999 rezultate për

lugines

Thaçi harron Luginën, a ka qenë e gjitha lojë? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë vitit të kaluar kishte dhënë idenë për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kos
VV edhe pse nuk u përfshi në ekipin negociator jep mend se kë të marrin Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që në ekipin negociator të Kosovës në bisedimet me Serbinë të ketë edhe përfaqësues të L
Albin Kurti si Thaçi: Lugina t'i bashkohet Kosovës Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është në një linjë me Hashim Thaçin sa i përket bashkimit të Luginës me Kosovën. Ai
Banorët e Luginës kanë një mesazh pas taksës 100% ndaj mallrave serbe Përfaqësuesit politik si dhe afaristët që shtrijnë biznesin e tyre në komunat në jug të Serbisë, Preshevë, Medvegjë e Bu
Fillon marshimi në përkrahje të bashkimit të Luginës me Kosovën (FOTO LAJM) Ka filluar në Prishtinë marshi i paralajmëruar ditë më parë në përkrahje të bashkimit të Luginës së Preshevës me Republi
Shqiptarët e Luginës dalin në marsh për t'u bashkuar me Kosovën Shoqata “Çamëria” në Kosovë të shtunën do të mbajë marsh mbështetës për bashkimin e Preshevës, Medvegjës e Bujanocit me
Hashim Thaçit i vijnë kritika nga Presheva Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kanë deklaruar se nuk do ta pranojnë idenë e Presidentit Thaçi për korrigjim të kuf
Skenari i frikshëm: Parashikohet spastrimi etnik i Luginës së Preshevës Një ish-zyrtar i administratës amerikane, nga koha e presidentit Obama, ka përkrahur këmbimin e territoreve që po negoci
PDK nuk e le në baltë Luginën e Preshevës Shefi i GP-së së PDK-së, Memli Krasniqi, ka takuar sot në Kuvendin e Kosovës përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshe
Kusari dhe Deda japin shenja se do ta përkrahin Preshevën Dy deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Ilir Deda dhe Mimoza Kusari-Lila, janë takuar sot me kryetarin e komun
Kryetari i Preshevës ka një mallkim për politikanët Kreu i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ishte i ftuar në Top Show për të folur mbi ndryshimin e kufijve, tezën e Th
Deputeti: Thaçi e Vuçiç kanë një marrëveshje dhe po e mbajnë të fshehtë Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se Thaçi po luan me rezoluta dhe po manipulon me shqiptarët e
Haradinaj le në baltë shqiptarët e Preshevës, thotë se i do por jo për bashkim Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se përkrah shqiptarët e Luginës, por ka qëndrime të rezervuara kur bëhet fjalë për i
Kryetari i Preshevës: Shqiptarët e Luginës e pësojnë më keq nëse ndodh shkëmbimi i territoreve Ideja e Hashim Thaçit për shkëmbime territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, është e pa pranueshme edhe për kryetarin e
Ndryshimi i kufijve/ Mustafa: Thaçi jo serioz! Marrja e Luginës së Preshevës pa dhënë asgjë, është e pamundur Publicisti Besnik Mustafaj bëri një analizë të çështjes së kufijve Kosovë-Serbi ditën e sotme i ftuar në rubrikën “Opini
Shqiptarët ankohen te SHBA për keqtrajtim nga Serbia Kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberi ka pritur në takim sekretarin e dytë të Ambasadës së SHBA-së në Beograd, Adam Schick
Thaçi insiston: Shumica e popullit mbështet idenë time Presidenti Hashim Thaçi, as që dëshiron të dëgjojë për kundërshtimet që vijnë nga spektri politik kosovar rreth idesë pë
Pajaziti: Kërkesa e Luginës për bashkim me Kosovën duhet të merret seriozisht Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës , Zenun Pajaziti , thotë se ideja e bashkimit të Preshevës, Bujanocit dhe Medv
A është kaq i fortë Thaçi sa t'i marrë Serbisë territor pa i dhënë asgjë Presidenti Hashim Thaçi gjithnjë e më shumë po e promovon idenë e shkëmbimit të territoreve me Serbinë, si opsioni më i
Banorët e Luginës mund të marrin më lehtësisht nënshtetësi kosovare Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri me bashkëpunëtorët, ka pritur sot në takim pune ministrin e Punëve të Brend