999 rezultate për

luiziana

Shembet gjatë punimeve hoteli në Luiziana, 1 i vdekur dhe 18 të plagosur rëndë (VIDEO) Hoteli i quajtur ‘ Hard Rock’ është shembur gjatë punimeve rikonstruktuese, në New Orleans, Luiziana. Të paktën 18 pu
Uragani shkatërrues Harvey arrin në Luiziana Banorët e shtetit Luiziana në Shtetet e Bashkuara po përgatiten për t’u përballur me stuhinë tropikale Harvey. Harvey
Përmbytjet në Luiziana, katastrofë e madhe natyrore në SHBA Përmbytjet që kanë përfshirë Luizianën, janë tashmë katastrofa më e madhe natyrore në SHBA që prej uraganit Sendi rreth
Taylor Swift 1milion dollarë drejt familjeve të prekura nga përmbytjet në Luiziana Artistja amerikane Taylor Swift ka dhuruar 1 milion dollarë për rehabilitimin e zonës së Luizianës pasi shirat e rrëmb
SHBA, Luiziana nën ujë Katastrofa natyrore ka shkaktuar përmbytjen e shtetit amerikan të Luizianës. Të paktën 5 persona kanë humbur jetën dh
Përmbytje në Luiziana, 2 të vdekur dhe 1000 të evakuuar Dy persona kanë vdekur dhe mbi një mijë të tjerë janë evakuuar pas përmbytjeve që kanë goditur shtetin amerikan të Luiz