999 rezultate për

luhen

Muriqi fantastik, i mjaftojnë 6 minuta për të tundur rrjetën (VIDEO) Vedat Muriqi ka gjetur përsëri rrugën e golit në ndeshjen Fenerbahce–Kasimpasa. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:
Ndeshje mjaft të rëndësishme rezervon sot Championsi (FOTO LAJM) Ditën e mërkurë do të luhen ndeshjet e radhës për javën e 4 në Champions League. Dy ndeshje të rëndësishme do të luhe
Superiorja mbyll fazën në mesjavë, cilat janë sfidat për këto 2 ditë Kategoria Superiore rikthehet shumë shpejt, teksa java e nëntë, që shënon edhe mbylljen e fazës së parë, do të luhet kët
1 vit jashtë kombëtares, rikthehet ylli i Juves Aaron Ramsey do të rikthehet në kombëtaren e Wellsit pas 11 muajsh. Trajneri Rayan Giggs e ka grumbulluar mesfushor
ZYRTARE/ Në këto stadiume do të luhen tre finalet e ardhshme të Champions Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA, edhe zyrtarisht i ka caktuar stadiumet ku do të luhen ndeshjet finale të Li
EUROPA LEAGUE/ 24 Ndeshjet që sot luhen sot (FOTO LAJM) Sonte në mbrëmje rikthehet Europa League, kompeticion që si zakonisht në këtë periudhë të vitit fillon fazën e grupeve.
CHAMPIONS LEAGUE/ Nis faza e grupeve, të gjitha ndeshjet që do të luhen sot (FOTO LAJM) Sot do të luhen ndeshjet e para të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Gjithsej do të luhen 8 ndeshje të ndara në d
Në spanjë ka 8 dhoma VAR-i, ndërsa në fundjavë do të luhen 10 ndeshje në të njëjtin orar? Kjo fundjavë në La Liga do ketë disa ndryshime sa i përket sistemit VAR pasi në selinë e Las Rozas të FA spanjolle ka ve
A keni frikë nga Turqia? Përgjigjet Panucci Christian Panucci është shfaqur në një konferencë për shtyp para dy ndeshjeve të kombëtares të vlefshme për eleminatoret
Në këtë ditë do të luhen ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë (FOTO LAJM) Ditën e mërkurë, në orën 13:30, do të luhen të gjitha ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ave, në Kupën e Shqipërisë, sip
Si po luhen lotot online? Rama e pranon dhe e nis me "sherr" vitin 2019 Në këtë fillim viti, kryeminsitri i vendit, Edi Rama, ka publikuar në Facebook-un e tij, një foto ku më sipër shkruan "V
Këto janë datat kur do të luajnë skuadrat në Europa League (FOTO LAJM) Janë hedhur sot goglat që kanë përcaktuar kundërshtarët e skuadrave në raundin e 1/32 të Europa Leagues. Nuk kanë mungua
Kjo është arsyeja pse Champions-i do luhen në dy orare UEFA ka bërë disa ndryshime me kompeticionin me të madh futbollistik të klubeve, Champions LEague. Tashmë ndeshjet që
Rikthehet Superiorja, ja kur luhen supersfidat e javës së katërt Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije oraret e ndeshjeve të javës së katërt së katëgorisë Superiore. Java e
Në këto data mund të luhen ndeshjet e shtyra pas tragjedisë në Xhenova Tragjedia e shembjes së një ure në Xhenova dëtyroi që të shtyheshin dy ndeshje të rëndësishme të ligës italiane, përkatë
Zbulohet orari kur do luhen ndeshjet e javës së parë në Serie A Serie A ka konfirmuar se takimi Chievo-Juventus do të jetë ndeshja e parë e sezonit të ardhshëm. Ndeshjet për sezonin
Kjo është data dhe orari kur do të luhen sfidat Uruguai - Portugali dhe Spanjë - Rusi Sot u luajtën ndeshjet e fundit të Grupit A dhe B të Botërorit, ku u përcaktuan 4 ekipet që u kualifikuan në 1/16-at e f
Nisin ndeshjet e treta të Botërorit, Irani kundër Portugalisë për të bërë histori Ditën e sotme do të hapen sfidat e ndeshjeve të treta dhe të fundit për grupet. Gjithashtu kanë ndryshuar numri i për
Zyrtarizohen risitë e UEFA-s për Championsin dhe Europa League Ishin paralajmëruar disa javë më parë, por tashmë janë bërë zyrtare. UEFA, përmes një komunikate në faqen zyrtare të int
Juve dhe Napoli do i luajnë dy "finalet" e fundit të kampionatit në të njëjtin orar Napoli u kishte bërë kërkesë drejtuesve të Ligës që ndeshjet e katër javëve të fundit të luheshin njëkohësisht, por kërk