999 rezultate për

lumi

Buna mbushet me pula me salmonelë, malazezët japin alarmin Bregu i lumit Buna për rreth tre kilometra nga grykëderdhja e deri në fshatin Reç në pjesën e Malit të Zi është i mbushu
Ra në humnerë, shkodranët shpëtojnë turistin Një aksident ka ndodhur në Shkodër, në fshatin Prekal teksa shkon për Dukagjin, ku një turist ka dalë nga rruga dhe ka r
Po udhëtonte me motorr, turisti përfundon në lumin Kir Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Prekal-Kir, Shkodër. Një turist zviceran ka dalë nga rruga teksa po udhëtont
"Mos u bë mbeturinë", aksion për nxjerrjen e gomave të hedhura në lumin e Vardarit Nisma Qytetare "Mos u bë mbeturinë" në bashkëpunim me palombarë të "Akuatek" nga Ohri, shoqata speleologjike "Vrelo" nga
Buzë lumit Buna, Gjyste Vulaj tregon shtëpinë moderne (FOTO LAJM) Gyste Vulaj po kalon ditët e para të vjeshtës në Ulqin. Këngëtarja e njohur shqiptare, Gjyste Vulaj, nëpërmjet një po
REPORTAZH/ Çfarë po ndodh sot në Lumin e fundit të egër në Evropë (FOTO LAJM) Nga Dritan Laci “Finesa e njeriut kurrë nuk do ta dëshmojë një shpikje më të bukur, më të thjeshtë ose më të d
Pasagjeri bën për spital shoferin, nuk i uli volumin e muzikës (VIDEO) Një pasagjer ka bërë për spital shoferin e autobusit, me të cilin ishte duke udhëtuar, pasi i kërkoi të volumin e muzikë
Misteri i lumit të "gjakut", thirrje banorëve t'i qëndrojnë larg (FOTO LAJM) Lumi që kalon përmes Melburnit në Australi, kohët e fundit i ka çuditur banorët dhe vëndasit, sepse ai ka marrë një ngjy
Lumi del nga shtrati në Fushë-Krujë, banesa e biznese nën ujë Rruga nacionale Thumanë – Fushë Krujë është bllokuar bllokuar nga dalja e lumit nga shtrati në fshatin Dërven. Mjetet ka
Lumi bëhet i gjelbër në Zvicër Ndryshimet klimatike po bëhen një çështje e ndjeshme gjithnjë e më shumë. Në Zvicër një grup aktivistësh në mbrojtje të
Gjendet i pajetë trupi i 27-vjeçarit në digën e lumit në Librazhd Trupi i pajete qe u gjet sot ne digën e lumit Rrapuni në Librazhd i perket nje 27-vjecari, banues në Njësinë Administati
Pse dyert e dritaret janë investim? Vera u mbyll dhe me dimrin në prag, shumë mendojnë për izolimin e duhur, ruajtjen e ngrohjes në shtëpi, kursimin me fatu
Përmbytet fusha gjatë ndeshjes së futbollit, vdesin 7 tifozë (VIDEO) Të paktën 7 tifozë kanë vdekur pas përmbytjes së një fushe në një fshat në Marok. Ata po shikonin një ndeshje futb
Po mlidhte tingujt e muzikës në natyrë, ariu shqyen muzikantin Një muzikant, i cili po “mblidhte” tinguj të natyrës, ndërsa po kompozonte në një vend të largët në Kanada, u vra për vd
Mbytet 15 vjeçari në lumin Pçinja, të Kumanovës Pesëmbëdhjete vjeçari është mbytur mbrëmë në ujërat e lumit Pçinja, të Kumanovës, njofton Policia. Sipas informatave
Gjendet një person i vdekur në Kurbin Trupi pa jetë i një burri është gjetur mëngjesin e sotëm në fshatin Skuraj. Kanë qenë banorët ata që kanë vënë re ku
Aksident në Fier, çifti përfundon në lumin e Gjanicës (VIDEO) Një aksident ka ndodhur në qytetin e Fierit mëngjesin e sotëm. Mësohet se drejtuesi i mjetit tip “Benz” ka dashur të
Të paketuar në kuti kartoni për të shkuar në Britani, arrestohen 4 emigrantë (FOTO LAJM) Katër emigrantë shqiptarë u gjetën të fshehur brenda kutive të mëdha të kartonit në anën e pasme të një furgoni që udhët
Bëm baba të të ngjaj, Lumi B dhe i biri pozojnë bashkë dhe duken kaq bukur (FOTO LAJM) Lumi B është një reper mjaft i pëlqyer, i cili me këngët e fundit atë në bashkëpunim me Dafina Zeqirin ‘Lule Lule’ dhe k
Çfarë sakrifice, fëmijët kalojnë lumin brenda qeseve plastike për të shkuar në shkollë (VIDEO) Ndërkohë që shumica prej nesh e kemi kaluar gjysmën e fëmijërisë duke gjetur mënyra për të shmangur shkollën, disa fëmij