999 rezultate për

lugano

Tramezzani braktis Luganon, kërkon të nisë një aventurë të re Paolo Tramezzani jep dorëheqjen nga drejtimi i Luganos. Lajmi është konfirmuar nga ish-ndihmësi i Ganni de Biasit menjë
Ky është goli që shënoi dje Armando Sadiku (VIDEO) Armando Sadiku ka shënuar dje golin e tij të 9-të në 15 ndeshje në kampionatin zviceran, por më i rëndësishëm është fakt
Sulmuesi shqiptar i Luganos mund të zëvendësojë Aubameyang Borusia Dortmund kërkon të transferojë sulmuesin me origjinë shqiptare, Ezgjan Alioski. Futbollisti që luan për Luganon
Dyshja shqiptare sërish në formacionin e javës në Zvicër (FOTO) Lugano vijon të fitojë në Zvicër, teksa në fundjavë mundi 2-1 Young Boysin në Bernë. Armando Sadiku e Ezgjan Alioski,
Sadiku-Alioski, gola dhe spektakël në fitoren e Luganos (VIDEO) Lugano nuk ka ndërmend të ndalet në Zvicër. Skuadra e Paolo Tramezzanit ka fituar në transfertën e Young Boys, falë një
Lugano synon Europën me dyshen Sadiku-Alionski (VIDEO) Lugano pas marrjes së drejtimit nga Palo Tramezani ka siguruar mbijetesën në Superligën e Zvicrës. Fitorja e sotme 2-1 p
E keni parë super golin e Armando Sadikut? (VIDEO) Armando Sadiku po kalon një super formë në kampionatin zviceran. Sulmuesi shqiptar ndihmoi sërish Luganon e tij të fitoj
Sadiku shënon gol tjetër, tani Lugano është në vendin e pestë Vazhdon periudha e artë e Armando Sadikut në kampionatin zviceran, ku sulmuesi i kombëtares shqiptare po shënon me një r
Tramezzani: Sadiku refuzoi Seria A për të ardhur te Lugano Armando Sadiku vazhdon shënojë te Lugano, teksa deri më tani ka realizuar tre gola në tri ndeshjet e fundit me Luganom
Ky është goli që shënoi Sadiku në fundjavë (VIDEO) Për të dytën javë radhazi, Armando Sadiku gjen golin për ekipin e tij Lugano. Pas golit të shënuar javën e kaluar, kë
Shkëlqen Sadiku, shënon golin e parë me klubin e ri (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Sadiku ka shënuar golin e parë më klubin e ri të Luganos. Sadiku mbylli serinë e gol
Tramezzani kërkon Ajetin, por jo Arlindin Lugano po kërkon një mbrojtës dhe në mediat zvicerane po lakohet emri i Ajetit, jo Arlindit, por Adonisin. Qendërmbro
Sadiku dëshiron të luajë në Seria A ose Bundesligë Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku, është transferuar gjatë kësaj merkatoje te Lugano. Gjithsesi ai nuk
Trammezani kërkon një tjetër shqiptar te Lugano Ish-ndihmësi i De Biasit, Paolo Tramezzani ka vendosur për të formuar një koloni shqiptarësh te skuadra e Luganos. Pas a
Sadiku shpjegon arsyet pse iu bashkua Tramezzanit te Lugano Armando Sadiku, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare të futbollit, u transferua gjatë merkatos së janarit nga Zyrihu për tek
Sadiku tregon arsyet pse firmosi me Luganon Armando Sadiku është tashmë edhe zyrtarisht lojtari më i ri i Luganos. Sulmuesi shqiptar u rikthye te ekipi që e promovo
ZYRTARE/ Armando Sadiku transferohet te Lugano Pas shumë negociatash të vështira, Armando Sadiku është zyrtarisht lojtari i Luganos duke u larguar nga Zyrihu në formë
"Gjithçka gati për transferimin e Sadikut te Lugano" Transferimi i Armando Sadikut u nisën si disa zëra merkatoje nga një deklaratë e Trammezzanit, pro tashmë mesa duket po
Tramezzani largohet nga Shqipëria, merr drejtimin e kësaj skuadre Mungon vetëm zyrtarizimi, por Paolo Tramezzani nuk do të jetë më numri 2 i stafit teknik të kombëtares shqiptare. Krahu
Lugano mban “peng” Veselin, pengon aktivizimin në Serinë A Çështja gjyqësore e hapur nga klubi i Luganos po penalizon karrierën e Frederik Veselit. Mbrojtësi i përfaqësueses shqip