999 rezultate për

lulishte

4-vjeçari humbi jetën në Berat, arrestohet përgjegjësi dhe elektriçisti i Bashkisë Një fëmijë vetëm 4-vjeç humbi jetën nga kontakti me rrymën elektrike, duke luajtur në lulishten në pedonalen e qytetit t
Lajm i mirë për të moshuarit, deri në orën 11 mund të dalin nga banesat Pensionistët kanë të drejtën që nga sot deri ne oren 11:00 te paradites të dalin për të marrë jashtë banesave të tyre.
Zbulohen eshtra njerëzish në mes të Korçës Eshtra njerëzish janë zbuluar gjatë punimeve në lulishten e qytetit ditën e sotme në Korçë. Punimet janë kryer në lul
Pronarët ua vranë, kuajt e familjes Bilali mbesin lulishteve të Shkodrës (VIDEO) Kuajt e Astrit Bilalit të vrarë para disa javësh enden nëpër qytet pa orientim që pas vdekjes të të zotit. Ato shihen në
Lulishte dhe kënd lojërash tek aneksi i stadiumit "Arena Kombëtare" Ndërsa vijojnë punimet tek stadiumi “Arena Kombëtare”, Bashkia e Tiranës ka nisur rehabilitimin e hapësirës pas tij, e c
Bashkia e Tiranës nis mbjelljen me bimësi të lulishteve në zonën e Kombinatit (FOTO LAJM) Pas rikualifikimit të bllokut pranë rrugës “Musine Kokalari” në Kombinat, Bashkia e Tiranës ka nisur punën për krijimin
E tmerrshme, nëna 15-vjeçare sjell në jetë foshnjen në lulishten e Durrësit (VIDEO) Një vajzë 15 vjeç në Durrës është bërë nënë me djalë. Vajza e mitur ka lindur në lulishte pranë pallatit të Kulturës në
Roveshata e Ronaldos kthehet në modë, gazetari thyen këmbën duke e imituar (VIDEO) Roveshata e Cristiano Ronaldo kundër Juventusit po kthehet në një modë. Të gjithë futbolldashësit duan që ta provojnë dh
Françeska shpërthen ndaj humoristit: Barbon lulishtesh Ish-banorja e Big Brother, Françeska Jaçe, është bërë pjesë e një videoje humoristike nga kosovari Burim Ademi, ku imito
"Shkrin" furishëm Basha, akuza të rënda ndaj Ramës dhe Veliajt Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pas ngrirjes së postit të tij në krye të PD-së. Me anë të një
Protestuesit ndotin, punonjësit e Bashkisë në terren për të pastruar Letra, qese, bidona uji dhe fara në tokë ishte panorama që lanë pas protestuesit e opozitës të cilët dolën sot në buleva
Masakra tek "Lulishte 1 Maji”, Prokuroria kërkon burgim përjetë për vrasësit Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së një personi të tre
Alibeaj: Rama po u jep bandave truallin tek “Qemal Stafa” Partia Demokratike këmbëngul se ryeministri Edi Rama po planifikon një aferë me një bandë r për të zhvatur sipas tij një
Ja si do të duket sheshi "Skënderbej" (FOTO LAJM) Tirana do të ketë një shesh të sajin qendror të dedikuar tërësisht këmbësorëve dhe që me gurët dhe bimësinë që do të pop
Lulishtet e Tiranës do t'i jepen privatit për parkingje Hapësirat e vetme të gjelbra që i kanë mbetur Kryeqytetit do të prishen për t'u kthyer në parkingje nëntokësore. Si f
Mrekullia e shkretëtirës lulishte! (FOTO LAJM) Falë një fenomeni të rrallë që ndodh një herë në 5 deri në 7 vjet, shkretëtira Atacama në Kili tani duket sikur është mb
Atentati tek lulishte “1 Maji”, Elvis Gaçaj përdorte vajza për shitje droge Pas ngjarjes së rëndë ndodhur mbrëmjen e 1 tetorit, ne saje te hetimeve dyshohet se një prej viktimave përdorte vajza pë
Princ Leka denoncon ndërtimet pa leje në lulishten Mbretërore (FOTO LAJM) Me anë të një statusi të postuar në Facebook, Princ Leka ka denoncuar sot nisjen e punimeve pa leje që po bëhen në pronë
Tiranës i shtohet një lulishte e re në zonën e ish Ekspozitës (FOTO-LAJM) Tre ditë me parë me nismën e kryeministrit Edi Rama kanë nisur punimet për ndërtimin e një lulishteje të re në zonën e i
Vizita e Papës, bari dhe shkurret në lulishte lyhen me bojë të gjelbër Prej disa javësh kanë nisur përgatitjet për vizitën e Papa Franceskut në Shqipëri. Për shkak të kohë së pamjaftueshme në