999 rezultate për

luge

OBSH bën thirrje: Vaksina të shpërndahet në mënyrë të drejtë në të gjitha vendet! Kreu i degës europiane pranë Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge, ka thënë 95 për qind e vaksinave
Skrab natyral me kafe për një trup me zero celulit Janë vërtetuar shkencërisht efektet e kafesë në luftën e vështirë kundra celulitit. Skrabi me kafe ka vetinë të depë
Kjo është maska ideale për fytyrën që duhet të bëni pas festave të fundvitit Tashmë që jemi përshëndetur me festat e fundvitit dhe zyrtarisht kemi hyrë në një tjetër vit të ri kalendarik, merrni fr
Receta sekrete e melomakaronave, ëmbëlsira e Krishtlindjeve të ëmbla Melomakaronat janë biskota tradicionale greke me arra dhe mjaltë, të cilat përgatiten veçanërisht me rastin e festës së
Receta që kuron tharjen e lëkurës gjatë dimrit gjendet në kuzhinë Gjatë periudhës së ftohtë, asgjë nuk është më e sikletshme sesa lëkura e thatë dhe të çarat e duarve. Dhe periudha më e
Receta e preferuar e festave, si të gatuajmë panetone Gjithnjë e më tepër, festat e fundvitit nuk mund mendohen pa një copë panetone (nga italishtja panettone). Meqë jemi në
Të gjithë do të marroseni pas recetës së petullave me hudhra e kos INGREDIENTËT 300 gram miell 1 litër kos 2 lugë kafe sodë buke 1 kokërr vezë 4 lugë gjelle vaj ulliri 250 ml
OBSH jep lajmin e frikshëm: COVID-19 merr një jetë në çdo 17 sekonda në Evropë Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropën, Dr. Hans Kluge, tha se dy kontinentet më të zhvillu
"Kosova nuk quhet fare, si të kënaqesh me lugë boshe", Hafizi kundër Rejës: Kë quan 3 fitore, me Kazakistanin? Shqipëria e ka mbyllur muajin nëntor me 3 fitore dhe një objektiv të arritur. Skuadra e udhëhequr nga Edi Reja kanë
E gjithë masa e koronavirusit që infektoi 53 milionë njerëz peshon sa një lugë çaji Nëse do të mblidhej, do të zinte vetëm një lugë çaji i gjithë koronavirusi që po infekton njerëzit anë e mbanë botës.
Shijoni një mëngjes vegan, 2 receta të thjeshta për ju Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Një mëngjes i shëndetshëm do t’ju japë fuqi e energji për ditën. Shumë
Kur do vijnë testet e shpejta në Shqipëri? Flet drejtori i OBSH për Europën Drejtori i OBSH për Europën Dr. Hans Kluge në konferencën e përbashkët me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu k
Lëkurën e tharë gjatë dimrit? Provoni maskën me djathë për të ushqyer në thellësi Në këta muaj të ftohtë, lëkura e fytyrës vendoset në një provë të vështirë. Shtresa lipidike sulmohet nga moti i keq. Du
Si të shfrytëzoni më së miri shegën për rrathët e syve Rrathët e zinj poshtë syve krijojnë një gjendje të bezdisshme, ndikojnë në pamjen e jashtme, por edhe në gjendjen psikol
Patatina me patëllxhanë, me specialet që keni provuar ndonjëherë INGREDIENTËT 1 patëllxhan mesatar Vaj ulliri ekstra i virgjër Parmixhano Hudhër pluhur Rigon i thatë Kripë Salcë
Një lugë nga kjo përzierje para gjumit dhe nuk do të zgjoheni më kurrë si të lodhur Është mësë normale të mendosh se një gjumë i gjatë duhet të të çlodhë, por në realitet, nuk ka të bëjë vetëm me kohën; ë
Pesë arsye të forta përse duhet të hani një lugë mjaltë përpara gjumit Vlerat e mjaltit për shëndetin janë të provuara shkencërisht dhe jo më kot ai njihet si ‘ari i lëngshëm.’ Prej mijëra vi
Jo vetëm për të ëmbëlsuar, ku mund ta përdorni tjetër sheqerin Gjithnjë e më shumë po përpiqemi të reduktojmë sasinë e sheqerit që përdorim. Megjithatë, kur jemi në bar ose kur porosi
Flokë të ashpër dhe acarues? Kjo maskë natyrale do jetë zgjidhja më efikase Përdorimi i shpeshtë i tharëses, i pjasterit, ekspozimi ndaj diellit, uji me kripë janë disa nga arsyet më të zakonshme
Shpëtoni veten dhe të tjerët, mësoni si të përgatisni një deodorant 100% natyral në kushte shtëpie 1.Deodorant me rozmarinë dhe uthull molle Rozmarina është një erëz që u jep një shije të veçantë gatimeve të ndryshme