum i llumit si nuk të vjen marrë Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku, e ka quajtur debil ministrin e Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj. Maloku
Fotot e ndryshimit, si u transformua Bregu i Lumit (FOTO LAJM) Qytetarët që jetojnë pranë zonës së njohur si Bregu i Lumit kanë shpëtuar tashmë prej përmbytjeve që pësonin thuajse pas
Fenomeni misterioz që tmerroi Kolumbinë (VIDEO) Përderisa një nga tunelet po ndërtohej në lumin Cauca, ky fenomen i çuditshëm u pa dhe u filmua brenda tunelit. Kjo u
Konfederatë? Një lidhje shtetesh për paqen në Lindjen e Mesme SHBA kanë inicuar një debat për krijimin e një konfederate midis Bregut Perëndimor të Lumit Jordan dhe Jordanisë. Vendas
Transformohet i gjithë blloku i banimit prej 57 hektarësh nga Alliasi deri në Bregun e Lumit Deri para pak muajsh e gjithë zona përreth rrugës “Njazi Meka” në Njësinë nr.4 konsiderohej si një lagje e dorës së dytë
Besoni tek mrekullitë? Kjo është një e tillë (VIDEO) Djali dy vjeçar u rrëmbye në ujë. Pa pasur frikë nga rryma e ujit, djali qëndronte në mënyrë të qëndrueshme mes rrje
Rrëmbehet nga rrjedha e lumit, humb jetën turistja shqiptare në Zvicër Një grua shqiptare ka humbur jetën në Zvicër një ditë më parë. Sipas raportimeve të mediave lokale, viktima është Elv
800 mijë euro për rregullimin e shtratit të Lumit “Mirusha” Ushtruesi i Detyrës së Ministrit të Mjedisit, Fatmir Matoshi ka nënshkruar një memorandum me kryetarin e Komunës së Gjil
Plotësohet amaneti i Bekim Lumit Është mbajtur mbledhja përkujtimore kushtuar regjisorit Bekim Lumi i cili u nda nga jeta dje. Në kuadër të këtij orga
Tragjedi e vërtetë, gruaja shtatzënë humb jetën në Kanionin e Matkës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kanionin e Matkës. Rreth orës 16-të një shqiptare e re nga Kosova i është afruar lu
“Shtëpia e Frikës” në zemër të Moskës, historia sovjetike në miniaturë Objektet e famshme të Moskës, Sheshi i Kuq, Kremlini dhe kupolat e Katedrales së Shën Vasilit, janë mbushur me tifozët e
Nuk besoni në mrekulli? Shikoni këtë video! (VIDEO) Djali dy vjeçar u rrëmbye nga uji. Pa pasur frikë nga rryma e ujit, djali qëndronte në mënyrë të qëndrueshme mes rrjedhj
E raportuan të vdekur, policia zbulon "mbytjen" e 7-vjeçarit në Tiranë Pak minuta më parë u raportua në media se një fëmijë ishte mbytur një fëmijë në ujërat e lumit Erzen. Por menjëherë
Gjendet pas dy javësh djali që u mbyt në kanionin e Pëllumbasit Pas shumë kërkimesh është gjetur më në fund trupi i pa jetë i 20 vjeçarit Xh.S nga Polumbarët e Reneas në lumin Erzen.
E mori rrjedha e ujit, vazhdojnë kërkimet për 20-vjeçarin nga Tirana Polombarët e RENEA-s edhe gjatë ditës së djeshme dhe sot, vijojnë kërkimet në grykën e Skuranës në lumin Erzen, për gjet
Kërkimet për trupin e të riut në Pëllumbas, ndryshohet rrjedha e lumit (VIDEO) Polombarët e RENEA-s vijojnë kërkimet në grykën e Skuranës në lumin Erzen, për gjetjen e trupit të 20 – vjeçarit Xh.S.
U mbyt dje, vazhdojnë kërkimet për gjetjen e trupit të 20-vjeçarit (VIDEO) Polombarët e RENEA-s vijojnë kërkimet në grykën e Skuranës në lumin Erzen, për gjetjen e trupit të 20 – vjeçarit Xh.S.
Edhe Agim Bahtiri shikon nga afër kërkimet për policët I pari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka vizituar vendin ku janë duke u zhvilluar kërkimet për dy policët e zhdu